آبشار شیله وشت تالش

شمال ایران پر است از عجایب طبیعی که هر کدام به نحوی هوش از سر آدمی میبرد. استان گیلان با آب و هوایی خزری که دارد از سرسبزترین استانهای کشور است.

در این بین شهرستانی چون تالش از نظر گردشگری از اهمیتی ویژه برخوردار است. چراکه جنگلی چون جنگل گیسوم و نزدیکی آن به دریا باعث شده تا طبیعتی سرسبز و بکر در این ناحیه پدیدار شود.

آبشار شیله وشت نیز دیگر جاذبه ای است که همواره مورد توجه ایرانیان و چه بسا توریست های خارجی بوده و هست.

آبشار شیله وشت در ۲۸ کیلومتری شمال شرقی تالش در امتداد رودخانه کرگانرود قرار دارد. این آبشار سه طبقه که در نزدیکی روستایی به همین نام است چنان زیبا است که گردشگران حاظرند رنج سفر در جاده خاکی و نا هموار این روستا را به جان بخرند.

طنابهایی از رودخانه تا آبشار متصل شده اند که میتوان با کمک گرفتن از آنها به آبشار رسید. مردم محلی این اقدام را برای ایمنی بیشتر انجام داده اند.

برای رسیدن به روستای شیله وشت باید به ترتیب روستاهای ریک، ماشین خانه، کیشون بن، تنگاب، نونبلاغ و در نهایت دکلییان (در مجاورت روستای زربیل) را پشت سر بگذاریم و در ادامه روستای شیله وشت، به روستای سینه هونی، مریان، آق اولر و …. و در نهایت به روستاهای خلخال ختم می شود.

اگر از این مکان بارها و بارها دیدن کنید باز هم برایتان تکراری نمیشود. معمولا فصل بهار و تابستان برای بازدید از ابشار شیله وشت زمان مناسبی است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *