ویتامین B6 به مردم کمک می کند تا رویاها را به یاد بیاورند

رویا

تحقیقات جدید در دانشگاه آدلاید نشان میدهد که مصرف ویتامین B6 می تواند به مردم کمک کند رویاهای خود را به یاد بیاورند. این مطالعه ادراکی و حرکتی شامل ۱۰۰ شرکت کننده از سراسر استرالیا است که روزانه دو مرتبه  مکمل ویتامین B6 را قبل از خواب  مصرف می کردند.

تجارب شرکت کنندگانی که ویتامین B6 مصرف کردند

 یک مطالعه کنترل شده از شرکت کنندگانی که ۲۴۰ میلی گرم ویتامین B6 را بلافاصله قبل از خواب دریافت کردند نشان داد که  به ندرت رویاهای خود را به یاد می آوردند ، اما در پایان مطالعه پیشرفت های قابل توجهی را گزارش کردند.

این دیدگاه های آنها است:

“به نظر می رسد وقتی نوبت به زمان رسید ، رویاهای من واضح تر و واضح تر بودند. همچنین به خاطر سپردن آنها آسان تر بود. ”

“رویاهای من واقعی تر بودند ، من نمی توانستم صبر کنم تا بخوابم و خواب ببینم!”

نویسنده تحقیق دکتر دنهلم آسپی از گروه روانشناسی دانشگاه می گوید:

“نتایج ما نشان می دهد که مصرف ویتامین B6 توانایی افراد در تحقق رویاهای خود را بهبود بخشیده است. ویتامین B6 بر شادابی ، عجیب و غریب یا رنگ رویاهای آنها تاثیری نداشته و بر سایر جنبه های الگوی خواب آنها تأثیری ندارد. این اولین بار است که تأثیرات ویتامین B6 و سایر ویتامین های گروه B در رویاها در چنین گروه گسترده ای از افراد مورد مطالعه قرار می گیرد. “

دکتر. آسپی می گوید:

“یک فرد عادی حدود شش سال از زندگی خود را در خواب می گذراند. اگر بتوانیم به وضوح و کنترل رویاهای خود برسیم ، پس می توانیم از بهره وری رویاهایمان استفاده کنیم. خواب شفاف ، جایی که می دانید در حالی که رویا هنوز اتفاق می افتد در حال خواب دیدن هستید ، مزایای بالقوه زیادی دارد. از رویاهای شفاف می توان برای غلبه بر کابوس ها ، درمان هراس ، حل خلاقانه مشکلات ، بهبود مهارت های حرکتی و حتی کمک به بازسازی آسیب جسمی استفاده کرد.

اگر می خواهید رویاهایی روشن داشته باشید ، بسیار مهم است که ابتدا یاد بگیرید که مرتباً رویاهایتان را بخاطر بسپارید. این مطالعه نشان می دهد که ویتامین B6 می تواند راهی باشد که می تواند به افراد دارای این مهارت کمک کند. ویتامین B6 به طور طبیعی در غذاهای مختلف وجود دارد – غلات سبوس دار ، حبوبات ، میوه ها (موز ، آووکادو) ، سبزیجات (اسفناج و سیب زمینی) و همچنین شیر ، پنیر ، تخم مرغ ، گوشت قرمز ، کبد و ماهی. “

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *