قبل از فریلنسر شدن به این موارد توجه داشته باشید

فریلنسرها از جمله افرادی هستند که می توانند دستمزدشان را خودشان تعیین کنند. برای نمونه در یک سایت فریلنسر قیمت پروژه آنلاین را فریلنسرها تعیین می کنند و کارفرما بر اساس پیشنهادات مناسب ترین گزینه را انتخاب می کند.

حال اگر هوس فریلنسر شدن به سرتان زده بهتر است قبل از اینکه شغل فعلیتان را رها کنید به بسیاری نکات توجه کنید. برای رسیدن به جایگاه یک فریلنسر حرفه ای لازم است سختی های بسیاری را تحمل کنید. از جمله آنکه با درآمد کم برای یکی دو سال بسازید!

برای زندگی بهتر تلاش کنید

زمانی که صحبت لذت بردن از زندگی پیش می آید بسیاری از افراد کار را مانع پرداختن به بسیاری از لذت های زندگی از جمله سفر می دانند. فریلنسینگ بهترین گزینه برای داشتن یک شغل انعطاف پذیر است. از آنجایی که در این نوع کسب و کار محدودیت زمان و مکان وجود ندارد میتوان همیشه در سفر بود و همزمان کار هم کرد. اما دقت داشته باشید که باید برنامه ای داشته باشید تا کار و زندگی شما با هم تلفیق نشود.

هزینه لازم برای زندگی را مشخص کنید

از آنجایی که بدون درآمد کافی زندگی دشوار است بهتر است قبل از ورود به حرفه دورکاری میزان هزینه هایتان را در طول ماه برآورد کنید. بدون شک در همان ابتدای شروع فریلنسینگ چون درآمد کافی ندارید مشکلاتی سراغتان می آید که با برنامه ریزی درست و حذف هزینه های اضافی میتوانید جبران کنید.

پس ازآنکه وضعیت درآمدتان به حالت نرمال رسید میتوانید به دیگر مسائل جانبی هم بپردازید.

نگذارید فریلنسر شدن سلامتی تان را تهدید کند

از آنجایی که یک فریلنسر حتی در تخت خواب هم می تواند کار کند بسیاری از افراد ترجیح می دهند همین رویه را دنبال کنند اما نداشتن زمان و مکان مشخص برای کار و همچنین دور شدن از ورزش میتواند سلامتی را تهدید کند. تنبل شدن یکی از اولین عوارض فریلنسر شدن است.

موارد بسیاری وجود دارند که باید قبل از فریلنسر شدن باید به آنها توجه داشت. به هر ترتیب تصمیم گیرنده نهایی شما هستید و باید برنامه کاری خود را طوری تنظیم کنید تا بیشترین بهره وری را از وقتتان داشته باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *