آپنه انسدادی خواب ممکن است سردرد مزمن ایجاد کند

خواب

خواب

بیماران مبتلا به آپنه انسدادی خواب (OSA) ممکن است سردرد مزمن داشته باشند. اگر به عنوان OSA تشخیص داده شده اید و سردردهای راجعه دارید ممکن است عاقلانه باشد تا درمان را مدنظر داشته باشید. اگر می دانید که به طور مکرر و بلند خرناس می کنید (به این دلیل که همسر یا یکی از اعضای خانواده شما درباره ی آن سخن می گوید یا این که خودتان از خواب بیدار می شوید) پس باید برای OSA مورد ارزیابی قرار گیرید.

اختلالات گیجگاهی فکی:

فشردن دندان ها، دندان قروچه در شب و بد قرارگیری فک فقط تعداد کمی از دلایل دندانی سردرد می باشند. این ها علایم اختلالات گیجگاهی فکی است که شامل مشکلات ناشی از عضلات و مفاصل فک هستند. علایم شایع دیگر درد صورت، درد فک و صدای کلیک کردن در هنگام باز و بسته کردن دهان می باشند. اگر سردرد به وسیله سایر دلایل اثبات نشود مشکل می تواند ناشی از اختلالات گیجگاهی فکی باشد.

زنان و مردان هر دو ممکن است به این اختلال مبتلا شوند اما خانم ها نسبت به آقایان بیشتر درمان را پیگیری می کنند. مشکل ممکن است مفصل گیجگاهی فکی که اتصال دهنده ی فک به استخوان سر است و درست در جلوی گوش قرار دارد باشد. سایر مشکلات اختلالات گیجگاهی فکی مثل سایش و به هم فشردن دندان ها ممکن است ناشی از استرس باشند.

اختلالات گیجگاهی فکی ممکن است به وسیله ی آرتریت، شکستگی، آسب های تروماتیک و سایر علل که به وسیله MRI تشخیص داده می شوند ایجاد شده باشد. اگر شما مبتلا به این اختلال هستید هدف درمان معمولا برای رفع درد و بازگشت فک به انجام کارکرد طبیعی است. با برطرف کردن این مشکل سردردهای مرتبط نیز بهبود خواهند یافت.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *