نکروفیلیا، عشق کثیف

مشکلات و بیماری های روانی امروزه به جزئی جدایی ناپذیر از زندگی مردم تبدیل شده است به طوری که  امروزه ثابت شده است هر فردی در زندگی خود حداقل ۵ مرتبه با انواع مختلفی از بیماری های روانی مواجه میشود که البته بسیاری از آنها به راحتی قابل درمان هستند، اما در این میان تعدادی بیماری بسیار عجیب وجود دارند که موارد شدید آنها موجب تغییر شدید در رفتار انسان و حتی موجب اعمالی شیطانی و بسیار بد میشود، یکی از این بیماری های عجیب نکروفیلیاست، بیماری عشق بازی با مردگان!

این بیماری مخوف در طول تاریخ همواره به شکلی غریب مخفی شده است چراکه در سال های قدرت کلیسا در اروپا کشیش ها از عنوان اینکه یک انسان میتواند به مردگان عشق بورزد به شدت وحشت داشتند، برای مثال یکی از کشیش های ارشد کاتولیک در مطلبی عنوان داشته که قبول کردن این نکته که انسان تا به این حد میتواند در وادی تاریکی و گناه سقوط کند نشانی بر مقدس نبودن ذات ابدی انسان هاست.

با این حال در سال ۱۸۵۰ یک روانشناش بلژیکی در یک مقاله ی علمی برای اولین بار از این عنوان استفاده کرد، نکرو به معنای “مرده” و فیلیا به معنای “عشق”.

بر اساس آخرین تحقیقات موسسه ی روانشناسی آمریکا در بیش از ۸۰ کشور دنیا و نزدیک به ۱۰۰ میلیون نفرکه در آزمون های شخصیتی خاصی برای این بیماری شرکت کردند از هر ۲۵۰۰ نفر یک نفر به شکل خفیف علایق “مرده بازی” دارد.

شواهد تاریخی نشان میدهد که حتی در زمان تمدن مصر و ایران باستان نیز چنین پدیده ی عجیبی وجود داشته و در بعضی از تمدن ها و فرهنگ های کوچک تر این عمل تبدیل به نوعی مذهب و تقدس شده بود، برای مثال حتی امروز نیز در بعضی از قبیله های دورافتاده و قدیمی آفریقا چنین چیزی مشاهده میشود.

با این حال از نظر روانشاسی این پدیده خود دارای چندین حالت و شاخه ی مختلف است که با توجه به خباثت موضوع بسیاری از مردم از بازگو کردن فانتزی های خود در این رابطه وحشت دارند، چراکه این موضوع بیشتر در روابط ج-نسی طرفین پدیدار میشود، این ناهنجاری به شکل های زیر طبقه بندی شده است:

۱- یکی از زوجین برای تحریک شدن شریک خود را به شکل جنازه تجسم میکند.

۲- افرادی که به جسد معشوقه مرده خود عشق میورزند.

۳- افرادی که تنها در این مورد فکر میکنند و هرگز رابطه ی فیزیکی با یک جسد برقرار نمیکنند.

۴- افرادی که تنها با لمس یک جسد از نظر فیزیکی برانگیخته میشوند اما رابطه ی فیزیک برقرار نمیکنند.

۵- افرادی که قسمتی از اعضای بدن یک جسد را برای مقاصد فانتزی و فیزیکی خود برمیدارند.

و بیش از ۱۵ دسته ی دیگر ، اما خطرناک ترین دسته مربوط به افرادی است که برای برقرای رابطه ی فیزیک با جسد دست به قتل میزنند، این افراد به هیچ وجه علاقه ای به برقراری رابطه با انسان های زنده ندارند.

نکته ی جالب اینجاست که این پدیده در بعضی از جانوران خصوصا نوعی خاص از مارمولک نیز مشاهده شده است.

تعدادی از بی رحم ترین قاتلین تاریخ از نظر روانی زمینه بسیار شدیدی در رابطه با این بیماری داشته اند، برای مثال تد باندی و جفری دامر از این دست بوده اند.

امروزه در تمام کشورهای دنیا هرگونه رابطه ی جنسی با جسد جرم محسوب میشود، نکته ی جالب اینجاست که برای این مشکل هیچ گونه قانونی در نظر گرفته نشده بود چراکه به عقیده ی بسیاری حتی فکر کردن به چنین کاری چندش آور است.

امروزه روانشناسان این موضوع را یکی از پیچیده ترین ناهنجاری های فکری و روانی بشر توصیف میکنند که راه حل خاصی برای درمان آن وجود ندارد.

بر اساس شواهد موجود تقریبا تمام افرادی که نکروفیلیا بودن آنها اثبات شده است مرتکب قتل شده اند، با این حال اولین فردی که در این زمینه دستگیر شد مربوط به شخصی به نام فرانسیس برترند بود که در سال ۱۸۷۸ به جرم رابطه با یک جسد که خود از قبر خارج کرده بود دستگیر شد، درآن زمان به علت قباحت این جرم او به یک سال زندان محکوم شد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *