بی رحمانه ترین آزمایش های علمی که در طول تاریخ صورت گرفته است

آزمایشات وحشیانه روی دوقلوها در جریان جنگ جهانی دوم

در دوران جنگ جهانی دوم یک سری آزمایشات توسط پزشکی آلمانی که می توانیم او را دیوانه ای بنامیم به نام جوزف منگل صورت پذیرفت.

وی که روی دوقلوها آزمایش می کرد، نمونه های خود را از میان اسرا و زندانیان انتخاب کرده و در طی دورانی که وی به انجام آزمایشات روی دوقلوها مشغول بود، چیزی نزدیک به سه هزار دوقلو در اختیار وی قرار گرفتند که تنها سیصد نفر از آن ها زنده ماندند.
از آزمایشات وحشیانه ای که وی انجام می داد، قطع کردن دست و پای دوقلوها و تمرین پیوند زدن این اعضا به یکدیگر بود.

یا این که او با اسپری کردن مواد شیمیایی گوناگون به درون چشم دوقلوها، امتحان می کرد که ببینید آیا به وسیله ی این اسپری ها رنگ چشم افراد تغییر خواهد کرد یا نه؟

سر دوسگ با یک سر پیوندی

یک دانشمند از شوروی قدیم به نام ولادیمیر دیموف در سال ۱۹۵۴ اقدام به پیوند سر یک سگ به سگی که سر داشت کرده و در واقع سگی با دو سر تحویل داد.

این عمل دردناک و آزاردهنده ی وی باعث شد این سگ تنها ۴ روز عمر کرده و سپس جان بسپارد. البته این ۴ روز زندگی با دو سر به یکی از آزمایشات ارزشمند و آموزنده در دنیای پزشکی تبدیل شد.

آزمایش روی زندانیان ایالت فیلادلفیای آمریکا

 ” در سال ۱۹۵۱ یک متخصص بیماری های پوستی به آلبرت کلیگمن به مدت بیست سال آزمایش هایی را با مواد شیمیایی روی زندانیان در ایالت فیلادلفیای آمریکا انجام داد. این زندانی ها در ازای تن دادن به این آزمایش ها پول دریافت کردند. این آزمایش ها باعث ایجاد زخم های بسیار بدی در سرتاسر بدن آن ها شد.”

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *