به روز بودن یک فریلنسر = موفقیت در کسب وکار

کسب و کار

در مطالب پیشین به مشکلاتی که یک فریلنسر میتواند داشته باشد، اشاره کردیم. اینبار هم به سراغ یکی دیگر از مشکلات این عرصه شغلی میرویم. استخدام در هر کجا بعنوان یک فریلنسر نیازمند این است، که همیشه به آخرین علوم در زمینه کاریتان مجهز باشید. یعنی کاملا آپدیت باشید!

تغییر نیاز مشتریان در گذر زمان

این موضوع را دست کم نگیرید. چراکه هر روز باید طبق نیاز مشتریان پیش بروید. و اگر بخواهدید همان کاری را که برای مشتری ۵ سال قبلتان انجام دادید. امروز هم انجام دهید، قطعا بیکار میمانید. امروزه علم با سرعت زیادی در حال پیشرفت است. فریلنسر ها، باید همیشه به روز باشند تا بتوانند خدمات سطح بالا ارائه دهند.

گاهی پیش می آید که به طور کلی شغلتان را از دست میدهید. اگر شما بعنوان یک فریلنسر فقط روی یک حرفه و زمینه متمرکز شوید، ممکن است. که بعد از مدتی اگرچه حرفه ای هستید، اما باز هم بیکار بمانید. تصور کنید که شما طراحی سایت با فلش را به صورت حرفه ای آموختید. حالا که ورق برگشته و دیگر کسی برای زیبا کردن سایتش به سراغ فلش نمیرود چه میکنید. بهترین راه این است که HTML۵ یا دیگر زبان های طراحی سایت روز دنیا را بیاموزید تا همچنان بتوانید کار کنید.

راهکاری برای مشکل تغییر نیاز مشتری

برای حل مشکل تغییر ذائقه ها؛ باید خود را بروزرسانی کنید و قبل از این کار لازم است تا به سه سوال زیر در حیطه کاری خود پاسخ دهید!

• مشتریان چه کسانی هستند؟
• چه چیزی نیاز دارند؟
• چرا به این خدمات نیاز دارند؟

با دانستن این موضوع که مشتریان دقیقا چه میخواهند کار برایتان ساده میشود. و شما باید خود را برای ارائه آن خدمات آماده کنید.

ارتباط با مشتری باعث میشود شما از میزان رضایت آنها مطلع شده و بهتر بتوانید خدمات رسانی انجام دهید یا اینکه با پرسیدن نظرات آنها از ضعف موجود در کالاها مطلع شده و هر آنچه را که نیاز مشتریان است تامین کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *