قبل از راه اندازی سایت به این نکات توجه کنید

وب سایت توسعه

امروزه برای هر منظوری و هر کسب و کاری وب سایتی طراحی می شود. از آنجایی که همه به کار طراحی سایت وارد نیستند از این رو استخدام طراح سایت وردپرسی یا سایر پلتفرم ها به کسانی که تجربه کافی در این زمینه ندارند توصیه می شود.

سایت هایی بسیاری طراحی شده و فعالیت خود را ادامه می دهند اما تعداد کمی موفق می شوند. اینکه ساحتار سایت چگونه باشد و چطور طراحی شده باشد همگی شرط هستند تا یک وب سایت به هدف اصلی آنکه جذب بیننده است برسد.

پیش از طراحی سایت باید موارد متعددی را مشخص نمایید تا با اتکا بر آنها بتوانید سایت خوبی را طراحی کنید.

اهدافتان را مشخص کنید

مهمترین و اولین کاری که باید انجام دهید و بدانید؛ مشخص کردن اهدافتان از طراحی سایت است. اهداف و آنچیزی که در ذهن دارید ساختار سایتتان را مشخص می کند که به صورت یک صفحه باشد یا آنکه صفحات متعدد داشته باشد.

مخاطبان سایت شما چه کسانی خواهند بود؟

پس از آنکه هدفتان از راه اندازی وب سایت مشخص شد می بایست کسانی را هم که قرار است به سایت شما مراجعه کنند را هم مشخص کنید!

بسته به محتوا و خدماتی که قرار است در سایت قرار دهید کاربران سایت تغییر می کنند. قطعا محتوای علمی مختص پزشکی آنهم در سطح پیشرفته را افراد معمولی نمیخوانند و فقط پزشکان به دنبال چنین محتوایی هستند.

اگر سایت فروشگاهی دارید لازم است تا درگاه بانکی معتبری به سیستم خرید آنلاین سایت اضافه کنید تا کاربران بدون هیچ دردسری اقدام به خرید آنلاین کنند!

نام تجاری و لوگوی وب سایت

بسیاری از شرکت ها قبل از طراحی سایت نام و لوگوی مختص به خود را دارند و نیازی به طراحی مجدد نیست. اما آنهایی که نام تجاری ندارند لازم است پیش از طراحی سایت اقدام به انتخاب یک نام و نشان زیبا و شکیل کنند که هم معرف خدماتشان باشد و هم اینکه به نوعی جلب اعتماد مشتری و کاربر را در پی داشته باشد.

پس از آنکه نام و نشان خود را انتخاب کردید سعی کنید آنرا در جشنواره ها، کارت ویزیت، بروشور و برگه های تبلیغاتی استفاده کنید تا شناخته شوید. مشتری ها به نام های آشنا بیشتر اعتماد می کنند تا نام های ناشناش.

میزان بودجه ای که در اختیار دارید

میزان بودجه ای که برای طراحی سایت اختصاص داده اید نقش تعیین کننده ای خواهد داشت. وب سایت های حرفه ای معمولا بودجه بالایی برای طراحی و پشتیبانی می طلبند. استخدام یک طراح حرفه ای معمولا کم هزینه نیست.

محصولات و خدمات

اینکه قرار است چه خدمات و محصولاتی در وب سایت شما به فروش برسد باید پیش از طراحی مشخص شود. کاربری سایت باید طوری طراحی شود که در نهایت کاربر را به سمت هدفتان که ارائه خدمات است هدایت کند.

محتوای مناسب تولید کنید

محتوا را اگرچه در آخر آوردیم اما حرف اول را می زند! تولید محتوای متناسب با خدمات خود را جدی بگیرید و حتی قبل از طراحی سایت آنها را آماده کنید تا به راحتی بعد از طراحی سایت آنها را در جای خود قرار داده و از همان لحظه راه اندازی سایت محتوای ارزشمندی برای کاربران داشته باشید.

گوگل و سایر موتور های جستجو هم به محتوای ارزشمند بسیار توجه دارند و باید جدی گرفته شود. با محتوای کپی کاری شده و بی ارزش نمیشود رتبه های بالاتری در نتایج جستجو ها کسب کرد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *