درمان واریس با دارو گیاهی

گیاهان دارویی

واریس بیماری است که ممکن است برای هر کسی اتفاق بیوفتد. این بیماری که در رگهای بدن رخ میدهد باعث زشت شدن پوست بدن و عوارض جانبی میشود.

بیماری واریس می تواند به دلیل التهاب در بافت های بدن و یا ضعف رگ ها در تنظیم جریان خون ایجاد شود. در اغلب موارد واریس عوارض خاصی ندارد اما گاهی با احساس سنگینی و سوزن سوزن شدن در اندام تحتانی همراه است.

وقتی فردی دچار واریس میشود رگهای بدنش خصوصا پا ها که بیشتر مشهود است. مثل طناب به هم گره میخورند و متورم میشوند به طوری که از زیر پوست کاملا دیده میشوند.

اما نوع دیگری از پیچیدگی رگها است که اغلب افراد آنرا با واریس اشتباه میگیرند. رگهای عنکبوتی روی سطح پوست ایجاد می شود و بروز آن اغلب بدون درد و علامت بالینی است و به رنگ آبی یا قرمز به صورت شبکه مویرگی روی پاها دیده می شوند.

در حالیکه وریدهای واریسی به صورت برآمده و ظاهری پر پیچ وخم در اصطلاح به شکل رگهای طنابی در هم پیچیده مشاهده می شوند و مشکلاتی همچون گرفتگی عضله ساق پا در حین خواب، تورم، تغییر رنگ پوست و درد و احساس خستگی در پاها توسط مبتلایان از جمله علایمی است که فرد مبتلا را ناراحت می کند.

داروی های گیاهی برای درمان واریس

همانند هر بیماری دیگری برای درمان واریس هم نسخه ای از دارو های گیاهی وجود دارد. متخصصان طب سنتی میگویند بهترین راه برای از بین بردن واریس استفاده از روغن زیتون و گل همیشه بهار است!

سازو کار روغن زیتون و گل همیشه بهار اینگونه است که: از آنجا که هر دو مورد یاد شده خاصیت ضد التهابی لوسیون و آرام بخش دارند. پس از اینکه بر روی پوست مالیده شوند. جذب بدن میشوند و اندازه رگهای واریسی متورم شده را کاهش میدهند.

ماساژ این داروها بر روی پوست با تحریک فعالیت سیستم لنفاوی، احساس سنگینی ناشی از واریس را از بین می برد. همچنین خون را در رگ های آسیب دیده به جریان می اندازد.

در کنار این درمان باید از ورزشهایی که به کمتر شدن واریس کمک میکند نیز استفاده کرد.

روش تهیه داروی روغن زیتون و گل همیشه بهار برای درمان واریس

خوشبختانه تهیه این داروی خانگی زمان چندانی نیاز ندارد به علاوه اینکه برخلاف داروهای دیگر چندان نیز پرهزینه نیست. پیشنهاد ما این است که روغن زیتون ۱۰۰ درصد طبیعی با کیفیت خوب استفاده کنید.

مواد لازم:

۱۰ عدد گل همیشه بهار تازه

۳/۴ فنجان (۱۵۰ گرم) روغن زیتون

ظرف مورد نیاز: یک بطری شیشه ای دردار

روش تهیه:

گل ها را تکه تکه کرده و در یک ظرف مربا جا دهید.

روغن زیتون را در ظرف گل بریزید. باید روغن روی گل ها را بپوشاند.

در ظرف را ببندید و آن را در جایی تاریک به مدت ۱۰ روز قرار دهید.

پس از آن گل ها را از روغن جدا کرده و روی پوست قرار دهید.

نحوه استفاده:

به میزانی که لازم دارید از این دارو برداشته و بر روی قسمت هایی که واریس دارند ماساژ دهید.

به آرامی، به صورت دورانی و مدام ماساژ دهید و بر روی رگ ها اندکی فشار دهید تا خون به جریان افتد.

مطمئن شوید که خوب جذب پوست شده و بگذارید یک شب بماند.

۳ تا ۴ بار در هفته ترجیحا پیش از خواب این کار را تکرار کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *