شغل فعلی تان را تبدیل به دورکاری کنید

نشانه های خطر در کسب و کار

وقتی میبینید سایر دوستانتان مشغول دورکاری اند و شما هنوز به سبک سنتی به اداره میرود شاید با خود احساس کنید چرا شغلی اینچنین انتخاب نکرده اید.

شاید تصور کنید از آنجا که در وب انواع سایت کاریابی دورکاری پیدا میشود. پس به راحتی میتوان کاری که بشود از خانه انجام داد برای خود جور کنید. عجله نکنید. دورکاری چندان هم ساده نیست. اما در عوض میتوانید با مدیرتان صحبت کنید و همین کار فعلی تان را به گونه ای تبدیل به دور کاری کنید.

با خواندن ادامه مطلب میتوانید در مورد تغییر کارتان به دورکاری با رییستان به گونه ای دیگر مذاکره کنید که نتیجه بخش باشد.

قرارداد کاری را دوباره بررسی کنید

به طور حتم زمان استخدام، فرم قرارداد همکاری را پر کرده و آن را امضا کرده اید؛ اما احتمالا تمام گزینه های آن را نخوانده اید یا به خاطر ندارید. پس قبل از رفتن به اتاق رئیس لازم است برگردید و دوباره شرایط همکاری را بخوانید. شاید در بین گزینه ها به دورکاری اشاره شده باشد. آنگاه می توانید با آگاهی بیشتر درخواست خود را مطرح کنید یا پیشنهاد تازه ای بدهید.

برنامه ریزی خود را بنویسید

پس از بررسی متن قرارداد و قبل از مراجعه به اتاق رئیس، برنامه ی متعادل مورد نظرتان را یادداشت کنید و منافع شرکت و زندگی شخصی تان را در آن لحاظ کنید. روزهایی از هفته را که می توانید به صورت حضوری در محل کار باشید، مشخص کنید و آن وظایفی که در خانه با تمرکز بیشتری انجام می دهید، عنوان کنید. همچنین اگر اتاق کار شخصی در خانه دارید، رئیستان را در جریان آن محل بگذارید تا اطمینان خاطر بیشتری پیدا کند.

مزایای دورکاری را لیست کنید

اگر تابه حال در محل کار شما دورکاری کارمندان وجود نداشته، برای ترغیب کردن کارفرمایتان لازم است لیست فواید و مزایای دورکاری را برای او شرح دهید. تلف نشدن زمان، استرس کمتر، بازدهی کاری بالاتر و …، از جمله این مزایا هستند. بدین ترتیب دید او بازتر خواهد شد و به پیشنهاد شما فکر خواهد کرد.

پس از انجام مراحل بالا خودتان را برای یک گپ صمیمانه با رئیس آماده کنید. سعی کنید خواسته تان را طوری بیان کنید که پیشنهاد باشد نه طلبکارانه و اجبار!

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *