توصیه هایی در مورد ظروف پلاستیکی یکبار مصرف

یکی از مواردی که رعایت استاندارد در تولید آن بسیار مهم است ظروف یکبار مصرف هستند. از آنجایی که این ظروف پلاستیکی بسیار پر کاربرد هستند باید در تولید آنها بسیار دقت شود. رعایت نکردن نکات بهداشتی و استاندارد می تواند عوارض خطرناکی در پی داشته باشد.

معمولا تمام نکات بهداشتی برای چنین شرکت هایی در چگونگی گرفتن ایزو خلاصه نمی شود و سازمان های بهداشتی نیز به صورت مستمر بر روند تولیدات و مواد اولیه نظارت دارند. اما لازم است تا مشتری ها نیز نکاتی را در این رابطه رعایت کنند.

نکاتی برای خرید ظروف پلاستیکی

ــ در زمان خرید لازم است اینگونه ظروف یک بار مصرف را از مراکز معتبر خریداری کنید. معمولا عرضه کننده محصولات واحد های تولیدی که از مواد اولیه نو و مرغوب برای تولید این نوع ظروف استفاده می کنند.

ــ در زمان خرید به علامت اختثاری و نشانی که در کف ظروف حک شده دقت کنید.

ــ هر علامت اختصاری معنایی دارد برای نمونه؛ علامت اختصاری PS بیانگر این است که آن پلاستیک از جنس پلی استایرن می باشد چنین ظروفی اگر برای مواد غذایی داغ و نوشیدنی داغ مورد استفاده قرار گیرند سرطان زا هستند.

ــ همچنین درج علامت PP نشان دهنده این است که پلاستیک از جنس پلی پروپیلن است و برای نوشیدنی و غذاهای گرم هیچ مشکلی ندارد.

ــ حتی اگر علامتی هم بر روی محصول نیافتید با آتش زدن تکه ای از آن میشود جنسش را تشخیص داد. چنانچه سوختن آن دارای شعله زرد با پایه آبی باشد از جنس PP و در صورتیکه سوختن آن همراه با دود زیاد باشد از جنس PS می باشد.

ــ اگر ظرفی داری رگه ها یا دانه های سیاه باشد و یا بوی بدی دهد آن ظرف از مواد بازیافتی ساخته شده و بهتر است دور انداخته شود.

ــ در آخر باید گفت که هر چه باشد این مواد همگی از پلاستیک هستند و نباید در طبیعت رها شوند. سالهای زیادی طول می کشد تا طبیعت آنها را تجزیه کند!

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *