ماه در حال زنگ زدن و پوسیدن است؟؟!!


تا قبل از این دانشمندان معتقد بودند که اکسیژن آزاد برروی سطح ماه تقریبا وجود نداره، اما الان بطور واضح روی سطح ماه اکسیداسیون پیدا شده،

سوال اینه که اکسیژن لازم برای این زنگ زدگی رو کی آورده و از کجا میاد؟!

نکته دیگه اینه که تا قبل از این هم ماده ای روی ماه وجود نداشت که از ترکیب اکسیژن حاصل شده باشه.

دانشگاه شوآی لی هاوایی در مانووا این کشف جدید رو انجام داده که در قطب شمال و جنوب ماه، یعنی سطح بالایی و پایینی ماه روی اون زنگ زدگی پیدا شده. روی ماه در اصل عنصر آهن پیدا میشه ولی اثری از آهن اکسیده نباید وجود داشته باشه.

حتی در همه ماموریتهای آپولو هم در نمونه برداریهایی که ناسا کرده اثری از اکسیداسیون آهن تا الان پیدا نشده. طبق نظر این دانشکده انرژی و اکسیژن لازم برای اکسیده کردن آهن بر روی سطح ما از زمین میاد و نزدیک به دو میلیارد و چهارصد میلیون ساله که بادهای خورشیدی نیز بی تاثیر نیستند.

اما تا اینجا یک روی سکه است، ‌روی دیگر سکه مخالفان این نظریه هستند که معتقدند اگه اینطور بوده بایستی زودتر از اینها اثرات اکسیداسیون آهن یا هر فلز دیگری روی ماه پیدا میشد و حداقل در یکی از نمونه برداریهای ناسا در ماموریتهای آپولوها بایستی بطور مشهود این اثرات دیده میشد.

طبق نظر این مخالفان ناسا همچنان به پنهان کردن واقعیتها پرداخته و از دیدگاه اونا جاذبه زمین و نبود جاذبه کافی در ماه اجازه ارسال این حجم از اکسیژن لازم برای اکسیده کردن فلز رو از زمین به ماه نمیده و میگن که ناسا برای پاسخ به این سوال که علت این زنگزدگیها چیست میتونه راحت با مراجعه به کشفیات و دستیافته های ماموریت آپولو بیست، ماموریتی که به کشف مواد و محلولهای مایع و جسد مونالیزا و رویت سفینه مادری که بالای یک میلیارد سال بین کهکشانها در حرکت بود،ختم شد ، به جواب این سوال هم احتمالا برسه.

نظریه پردازان تیٔوری توطیٔه معتقدن که چون ناسا اطلاعات غلط و مبهم و ناقص در اختیار دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی قرار میده، اونا هم نمیتونن نتیجه درست و حسابی و معتبری رو برای نظریه ها ارایٔه بدن، اطلاعات ناسا در فضای بسته بین پنتاگون، مناطق پنجاه و یک و پنجاه و دو و انستیتوی ستی و چند مرکز وابسته و مخفی قرار میگیره. نظر شما چیه؟؟

کاوه_سیبکی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *