اهمیت داشتن صورت حساب در فریلنسینگ

استفاده از اینترنت موبایل در رایانه

در وب سایت های فریلنسر مثل پونیشا انواع پروژه ها را می شود برون سپاری کرد. اگر خواسته باشید یک وب سایت طراحی کنید یا استخدام محتوا نویس برای سایت مد نظرتان باشد و شاید هم به دنبال یک گرافیست یا مترجم باشید. حتی برنامه نویس رایانه و گوشی هم در این وبگاه به راحتی یافت می شود.

چه کارفرما باشید و چه فریلنسر همیشه یک نفر برای استخدام کردن و استخدامشدن پیدا می شود. در وب سایت های فریلنسر نحوه پرداخت و دریافت پول مشخص و ثابت است اما اگر خارج از این سامانه ها قرار است کار کنید بهتر است برای هر کار و مشتری یک فاکتور یا صورت حساب تهیه کنید.

از آنجایی که در حرفه فریلنسینگ هیچ رییس و ناظری بر کارتان وجود ندارد پس بخش هایی که مربوط به مشتری نمی شود میتواند دچار بی نظمی شود. مثلا برنامه کاری یا دخل و خرج به راحتی در معرض بی سر و سامانی قرار می گیرد.

چطور صورت حساب تهیه کنید؟

اینکه به عنوان یک آزاد کار فاکتور و صورت حساب برای هر مشتری داشته باشید در نگاه اول شاید چیزی اضافه و شدنی نباشد. اما اگر با دقت این کار را انجام دهید می بینید که در ازای چقدر خدمات چه میزان دستمزد دریافت کرده اید. حتی برای کارفرما نیز بسیار مهم است که بداند شما چه کارهایی انجام داده اید. دراین صورت راحت تر به شما پول خواهد داد.

اگر برای هر کار صورت حساب داشته باشید پس از مدتی خواهید دید که برای انجام کارهای مشابه به راحتی می توانید مبلغ مورد نظرتان را اعلام کنید و در صورتی که نیاز باشد می توانید صورت حساب کار قبلی را به کارفرما نشان دهید.

برای تهیه صورت حساب لازم بهتر است خدمات و کارهایی را که قرار است برای کارفرما انجام دهید و همچنین مبلغ پرداختی و مهمتر از آن روش پرداخت آن را ذکر کنید. با این کار به مشتری نشان خواهید داد که چقدر به کارتان وارد و مقید هستید. از آن گذشته کارفرما نیز از همان ابتدا خود را برای پرداخت وجه بدون چانه زدن آماده می کند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *