آمیزش جنسی و زمان و مکان آن

آمیزش جنسی

طبق آمارهای مختلف از کشورهای گوناگون، اکثر زوج ها آمیزش در هنگام شب را بیشتر ترجیح می دهند و حتی برخی افراد، آمیزش در روز را امری غر عادی می پندارند.

ولی همان گونه که در ارتباط با مکان آمیزش نیز بیان کردیم انتخاب زمان و مکان برای آمیزش تابع قاعده و اصل خاصی نیست و زن و شوهر هر زمان و مکانی که تمایل داشته باشند می توانند مبادرت به نزدیکی کنند.

اکثر خانم ها به خاطر شرم و حیایی که دارند نزدیکی به هنگام شب را ترجیح می دهند. ولی مردان که دوست دارند در هنگام نزدیکی بدن زن خود را بنگرند بیشتر مایلند که در هنگام روز و روشنایی نزدیکی کنند.

برخی نیز آمیزش صبحدم را ترجیح می دهند چون بدن بعد از یک خواب کامل استراحت کرده و از لحاظ روحی و عصبی در بهترین شرایط قرار دارد. ولی باز هم متذکر می شویم که بهترین زمان زمانی است که طرفین آمادگی کامل را برای آمیزش داشته باشند. از لحاظ علمی بهترین زمان آمیزش هنگامی است که معده پر نباشد.

بعد از مباحثی در مورد آمیزش، مکان آمیزش و زمان آمیزش می پردازیم به این مسئله که آیا آمیزش در هر زمانی جایز است و در هر حالتی زن و مرد می توانند با هم آمیزش کنند؟

در پاسخ به این سوال باید گفت خیر. از جمله موارد و زمانی که آمیزش ممنوع و حرام شمرده شده در زمان قاعدگی زن است که باعث خطرات بی شماری خواهد شد. هم چنین آمیزش با زن باردار خصوصا در ماه های آخر به عقیده ی بسیاری از پزشکان جایز نیست.

خصوصا برای خانم هایی که سابقه ی سقط داشته اند. این مسئله می تواند خطرات زیادی برای جنین و مادر داشته باشد. هر چند که در زمان آبستنی طبق تحقیقات به عمل آمده، تمایلات جنسی تا حد زیادی در زنان کاهش پیدا می کند و برخی علت این بی میلی را ناشی از ترس زن آبستن دانسته اند به هر حال در زمان بارداری خصوصا باید آقایان بسیار مراعات وضعیت همسرشان را بکنند تا دوران بارداری به بهترین نحو سپری شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *