دو ایده برای برپایی کسب و کار با بودجه کم

اغذیه فروشی

برای ورود به عرصه غذا حتما لازم نیست رستوران بزرگی داشته باشید تا از این طریق بتوانید کسب درآمد کنید. صنعت غذا یکی از سود آورترین ها در میان کسب و کار ها است، از این رو زمینه خوبی برای استغال زایی می باشد.

کافیست آشپزی را به خوبی بلد باشید تا از همین آشپزخانه منزلتان هم به درآمد زایی بپردازید. اگر در کارتان جدی باشید و حسابی برنامه ریزی کنید غذاهای خانگی می توانند شما را از کار در بیرون از منزل نجات دهند.

آشپزخانه خانگی

یکی از ایده هایی که می توان با هزینه نه چندان زیاد به آن جامه عمل پوشانید، فروش غذای خانگی است. امروزه همه به ماهیت و مضر بودن فست فود ها پی برده اند از این رو غذاهای رستورانی و خانگی بیشتر مورد توجه آندسته افرادی که به سلامتی شان اهمیت می دهند می باشد.

با همین امکاناتی که در آشپزخانه منزلتان دارید می توایند خوشمزه ترین غذاها را آماده کنید و به مشتری های خاص بفروشید. در محل زندگیتان به تبلیغات بپردازید بین دوستان و آشنایان افراد متعددی هستند که بیشتر وقت ها به رستوران یا کترینگ مراجعه می کنند. چه بهتر که شما این مشتری ها ار جذب کنید.

در این مورد میتوانید از طریق سبکه های اجتماعی یا پیامک و تلفن سفارش بگیرید و بهتر است به مشتری ها بگویید چند ساعت قبل سفارش ها را اعلام کنند. تا بتوانید به تعداد کافی غذا آماده کنید. معمولا یک پای ثابت بیشتر غذا ها برنج است که می توان در تعداد بالا آماده کرد. و چند رقم خورش هم می توان در کنار آن داشت تا منوی خوبی ارائه دهید.

بهتر است در این کسب و کار مواد اولیه مثل برنج و گوشت و روغن و حبوبات را به صورت کلی خرید کرد تا سود خوبی داشته باشند. خرید ها بهتر است هفتگی صورت گیرند.

معمولا افرادی که مجرد هستند، آنهایی که کارمند هستند و وقت پختن غذای خانگی ندارند، افراد سالمند و در مراسمی مثل جشن تولد ها و میهمانی ها می توانند مشتری های بلقوه شما باشند.

اغذیه فروشی سیار

اگر سرمایه یا موقعیت راه اندازی یک فست فود دائمی و ثابت را ندارید چرا نوع سیار آنرا امتحان نکنید؟ به جای اجاره مکان و خرید تجهیزات کارکرده فست فود … می شود یک اغذیه سیار راه انداخت.

یکی از مزیت های کسب و کارهای سیاری دسترسی به بازار بی حد و مرز است. وقتی کسب و کارتان می تواند در سطح شهر حرکت کند یعنی هر جایی که مشتری وجود دارد شما هم هستید و این بزرگترین فرصت برای بازار یابی است. در واقع بارازیابی به صورت خودکار انجام می گیرد.

در این نوه کسب و کارها لازم نیست برای اجاره مکان هزینه های بپردازید چون معمولا در یک خودروی ون، مینی بویی یا کامیون چنین کاری را انجام می دهید و لازم به اجاره دادن نیستید.

هزینه برق ندارید و لازم نیست میز و صندلی آنچنانی تهیه کنید. از اینها گذشته دکوراسیون هزینه ای روی دستتتان نمی گذارید و فقط ماشین تان زیبا رنگ شود کافیست …

کامیون های فروش مواد غذایی دقیقا برای این منظور طراحی شده اند. اما اگر بودجه کافی برای خرید یکی از آنها را ندارید باز هم جای نگرانی نیست و می توانید یک ون یا مینی بوس دست دوم تهیه کنید و صندلی ها را بردارید و با تغییراتی که بیشترشان از دست خودتان برمی آید اقدام به طراحی وسیله کسب و کارتان کنید.

در رنگ آمیزی درون و بیرون آن سعی کنید رنگ های شاد و اشتها آور مثل قرمز و زرد که یادآور سس ها و فست فودهای خوشمزه هستند بهره ببرید. این کاملا به خودتان بستگی دارد که چطور و چه طرحی پیاده کنید.

این کار نیاز به مجوز های خاصی هم دارد که گرفتن آنها چندان دشوار نیست اما معمولا زمانبر است پس بهتر است از همان آغاز که ماشین تان را آماده می کنید به فکر مجوز ها هم باشید تا همه کارها همزمان پیش رود.

اگر کسب و کار سیار را پیشه کنید می توانید بین گزینه هایی چون غذاهای فست فودی و کافه سیار و امثال اینها تغییر شغل دهید. همیه این کارها علاوه بر درآمد زایی معمولا سرگرم کننده و یک نوع ماجراجویی و گردشگری هم محسوب می شوند. چه اشکالی دارد همینطور که شهر به شهر سفر می کنید کسب و کارتان را هم داشته باشید؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *