دنیای بعد از مرگ

تجربه نزدیک به مرگ
از گذشته های خیلی دور مرگ بزرگترین سوال برای انسانها بوده که بعد از اون چی میشه و به همین شکل هم دنیای ارواح پررنگ شد. اولین خاکسپاری آگاهانه برمیگرده به دوره آخر نیٔاندرتالرها(اونایی که چاکرا ششم داشتند و از عقل بهره میبردند، چون دوره اول اونا از نظر عقلی با حیوان فرقی نداشتند) که بصورت مراسم برقرار شد .

بیش از هفتادهزار سال پیش در شانیدار عراق، و دوره اول هوموساپین بین نود تا صد و بیست هزار سال پیش در قضفه و اسخول اسرایٔیل. از پنجاه و سه هزار سال پیش انسان شروع به درک و تفکر از دنیای بعد از مرگ کرد.

در تمدنهای قدیمی آثار زیادی از تلاش انسان برای ارتباط و تسلط به اون بُعد از زندگی دیده میشه،چیزی که تا امروز بعضا با نتیجه و اغلب بدون نتیجه مونده.در ارتباط با دنیای ماورا یا جهان ارواح کلی کتاب و نوشته و وسیله و گیاه و دعا و نقشهای مختلف وجود داره که هر کدوم با توجه به تمدن و فرهنگ یه منطقه شکل گرفتن،در دنیای اسلام از کلمات و آیات عربی و اشکال زشت و ترسناک، در دنیای مسیحیت و یهودیت از تخته زبان ارواح و نعلبکی تا استخون و لباس و موی مرده استفاده میشه.

همه اونا هم معتقدند که تونستند با دنیای ارواح ارتباط برقرار کنند،این یعنی هر کسی با هر باور ایدیٔولوژیکی چه اون باور با اساس باشه و چه بی اساس و خرافات، توانایی ارتباط با دنیای مردگان رو داره.

این نکته پیش میاد که یا ورود به دنیای مردگان اینقدر الکی هست که از طریق ادیان راست و دروغ به اون وارد میشن و یا اعتقاد و تلقین شخص هست که اونو وصل میکنه به دنیای مردگان.

اگه بیطرف از درب واقعبینی بخواهیم وارد شیم و ارتباط با دنیای ارواح برقرار کنیم منطق ما ایجاب میکنه که اول باید بتونیم اون دنیا رو بشناسیم و تعریفی ازش داشته باشیم،خیلی مسخره هست که فکر کنیم با چهارتا ورد و آیه و شکلک ترسناک و شمع میتونیم وارد دنیای موازی خودمون که ارواح درون اون هستند بشیم.

قضیه احضار روح و مدیوم همه انسانها حداقل یه بار تو زندگی دربارش خوندن یا شنیدن، اما کمتر کسانی هستند که دنبال تجزیه اون برن. نویسنده های زیادی داریم که سالهای سال تحقیق علمی و باستانی بدون در نظر گرفتن متافیزیک و ماورا تو این زمینه دارن و به جرات میشه گفت پاسخهای خیلی منطقی برای این قضیه دارن. اگه کسی واقعا میخواد دنبال درستی یا نادرستی این مسایٔل بره بهتره بجای نشستن پای منبر کسی  خودش بره و از واقع مرگ تا تعریف روح، ذهن و آگاهی نامردنی تحقیق کنه.

کاوه_سیبکی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.