آلمانی ها با این شرایط کار می کنند اما با ساعات کاری کم

کسب و کار‌روزانه بسیاری از افراد با جست و جو در بهترین سایت های استخدامی کشور، در صدد آن هستند تا کار مورد نظر خود را انتخاب کنند. برخی ها نیز، کار در منزل را بر میگزینند و ترجیح می دهند برای خود کار کنند.
در سراسر جهان به کار کردن افراد با دید بازی نگاه می شود و بسیاری از مدیران بر آن هستند تا بتوانند به بهترین شکل ممکن بهره وری کارکنان را بالا ببرند.

در این میان، آلمانی ها با تعداد ساعات کاری کم، توانسته اند موفقیت بسیاری کسب کنند. اما علت چیست؟
جای تعجب دارد که در یکی از ثروتمندترین و صنعتی ترین کشورهای دنیا، ساعت کاری کارمندان در مقایسه با دیگر کشورهای پیشرفته صنعتی، پایین است.طبق مقاله سایت «هافینگتون پست» در قانون کار آلمان، ساعت کاری ۳۵ ساعت در هفته تعیین شده است؛ یعنی روزی پنج و نیم ساعت. اما چطور این کشور فوق پیشرفته می تواند با این میزان ساعت کار، همچنان جایگاهش را در صحنه رقابت با ژاپن و آمریکا حفظ کند؟
جالب است بدانید که کارمندان آلمانی، در زمان کاری تحت هیچ شرایطی اجازه ی استفاده از شبکه های اجتماعی نظیر فیس بوک، اینستاگرام و شبکه های پیام رسان نظیر تلگرام در محل کار تقریبا را ندراند. حتی این افراد نمی توانند در زمان کار با یکدیگر صحبت های غیر کاری کنند و هیچ تماس تلفنی غیر کاری در ساعات کار نباید گرفته شود.در مستند ی با نام «از من یک آلمانی بساز»، یک زن جوان آلمانی به انگلیس سفر می کند و از این که کارمندان در محل کار به راحتی با یکدیگر درباره مسائل زندگی خصوصی شان صحبت می کنند، بهت زده می شود. این زن می گوید آن ها در آلمان حتی حق بررسی ایمیل شخصی شان را هم در محل کار ندارند.
این در حالی است که ساعات غیر کاری برای کارمندان آلمانی کاملا فارغ از مسائل کاری است و آنان به تفکیک زندگی کاری و شخصی بسیار ارزش قائلند. به گونه ای که حتی مدیران از ارسال ایمیل های کاری به کارمندان خود در زمان های غیر کاری خودداری می کنند.

البته به نظر می رسد که سخت گیری های اینچنین در محیط کار، می تواند ساعات کاری را سخت و خشک کند که شاید این موضوع با روحیات ما ایرانی ها چندان جور نیاید.
نظر شما چیست؟ آیا شما می توانید با چنین شرایطی کار کنید اما مدت زمان کاری خود را کم کنید؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *