در مصاحبه ی کاری چه بپوشیم؟

سخنرانی تبلیغی

اگر خود را برای یک مصاحبه ی کاری آماده می کنید، بد نیست کمی درباره ی نحوه ی پوشش متقاضی کار در یک مصاحبه ی حرفه ای بدانیم.

زمانی که جستجوی مشاغل را در میان آگهی ها انجام می دهید، هیچ شناختی از شرکت هایی که برایشان رزومه فرستاده و یا فرم استخدامشان را پر می کنید، ندارید و نمی توانید حدس بزنید که با چه پوششی خواهید توانست نظر کارفرما و کسی که قرار است با سر میز مصاحبه بنشینید را جلب خواهید کرد.

اما در این زمینه اصولی قطعی وجود دارند که به شما کمک می کنند تا کمترین ریسک را در مواجه با کارفرما به لحاظ پوشش خود داشته باشید.

۱- از پوشیدن رنگ های خیلی تند و به اصطلاح امروزی ها “جیغ” خودداری ورزید.

ممکن است شما یک تی شرت قرمز رنگ خیلی جذاب در کمد لباس های خود داشته باشید که همیشه از پوشیدنش احساس خیلی خوبی دارید، اما قرار نیست وقتی برای مصاحبه می روید، به احساس خودتان خیلی توجه کنید. شما باید این را در نظر بگیرید که با پوشیدن تی شرت قرمز رنگ در نظر کسی که با شما مصاحبه می کند، کمی شلخته و بی مسئولیت به نظر خواهید رسید.

۲- از رنگ های سنگین و متین استفاده کنید

بهتر است در کمد لباس های خود به دنبال رنگ های سنگین و در واقع متین بگردید و به گونی ترکیب رنگ لباس های خود را انتخاب کنید که نگاه طرف مقابل در هیچ بخشی از پوشش شما متمرکز نگردد.
بهتر است مصاحبه کننده به توانایی ها و صحبت های شما توجه نشان دهد و قرار نیست بخشی از لباس شما توجه وی را به خود جلب کند.

۳- کاملا آراسته و شیک باشید

اما همه ی این چیزهایی که گفتیم هرگز به این معنا نیست که حتی یک قدم از شیک پوشی و آراستگی فاصله بگیرید. شما حتما می باید لباس های خود را کاملا اطو زده و اتفاقا وسواس زیادی در این زمینه به خرج دهید.
و از پوشیدن لباس های کهنه و رنگ و رو رفته جدا اجتناب کنید.

۴- از عطر و ادوکلن به میزان کافی استفاده کنید

حتما زمانی که برای قرار مصاحبه می روید، از عطر و ادوکلن استفاده کنید. اما یادتان باشد با عطر و ادوکلن دوش نگیرید. حتما فردی که قرار است با شما سر میز مصاحبه بنشیند از گرفته شدن مجرای تنفسی اش با بوی عطرتان هر چه قدر هم خوش بو باشد، چندان رضایت نخواهد داشت. و احتمالا وی سعی می کند هر چه سریع تر سر و ته مصاحبه را به سرانجام رسانده و از شر بوی تند عطر شما خلاص شود.

۵- واکس کفش ها فراموشتان نشود

به یاد داشته باشید که حتما کفش های خود را واکس زده و از پوشیدن کفش راحتی نیز اجتناب کنید.
پوشیدن کفش های راحتی درست مساوی همان پوشیدن تی شرت قرمز رنگ است.

۶- حتما ساعت خود را به مچ ببندید

شاید پیش از این تصورش را نکرده باشید، اما بستن ساعت به مچ دستتان تاثیر فوق العاده ای به طرف مصاحبه کننده خواهد گذاشت.
زمانی که شما ساعت به مچ خود می بندید، به طرف مقابل احساس مسئولیت پذیری و قابل اعتماد بودن را به حد قابل توجهی القا می کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *