مردان مسن این مواد غذایی را مصرف کنند!

تخم مرغبه مرور که سن مردان افزایش می یابد از حجم عضلاتشان نیز کاسته می شود و برخی از بیماری ها به سراغ مردان می آید، برای پیش گیری از چنین اتفاقاتی متخصصان تغذیه برخی مواد غذایی را توصیه می کنند که از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری می کنند.

بهترین مواد غذایی برای مردان بالای ۵۰ سال

تخم مرغ

همراه با افزایش سن مردان، توده های عضلانی آنان نیز ضعیف تر می شون ولی بسیاری از آنان به چنین اتفاقی توجه نمی کنند. این در حالی است که تخم مرغ به عنوان یکی از بهترین منابع پروتئینی سالم شناخته می شود و می تواند توده عضلانی ضعیف شده را دوباره بازسازی کند. بسیاری از متخصصان بر اهمیت استفاده از تخم مرغ در رژیم غذایی مردان تاکید می کنند، چون تخم مرغ حاوی ترکیب دیگری به نام لوتئین Lutyyn است. لوتئین می تواند خطر ابتلا به دژنراسیون ماکولا را کاهش بدهد که در صورت مبتلا شدن به آن، شانس نابینایی هم وجود دارد.

قارچ

قارچ، یکی از مواد غذایی مهم برای مردان است که طعم گوشتی تری به غذا می دهد و به همین دلیل هم باب طبع بسیاری از مردان محسوب می شود. هر فنجان از قارچ فقط ۲۰ کیلو کالری دارد، درحالی که پتاسیم قابل توجهی به بدن می رساند و درنتیجه هم به مقابله با اثرات منفی و مخرب سدیم کمک می کند و هم فشار خون را کاهش می دهد.

کفیر

اگر دقت کرده باشید، متوجه می شوید که میکروبیوم روده یا اساسا باکتری های درون روده، توجه جامعه علمی را در سال های اخیر به خودش جلب کرده است. دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که باکتری های روده می تواند از عناصر کلیدی در حفظ سلامت انسان ها باشند، چون با عملکرد سیستم ایمنی مرتبط هستند، بر نحوه جذب مواد مغذی تاثیر می گذارند و حتی در تنظیم خلق وخو نیز موثرند.

کِفیر، یکی از محصولات طبیعی حاوی پروبیوتیک و پری بیوتیک است که می تواند رشد باکتری های سالم را در روده ها زیاد کند و تعادل لازم را به میکروبیوم روده بازگرداند. کِفیر همچنین می تواند به جلوگیری از مبتلا شدن به مشکلات گوارشی در ادامه زندگی کمک کند. به علاوه، محققان متوجه شده اند که کِفیر به کاهش التهاب در روده ها نیز کمک می کند و سطح قند خون را در بیماران دیابتی کاهش می دهد.

لوبیا قرمز

لوبیا قرمز حاوی مقدار زیادی از پروتئین های سالم است که فواید زیادی برای خون دارند و درنتیجه می توانند به پیشگیری از مبتلا شدن به بیماری های قلبی و بیماری دیابت کمک کنند. بعضی از مطالعات نشان می دهند که مصرف سه چهارم فنجان از لوبیا قرمز به صورت روزانه می تواند کلسترول بد خون (LDL) را ۵ درصد کاهش بدهد و به همین دلیل هم خطر ابتلا به بیماری های قلبی و خطر بروز سکته مغزی را پایین بیاورد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *