از چه رنگ هایی در لباس هایمان در یک مصاحبه ی کاری استفاده کنیم؟

هارمونی رنگ

وقتی پای جستجوی استخدام و مصاحبه ی کاری در میان باشد، پوشش شما به عنوان متقاضی کار اهمیت زیادی خواهد داشت.

اما زمانی که برای رفتن به جلسه ی مصاحبه آماده می شوید، بهتر است از چه رنگ هایی در پوشش خود استفاده کنید تا بهترین و بیشترین تاثیر مثبت در مصاحبه کننده را بر جای بگذارید؟

در بازار کار امروز که در آن شرکت ها می توانند ده ها یا حتی صدها نفر برای یک موقعیت شغلی در فهرست مصاحبه قرار بگیرند، نخستین تاثیری که بر طرف مصاحبه کننده می گذارید، فوق العاده اهمیت دارد.

مصاحبه شونده ها باید به همه چیز توجه کنند؛ گرفته از آن چه می پوشند و حتی زبان بدن آن ها.

یکی از مهم ترین نکاتی که غالبا نادیده گرفته می شود، رنگ لباس هایی ست که مصاحبه شونده پوشیده و در وهله ی اول مصاحبه کننده را تحت تاثیر مستقیم قرار می دهد.

برای دریافت نکات مهم در مورد رنگ هایی که در جلسه ی مصاحبه به کار می برید، با اکسیر همراه بمانید.

راهنمایی های برای انتخاب بهترین رنگ در جلسه ی کاری

رنگ های مناسب می توانند به افزایش اعتماد به نفس، حرفه ای نمودار شدن و توانایی شما برای قرار گرفتن در محیط سازمانی کمک کنند.

از رنگ های جامد در پوشش خود استفاده کنید

یک قاعده ی کلی و مهم این است که سعی نکنید لباس های شما چیزی باشد که در ذهن مصاحبه کننده باقی بماند. بنابراین بهتر است از رنگ های تند و اغراق آمیز دوری کرده و به جای آن از رنگ های جامد و مات استفاده کنید.
لباس های ملایم، خاکستری تیره و لباس های سیاه و سفید برای شرک در جلسات کاری و مصاحبه عالی هستند.

رنگ های خنثی را در کنار یکدیگر به کار برید

اگر باز هم نخواهید مصاحبه کننده هنگام یادآوری شما، شمایل لباستان را به ذهن بیاورد می باید از رنگ های خنثی در کنار یکدیگر استفاده نمایید. هرگز به سراغ ترکیب رنگ های متضاد نروید.
سفید رنگی عالی برای پیراهن شما خواهد بود. و با رنگ های خاکستری، قهوه ای روشن و یا سبز تیره عالی می شود.
مثلا هرگز نباید سفید را با قرمز یا نارنجی ترکیب کنید. این فاجعه بار خواهد بود.

تناسب با محیط کاری

اگر نسبت به محیط کاری که برای مصاحبه به آن جا می روید، شناخت قبلی داشته باشید یک قدم جلوتر خواهید بود. علی رغم این که همیشه توصیه می شود از رنگ های تند پرهیز کرده و به سراغ ترکیب بندی جامد و مات بروید؛ اما همچنان برخی شرکت های مدرن و امروزی تر هستند که با فاصله گرفتن از دنیای سنتی علاقه مند به ایجاد محیط های کاری راحت تر و به اصطلاح خودمانی تر هستند.
در چنین محیط های کاری شاید بتوانید با یک تی شرت آبی رنگ ساده به مصاحبه رفته و اتفاقا پیروز باز گردید. اما باز هم این منوط به شرایطی ست که از قبل درباره ی حال و هوای دفتر مصاحبه اطلاعات داشته و در غیر اینصورت بهتر است جوانب احتیاط را رعایت کرده و کاملا محافظه کارانه پیش روید.

رنگ های مختلف چه پیامی را ارائه می کنند؟

سیاه

سیاه رنگی بسیار محبوب برای لباس های مصاحبه شونده ها در جلسات مصاحبه به شمار می رود. با این حال سیاه رنگ بسیار فرماندهی ست و قدرت زیاد، و اقتدار را پیام می دهد. این یک رنگ خوب برای شرکت در مصاحبه ای که در یک محیط محافظه کارانه مانند دفتر حقوقی و شبیه به آن در جریان است، پیشنهاد می شود.
زمانی که برای یک مقام اجرایی بالا سر میز مصاحبه قرار می گیرد، رنگ مشکی بهترین انتخاب خواهد بود.

سفید

شفاف و تمیز. سفید یک رنگ عالی برای پیراهن و بلوز است. این رنگ حقیقت و سادگی را ارائه می کند و با ترکیب رنگ های خنثی عالی خواهد بود.

خاکستری

خاکستری یک رنگ خنثی دیگر برای لباس مصاحبه شونده است. این باعث پیچیدگی و در عین حال بی طرفی شما خواهد شد. خاکستری یک رنگ عالی برای به کار بردن در کت و شلوار یا لباس خانم ها ست.

قهوه ای

قهوه ای نیز رنگ خنثی دیگری ست که موجب برقراری آرامش در جلسه ی مصاحبه شده و به عنوان یک رنگ بی نقص و جامع محسوب می گردد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *