کدام مشاغل مناسب دورکاری هستند؟

کسب درآمد

بیشتر افراد، دورکاری را به خاطر انعطاف پذیری نسبت به کار در محل ثابت مثل اداره ترجیح می دهند. معمولا داشتن رییس و مدیری که دائم شما را می پاید چندان خوش آیند نیست و این در حالی است که دورکارها حتی در بهترین سایت دورکاری هم نه مدیری دارند و نه رئیسی که آنها را مواخذه کند.

اما هر شغلی را نمی شود به صورت دورکاری انجام داد. طبیعتا شغل هایی که نیاز به حضور فیزیکی افراد دارند را نمی توان به صورت دورکاری به انجام رساند. اما مشاغل بسیاری وجود دارند که زمینه تبدیل شدن به دورکاری را دارند. به طور کلی شغل هایی که شرایط زیر را داشته باشند مناسب دورکاری اند.

ــ به شکل فردی قابل انجام باشند. وقتی شغلی را می شود به صورت یک نفره انجام داد در صورتی که فیزیکی نباشد می شود در هر محیطی غیر از اداره هم به انجام رساند. مثل ترجمه کتاب یا مقاله

ــ به بازرسی و نظارت مستمر یا آموزش نیازی نباشد. مشاغلی وجود دارند که به طور معمول از طرف مدیران یا سازمانها مورد بازرسی و نظارت قرار می گیرند و یا انکه نیاز به آموزش مهارتهایی در طول روز دارند اینگونه شغل ها را نمی شود به صورت دورکاری انجام داد.

ــ به مکان و زمان وابسته نباشد. شغل هایی مثل نویسندگی وبلاگ یا برنامه نویسی که نیازمند مکان و زمان خاصی نیستند نمونه خوبی برای دورکاری اند.

ــ نیاز به ارتباط مستقیم و فیزیکی با مشتری نداشته باشد. برای نمونه میشود یک طرح گرافیکی را به صورت آنلاین به مشتری فروخت اما فروشنده سوپر مارکت نمیتواند غیر حضوری چنین کاری انجام دهد.

ــ از طریق اینترنت قابل انجام باشند. معمولا هر شغلی که برای انجامش نیاز به ارتباط اینترنتی دارید در دسته کسب و کارهای دورکاری قرار می گیرند. به جز موارد خاصی که خدماتی عمومی چون پست بانک ها یا پلیس +۱۰ ارائه می دهند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *