کار از منزل باعث کاهش مصرف انرژی می شود!

انرژی های نو و تجدیدپذیربارها در خصوص کار از منزل و مزایا و معایب آن سخن گفته ایم اما یکی از تاثیرات عمده ای که این نوع شیوه ی کاری به همراه دارد کاهش مصرف انرژی است.

در سراسر دنیا دولتها و کشورها به دنبال راههایی برای کاهش مصرف انرژی هستند که در این میان کار از منزل و خرید آنلاین را تاثیرگذارترین شیوه معرفی شده اند.

اگر چه آمریکایی ها به عنوان پیشرفته ترین کشور دنیا در حال توسعه ی فعالیتهای تجاری و حرفه ای خود هستند، با این وجود مصرف انرژی در این کشور روبه کاهش است. با کنکاش در سبک زندگی مردم آمریکا در می یابیم راز این موفقیت در افزایش حضور آنها در منزل با دورکاری و کار از منزل و انجام خریدهای آنلاین است.

براساس نتایج یک بررسی که به تازگی در نشریه ی ژول آمریکا منتشر شده، روز به روز بر تعداد شهروندانی که به جای پرسه زدن در رستورانها و کافه ها و گشت و گذار در فروشگاهها و دیگر مراکز خرید ترجیح می دهند در خانه بمانند و با چند کلیک هر چیزی را بخرند، افزوده می شود.

علاوه بر این کار از منزل و انجام پروژه های آنلاین در کشور آمریکا روزبه روز در حال افزایش است و افراد بیشتری ترجیح می دهند فرایندهای شغلی مختلف را در منزل و بدون حضور در شرکت انجام دهند. به عبارتی فریلنسینگ و دورکاری در حال تبدیل شدن به یک فرهنگ در آمریکا است.

اما نتیجه ی عمده ای که ماندن در خانه برای آمریکا به همراه داشته، کاهش ۱.۸ درصدی مصرف انرژی در این کشور پهناور در سال ۲۰۱۲ در مقایسه با سال قبل از آن بوده است. این در حالی است که افزایش مصرف انرژی در اکثر کشورهای جهان بسیار نگران کننده است.

لازم به ذکر است انرژی صرفه جویی شده به این شیوه معادل ۱۷۰۰ تریلیون BTU بوده که معادل کل انرژی تولید شده در ایالت کنتاکی در سال ۲۰۱۵ است. با توجه به اینکه جوانان رده ی سنی ۱۸ تا ۲۴ سال ۷۰ درصد بیشتر از متوسط مردم آمریکا وقتشان را در درون خانه ها می گذرانند می توان پیش بینی کرد که روند کاهش مصرف انرژی در امریکا در سالهای آینده بیشتر شود.

این گزارش نشان می دهد که کشوری مثل ایران که مصرف کننده ی بالای انرژی در دنیا محسوب می شود، می تواند با رونق کار از منزل و تبلیغ برای آن و افزایش خدمات آنلاین قدم در راه کاهش مصرف انرژی بردارد. در ضمن این شیوه می تواند تاثیر بسیاری در کاهش آلودگی هوای شهرهای بزرگ کشور داشته باشد که باید بیشتر مورد توجه مسئولین واقع شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *