استفاده از مواد زیست تخریب پذیر برای بسته بندی مواد غذایی

استفاده از بسته بندی های زیست تخریب پذیر به جای ظروف پلاستیکی به داشتن جامعه و طبیعتی سالم بسیار کمک خواهد کرد. زندگی سبز را از خانه خودمان شروع کنیم!

متاسفانه انسان مدرن با اینکه از عواقب تخریبب محیط زیست آگاهی دارد باز هم کوچکترین تلاشی برای جلوگیری از این زیان رسانی نمی کند. صنعت و کسب و کارها هر کدام به شکلی به طبیعت آسیب می رسانند. برای نمونه می توان در صنعت بسته بندی غذا از مواد زیست تخریب پذیر استفاده کرد که در مدت کوتاهی جذب طبیعت شوند. همانطور که می دانید بسته بندی های پلاستیکی سالیان سال در طبیعت باقی خواهند ماند!

بهترین مشاور راه اندازی فست فود  یا رستوران کسی است که زندگی سبز را سر لوحه کار قرار دهد. صاحبان رستوران و فست فود ها به خوبی می دانند که این حجم عظیم نایلون و ظروف یک بار مصرف که روزانه برای سرو و تحویل غذا مصرف می کنند. تا سالها در طبیعت باقی خواهند ماند. اگر اصول اولیه زندگی سبز از جانب صاحبان چنین مشاغلی رعایت شوند بی شک آینده ای سبزتر برای فرزندانمان خواهیم ساخت.

قابل بازیافت بودن ظروف بسته بندی غذا بسیار مهم است. این موضوع ارتباط مستقیم با سلامت مشتری و جامعه دارد. با اینکه ظروف قابل بازیافت ارزانتر و فراوانتر از گذشته هستند اما هنوز هم بسیاری از افراد با بی توجهی به استفاده ازاین گونه بسته بندی ها می پردازند.

کاغذ و مقوا:

 بسته بندی هایی که کاغذ و مقوایی هستند به راحتی در طبیعت تجزیه می شوند و همچنین قابل بازیافت هستند. استفاده از بسته بندی های سالم نه تنها باعث سلامتی مواد غذایی می شوند بلکه حس مسئولیت پذیری را به مشتری ها القا می کند.

نشاسته ذرت:

 یکی دیگر از مواد بی خطر برای بسته بندی مواد غذایی ظروف ساخته شده از نشاسته ذرت هستند. این مواد به راحتی در طبیعت جذب می شوند و بسیار کم خطرند.

بسته بندی های حبابی:

 از این نوع بسته بندی به خوبی استقبال شده است. خصوصا برای حمل کالاهایی که امکان شکستن دارند از این نوع بسته بندی استفاده می شود. این مواد زیست تخرب پذیر بوده و به راحتی جذب طبیعت می شوند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *