درک مزایای استانداردهای ایزو ۹۰۰۱ و ایزو ۱۴۰۰۱

استاندارد ایزو 9001

استاندارد ایزو ۹۰۰۱ و نیز ایزو ۱۴۰۰۱ استانداردهایی مورد استفاده در سراسر جهان برای مدیریت کیفیت و مدیریت محیط زیست هستند.

در سراسر جهان بیش از ۱,۱ میلیون گواهینامه ISO ۹۰۰۱ برای مدیریت کیفیت صادر شده است و همین طور تاکنون چیزی نزدیک به ۳۵۰.۰۰۰ گواهی ISO ۱۴۰۰۱ برای مدیریت محیط زیست ایجاد شده است. این ها تا حد زیادی، استانداردهای سیستم مدیریت مورد استفاده در جهان هستند. ایزو ۹۰۰۱ در حال حاضر ۶۷% و ایزو ۱۴۰۰۱ به اندازه ی ۲۱% از تمام گواهینامه های سیستم مدیریت ایزو صادر شده در سطح جهانی را به خود اختصاص داده اند.

اما مزایای استانداردهای ایزو ۹۰۰۱ و ایزو ۱۴۰۰۱ کدامند؟

آخرین به روز رسانی استانداردهای ایزو ۹۰۰۱ و نیز ایزو ۱۴۰۰۱ مزیت هایی را به وجود آورده اند:

– تاکید بیشتر بر مداخلات مدیریتی بالا و هماهنگی بین سیستم های مدیریتی و جهت گیری استراتژیک سازمان. این باید بخشی جدایی ناپذیر از فرآیندهای کسب و کار باشد.

– اتخاذ تفکر مبتنی بر ریسک، دادن فرصت هایی برای تمایز بین فرآیندهای مختلف بر اساس سطح اهمیت آن ها و تاثیر بر ارائه محصولات و خدمات سازگار.

– گسترش مفهوم مشتریان شامل کاربران نهایی، مصرف کنندگان، سازمان های نظارتی و … . این امر می تواند تعریف و انتظارات طرف های ذینفع را مورد توجه قرار دهد.

– اتخاذ ساختار سطح بالا (ضمیمه SL)، تسهیل هماهنگی و ادغام استانداردهای سیستم مدیریت مختلف

– کاهش الزامات اسناد و مدارک، امکان سازمان دهی برای تصمیم گیری در مورد این که چه چیزی مهم ترین کاربرد در نحوه مدیریت و کنترل مدیریت هوشمند را داراست.

برای کسب اطلاعات کامل درباره ی گواهینامه های استاندارد ایزو ۹۰۰۱ و ایزو ۱۴۰۰۱ می توانید با مشاور ایزو در ارتباط قرار گرفته و سازمان و شرکت خود را برای دریافت آخرین نسخه از این استانداردهای جهانی آماده سازید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *