تمدن های گمشده آمریکای جنوبی؟

.در آگوست سال ۲۰۰۰ ، یک تیم از غواصان و باستان شناسان ایتالیایی یک تحقیق زیر آب دریاچه افسانه ای(تیتیکاکا) را آغاز کردند. این تیم ردپایی از یک جاده آسفالت شده ، تراسهای سنگی و دیواری تقریباً نیم مایلی را کشف کردند.قرنهاست افسانه های محلی از یک شهر گمشده زیر آب به نام Wanaku صحبت می کنند. یک سر مجسمه سنگی بزرگ که کف دریاچه افتاده بود یافت شد و به سرعت با کارهای مشابه سنگی که در شهر باستانی نزدیک تاهواناکو فقط ۱۲ مایل جنوب دریاچه تیتریکاک یافت شده بود ، مقایسه شد.آیا ممکن است که واناکو در کف این دریاچه مرموز باشد؟باستان شناسان با توضیح اینکه چرا ویرانه های غرق شده در آنجا وجود دارد ، مشکل دارند ، آنها می گویند که خرابه ها قدیمی نیستند ، آنها فقط ۱۵۰۰ سال قدمت دارند. این بدان معنی است که دریاچه تیتکاکا در آن دوره تغییرات اساسی را پشت سر گذاشته است.

این امکان وجود دارد که به نوعی خود دریاچه و خط ساحلی دستکاری شود تا مناطق خاصی از دریاچه تیتیکاکا به روش مصنوعی زیر سیل برده شود.یکی از جالب ترین چیزها در اینجا این است که یک نوع اسب دریایی وجود دارد که در دریاچه تیتیکاکا زندگی می کند. همانطور که امروزه می دانیم ، اسب دریایی در اقیانوس ها / آب نمک زندگی میکند. اما این اسب دریایی در عمق نزدیک به ۱۳۰۰۰ پا در آند زندگی می کنند و این بسیار شگفت آور است. در افسانه های آیمارا ، این دریاچه منشا آفرینش است ، مکانی که زادگاه همه تمدن های قاره است.تصویری که در زیر میبینید با سر مجسمه ای که از ته دریاچه تیتیکاکا گرفته شده مقایسه میشود و همانطور که می بینید شباهت های باورنکردنی وجود دارد.

همه اینها در نزدیکی تیابواناکو و پوما پونکو واقع شده است ، ( Tiahauanco – یک مجموعه شهری – مرکز تمدن باستان Tiahuanaco بود ، یک فرهنگ بسیار پیشرفته پیش از اینکا که اقتصاد خود را بر پایه کشاورزی ، معماری و دامداری بنا نهادند.)

فرهنگ باستانی قلمروهای فلات کولائو ، واقع در جنوب غربی پرو ، بولیوی غربی ،در شمال آرژانتین و مناطق شمالی شیلی بود، مناطقی که این فرهنگ اثر تکنولوژیکی و مذهبی خود را در سایر تمدنهای معاصر گذاشت.شهر Tiahuanaco دارای سبک معماری باورنکردنی پیچیده و جذاب و تزئین شده با برج های بی شمار ، که به نوبه خود اسرار آمیز است.اینمجموعه شهری از چندین ساختار مهم معماری تشکیل شده است:

سکوهای پلکان Akapana ، Akapana East و Pumapunku ، محوطه های Kalasasaya ، Kheri Kala ، Putuni و معبد تقریبا زیر زمینی ، Puerta del Sol (دروازه خورشید) و Puma Punku که به نوبه خود دارای ساختارهای بی شماری هستند که از باستان شناسان اصلی سرپیچی می کنند. .

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *