طبقات بالا

جهان های موازیعبارت “طبقات بالا” یا “طبقات معنوی” عموماً به تمامی جهان های بالاتر از طبقه ی ذهنی گفته می شود، از طبقه ی روح تا طبقه الهی. پال توئیچل این طبقات را با نام سانسکریت شان لیست می کند : الخ لوک، آلایا لوک، حوکیکات لوک، آگام لوک و آنامی لوک.

من اغلب در سفرهای معنوی ام با گرداب ها روبرو می شوم. در یک مورد خودم را داخل گردابی آبی و تاریک یافتم که به طرز باشکوهی پیرامون من می چرخید. جرقه ها و ذرات نوری که از من ساطع می شد درون گرداب آبی گیر میفتاد و گرداب آن ذرات را درون کهکشان می فرستاد.

در تلاش دیگری در مسیر جستجوی معنوی ام برای نزدیکتر شدن به طبقه الهی، از تونلی مارپیچ و سیاه به جهانی از نوری لطیف و متغیر وارد شدم. چرخه ای پرنورتر در مقابلم دیدم و داخلش شدم، خود را در جهانی دیگر از نوری چندلایه و ظریف دیدم. چرخه ی نور بزرگتری در مقابلم بود، داخل آن سر خوردم و با جهان دیگری از نور مه آلود روبرو شدم…

نمی دانم به چه مدت این روند همینطور ادامه یافت. در پایان به طبقه ی الهی نرسیدم، اما فکر میکنم این تجربه قصد داشت به من بگوید که قدم های بسیاری تا خداشناسی وجود دارد و رسیدن به آنجا یک پروسه ی تدریجی است.

در یک تجربه به همراه دو استاد در جهان های معنوی سفر کردم. ما به یک قاب تک در نوری مه آلود رسیدیم که به نظرم شبیه گیت بازرسی فلزی فرودگاه رسید. هر دو استاد به دنبال هم داخل آن شده و ناپدید شدند، سپس حدود یک متر آن طرف تر دوباره پدیدار شدند. آنها از من خواستند همان کار را کنم، پس از کمی تردید قدم به داخل قاب گذاشتم. احساس کردم کاملاً از هم جدا شده و لحظه ای بعد در آن سو دوباره شکل گرفتم. احساس ناخوشایندی نبود. صادقانه می گویم، من پس از این کار تفاوتی احساس نکردم، فقط از اینکه بدون آسیبی از آن گذشتم آسوده شدم. نکته ای که گاهی نادیده گرفته می شود این است که هر زمان یک تجربه ی تغییر سطح آگاهی داریم، لزوماً بلافاصله اثرات آن را حس نمی کنیم. در زندگی روزمره عادی ما معمولاً برای آنکه تغییرات، فیلتر شده و به آگاهی انسانی ما وارد شوند زمان لازم است.

اگر به این فکر می کنید که دیدار از جهان های بالاتر چه تأثیری بر زندگی روزمره می گذارد، چند مورد از تأثیراتش به نظر من اینها هستند، آگاهی فرد معنوی شده و فرد در تمامی جوانب زندگی منضبط تر می شود. با سپردن خود به دست نیروی معنوی برتری که با حضور در جهان های معنوی بدست می آید، فرد باید پیوسته مراقب افکار، احساسات و اعمالش باشد. برای مثال، یک فکر منفی یا هیجانی کنترل نشده که توسط شخصی با قدرت معنوی بالا ساطع می شود می تواند به طور ویران کننده ای زیان بخش باشد. بنابراین انسان معنوی از نظرگاه روح عمل می کند، به این معنی که او تمامی موجودات زنده را به عنوان فرزندان خدا محترم می دارد و در الگوهای فکری و احساسی و شرایط اجتماعی که ما را از آن نظرگاه پایین می کشد، گیر نمی افتد. یک اصل خوبی که سعی میکنم از آن پیروی کنم این است که قبل از هر فکری یا انجام کاری بپرسم، آیا حقیقت دارد؟ – آیا لازم است؟ – آیا از سر عشق است؟

آب یا مایع، بخصوص مایع طلایی هم نمادی است که مکرر در سفرهای معنوی با آن روبرو می شوم. در یک تجربه، استادی معنوی را نزدیک نهری از مایعی طلایی ملاقات کردم. او قدم به داخل آن گذاشت و به من گفت دنبالش بروم. وقتی این کار را کردم متوجه شدم فقط تا جایی که فکر می کنم قوزک پا باشد در آن فرو رفتم. ما در راستای آن نهر به جلو رفتیم تا آنکه به دریاچه ای پهناور و طلایی رسیدیم. در آنجا “آب” در مقیاسی وسیع، آبشارگونه به جهان های زیرین سرازیر بود. آسمان بالای دریاچه مانند پوششی از ابری ارغوانی – طلایی می درخشید. استاد بزرگوارانه به من اجازه داد مدتی در آن دریاچه حمام کنم. در خاطر من این کار به طرز توصیف ناپذیری احساسی شگفت انگیز بود، شبیه هیچ حمامی که روی زمین داشتم نبود.

همانطور که استاد و من با گذر از مایع طلایی، سفرمان را در جهان های معنوی ادامه می دادیم، محیط اطراف لطیف تر و شفاف تر می شد. می توانستم اصوات طبقات بالا را همانطور که از آنها می گذشتیم به وضوح بشنوم.

ابتدا صدای باد را شنیدم. مثل این بود که از دور صدای تندبادی قطبی با وزش بادهایی شدید که بر فراز قله های پوشیده از برف به سرعت در حرکت بودند را می شنیدم. سپس صدای همهمه ی شدید و ضربان دار آمد. بعد آن، صدایی که به صورت هزار ویولن توصیف شده است ظاهر شد. نوای زهی عمیق و موزون که تقریباً شبیه هزاران چلویی بود که پشت سلسله آبشاری در حال نواختن باشند. بسیار قدرتمند و تعالی بخش بود و در عین حال بسیار لطیف.

همانطور که به رفتن ادامه می دادیم، صوت به صدای بادهای چوبی تغییر یافت. یک موسیقی کاملاً بی ساختار، تقریباً گوشخراش، مثل صدای کوک کردن یک ارکستر. در آخر، صوت هیوووو مداوم شنیده می شد، انگار یک گروه کُر میلیونی آن را می خواندند. این صوت آنامی لوک، بالاترین جهان معنوی است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *