نکات مهم خرید گوشی هوشمند

پیدا کردن یک گوشی مناسب و کاربردی در دنیای فناوری امروزی زیاد سخت نیست و تقریبا همه برندهای موبایل گوشی های هوشمندی تولید می کنند که سخت افزار و نرم افزار قوی دارند و هر کاری را به خوبی انجام می دهند و همین موضوع کار خرید گوشی مناسب را دشوار کرده است چون انتخاب های بسیاری وجود دارد!

اینکه شما بتوانید یک گوشی مناسب بیابید و از خریدتان رضایت کامل داشته باشید کاملا به خودتان بستگی دارد که چه چیزهای مد نظرتان باشد. بهتر است پیش از خرید گوشی تمام نیازهای تان را به ترتیب اولویت یادداشت کنید و سپس به دنبال موبایل مناسب خودتان بگردید.

معیارهایتان را اولویت بندی کنید

معمولا هر کسی از خرید گوشی جدید نیازهایی دارد که میخواهد با فناوری جدید آنرا بر طرف کند. باید بدانید کدام نیازتان در اولویت قرار دارد. معمولا گردشگران به دوربین گوشی اهیمت میدهند و کسانی که بازی موبایل دوست دارند به سی پی یو و پردازنده گرافیکی و رم موبایل اهمیت می دهند. باید مشخص شود هدفتان از خرید گوشی چیست تا سخت افزاری مناسب نیاز خود تهیه کنید.

به کدام برند علاقه دارید؟

حالا که سخت افزار مورد نیازتان مشخص شده و حد اقل هایی برای آن در نظر گرفته اید بهتر است برند مورد علاقه خود را هم مشخص کنید تا انتخاب های خود را معطوف به آن برند کنید. البته گاهی بد نیست به برندهای دیگر هم توجه کنید چون فناوری انجصاری نیست و وفاداری به یک برند خاص امکان دارد بسیاری از فناوری ها را از شما بگیرد!

بودجه خود را مشخص کنید

معمولا برای خرید گوشی بودجه ای در نظر گرفته می شود که همین بودجه میتواند انتخاب ها را محدود کند. اگر بودجه برایتان مهم نیست که بی شک سراغ پرچمدارها خواهید رفت. اما با هزینه کمتر تنها به میان رده ها دسترسی خواهید داشت و پایین رده ها هم که مخصوص بودجه های پایین است و این همه برنامه ریزی نمی خواهد.

نکات مهم در خرید گوشی

یکی از نکاتی که باید دقت کنید رابط کاربری گوشی است. این رابط کاربری گاهی میتواند شما را دچار مشکل کند و یا آنکه از یک گوشی متنفر کند. معمولا رابط کاربری هر شرکت با هم فرق دارد اگرچه لانچر های امروزی میتوانند ظاهر گوشی ها را به هم شبیه کنند اما هیچ چیز مثل لانچر اصلی گوشی سبک و روان نیست.

نکته دیگر نسخه سیستم عامل گوشی است که ما اینجا اندروید را مثال میزنیم. در حال حاظر اندروید ۹ نسخه آخر این سیستم عامل است و خرید گوشی که سیستم عامل آن اندروید ۸ است معقول است و پایین تر از آن یعنی دور شدن از فناوری. هیچ کس تضمین نمی کند که گوشی که با اندروید ۷ یا ۶ معرفی شده به روزرسانی اندروید ۹ را دریافت کند!

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *