زنان گردن دراز پادونگ تایلند

تایلند

یکی از عجایبی که در قبایل محلی کشور تایلند توجه رسانه ها را به خود جلب کرده زنان گردن دراز پادونگ هستند.

این قبیله ها که در شمال تایلند زندگی می کنند. یکی از عجایب تایلند به شمار میروند. کارهایی که این قبایل انجام می دهند تا حد زیادی شگفت انگیز اند.

کسانی که در تور تایلند شرکت میکند احتمالا در مسیر سفرهایشان در این کشور با چنین رسوم عجیبی آشنا می شوند.

اما داستان زنان گردن دراز تایلند چیست؟

سالها پیش گروه هایی از میانمار و برمه آواره شدند و به تایلند پناهنده شدند. در این کشورها که جنگ و خونریزی براه بود با اجازه رسمی دولت تایلند پناهندگی این کشور را گرفتند و سرزمین مادریشان را ترک کردند.

در منطقه ای روستایی در شمال تایلند به نام “کارن” سکنی گزیدند که اکنون به صورت قبیله ای زندگی می کنند.

در این بین ۳۶ خانوار در یک قبیله وجود دارد که به زنان گردن زرافه یا “پادونگ” معروفند. دلیل این شهرت هم به خاطر گردن های درازی است که زنان این قبیله دارند.

اما این دراز بودن گردن زنان بی دلیل نیست. از سنین نوجوانی زنان حلقه های فلزی نرمی که برای اینکار ساخته شده اند. دور گردنشان می اندازند. از آنجا که حلقه های فلزی وزنی بین ۱۵ تا ۲۲ کیلو دارند باعث میشود تا استخوان های گردن این زنان نرم شود و رشد کند. این امر باعث دراز شدن گردشن شان میشود.

گفته میشود که نخستین حلقه برنز در سن ۹ سالگی به گردن دختران “پادونگ” آویخته می شود و تا هنگام ازدواج هر سال یک حلقه ی دیگر به آن افزوده می گردد تا زمانی که درازای آن به یک فوت یا سی سانتیمتر می رسد.

دراز بودن گردن شاید باعث زیبایی این زنان شوند اما مشکلاتش بیشتر از سودشان است. یکی از رایج ترین این مشکلات این است که در صورتی که این حلقه ها را باز کنند نمی توانند گردنشان را نگه دارند چراکه گردن این زنان ماهیچه ندارد که بتواند تعادل سرشان را حفظ کنند.

گاهی برخی از آنان با پوششی از حلقه های برنزی به خاک سپرده می شوند. آنان چنان به سنت، فرهنگ و ملیت خود پای بند هستند که به هیچ بها، ترک فشار و سنگینی فلز و سختی های آنرا نخواهند کرد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *