پیشگیری و معالجه مشکلات کلیه با تغذیه صحیح

کلیه

رژیم غذایی نقش قسمت اعظم جلوگیری از بیماری های کلیوی را بازی می کند. اکثر غذاها و طعم دهنده ها مدر و سبب خروج مایعات از بدن هستند بعضی ها هم مانند روغن های اسانسی ضد عفونی کننده و تمیز کننده هستند.

زیاد نوشیدن هم مهم است. آب بهترین است و ترجیحا باید تصفیه شده باشد. آب معدنی بهتر از آب گازدار و آب شیر است.
پیاز، رازیانه، مارچوبه، کرفس و جعفری شدیدا ضد عفونی کننده و مدر هستند خام خوردن دستگاه را تمیز کرده و دستگاه خوب کار می کند. همه اینها در سالادها خوب هستند و یا می توانید سوپ رقیق از آنها درست کنید. آب خام آنها در عمل قوی است: مارچوبه با رازیانه، یا رازیانه و کرفس و جعفری خیلی خوشمزه نیستند ولی شما را بهتر می کنند! پیاز بهترین غذاها است تا حد امکان بخورید.

تمام سبزیجات سبز شامل نیترات دوسود هستند که ضد عفونی کننده مثانه است. سایر غذاها عبارتند از ذرت انگورها، میوه بومادران (چند میوه را در هاون ریز کرده و به جوشانده ها اضافه کنید)، کشمش، توت و توت فرنگی. وقتی که فصل توت و توت فرنگی است تا حد امکان بخورید جوشانده ای از ساقه های گیلاس یا کشمش سیاه ریز یا برگ توت فرنگی به خصوص خیلی با ارزش است. شما می توانید یک رژیم ضد سمیت توت فرنگی داشته باشید چیزی که اکثر مردم از آن لذت می برند. کرفس، شوید، تره فرنگی، سیب زمینی، نخود، تربچه و تمشک نیز ضد سمیت هستند. اگر دستگاه شما تنبل و کند است آن را با خوردن آرتیشو، مارچوبه یا بادمجان گالوانیزه کنید تا فعال شود.

اکثر این غذاها ممکن است در عمل قوی باشند افراد پاسخهای متفاوت به هر کدام می دهند. اگر کرفس در ابتدا اثر نکرد غذای دیگری را امتحان کنید. کند پیش بروید چیزها را تکرار نکنید.
از قهوه، چای، شکر، نمک و ادویه و غذاهای ادویه دار بپرهیزید و نمک باعث ابقای مایع در بدن می شود در حالی که ادویه شرایط کلیه را تشدید می بخشد. احتمالا معقولانه است که اگر شما مشل کلیه دارید فکر کنید گیاهخوار هستید و از گوشت و محصولات لبنی دوری کنید این دو گروه آخر به هر حال از لحاظ کلسیم غنی هستند ولی گوارش پروتئین ها و ربی می توانند کلیه های شما را به کار سخت وادار کنند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *