SOS 11 روی ۶۵ درصد از دستگاه‌های اپل نصب شده است

 

طبق آماری که دیروز اپل منتشر کرده، iOS 11 روی ۶۵ درصد از دستگاه‌های مبتنی بر iOS نصب شده است.

سیستم به‌روزرسانی iOS و شامل شدن طیف وسیعی از دستگاه‌ها همواره یکی از ویژگی‌های مثبت این سیستم‌عامل بوده است. طبق آمارهایی که اپل روز گذشته در صفحه‌ی پشتیبانی اپ استور برای توسعه‌دهنده‌ها منتشر کرده، iOS 11 روی بیش از ۶۵ درصد از گوشی‌ها و تبلت‌های این شرکت نصب شده است. شایان ذکر است که ۲۸ درصد از دستگاه‌ها، هنوز به استفاده ار نسخه‌ی ۱۰ این سیستم‌عامل ادامه می‌دهند. تقریبا ۷ درصد از کاربران دستگاه‌های مبتنی بر iOS از نسخه‌های قدیمی‌تر این سیستم‌عامل استفاده می‌کنند. از ۵ دسامبر تا به امروز نزدیک به ۶ درصد به استفاده‌کنندگان از نسخه‌ی ۱۱ افزوده شده است؛ در نوامبر ۲۰۱۷ نیز این نسخه روی ۵۲ درصد از دستگاه‌های مبتنی بر این سیستم‌عامل نصب شده است.

ios 11

از زمان عرضه‌ی iOS 11 شاهد نرخ پایین‌تر مهاجرت به این نسخه نسبت به iOS 10 هستیم؛ برای مثال در ژانویه‌ی ۲۰۱۷، نسخه‌ی ۱۰ روی ۷۶ درصد از دستگاه‌های مبتنی بر این سیستم‌عامل نصب شد. از زمان عرضه‌ی اولیه نسخه‌ ۱۱ در ماه سپتامبر کاربران با باگ‌ها و مشکلات امنیتی مختلفی روبه‌رو شده‌اند که قطعا روی کاهش مهاجرت به این نسخه‌ تأثیر منفی گذاشته است.

اپل نسخه‌های ۱۱.۲.۱ و ۱۱.۲.۲ را به‌عنوان آخرین نسخه‌های معرفی‌شده برای حل مشکلات بزرگ و رفع آسیب‌پذیر‌ی‌ها منتشر کرده است. نسخه‌ی ۱۱.۲.۱ برای برطرف کردن یک باگ مهم در اپل هوم‌کیت منتشر شد و عملکرد آن، محدود کردن دسترسی‌های غیر مجاز به تجهیزات هوم‌کیت بود. بد نیست بدانید که نسخه‌ی ۱۱.۲.۲ نیز برای کاهش مشکلات ناشی از آسیب‌پذیری Spectre منتشر شده است.

iOS 11.2 که اوایل ماه دسامبر منتشر شد، برخی از ویژگی‌های جدید را به این سیستم‌عامل آورد. برخی ویژگی‌ها مانند اپل پی کش و شارژ بی‌سیم ۷.۵ واتی در این به‌روزرسانی وجود داشتند؛ با این وجود تأثیر بزرگی روی افزایش کاربران این نسخه‌ی ۱۱ نگذاشتند. اپل به دنبال معرفی نسخه‌ی ۱۱.۲.۵ سیستم‌عامل iOS در هفته‌ی آینده است؛ این به‌روزرسانی قرار است لینک‌های مخربی را که باعث از کار افتادن اپلیکیشن‌ پیام‌رسان در هنگام دریافت پیام متنی می‌شود، بی‌اثر کند.

با وجود اینکه مهاجرت به نسخه‌ی جدید iOS نسبت به نسخه‌ی ۱۰ کمی ناامیدکننده به نظر می‌رسد؛ با این وجود در مقایسه با آخرین نسخه‌ی اندروید که تنها روی ۰.۷ درصد دستگاه‌های اندرویدی نصب شده است این نتیجه هنوز یک پیروزی بزرگ محسوب می‌شود. همچنین در حال حاضر ۲۶.۳ درصد از دستگاه‌های مبتنی بر اندروید، نسخه‌ی ۷ یا نوقا را اجرا می‌کنند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *