چرا با خودم حرف می زنم؟

حرف دلتان را جدی بگیرید

همه ما با خودمان حرف می زنیم و این طبیعی است اما اگر شما قادر نیستید ندای درونتان را ساکت کنید احتمال دارد به این دلایل باشد شما نمی دانید چطور افکارتان را آرام کنید.

شما به یک معتاد فکری تبدیل می شوید. ذهنتان مدام کار می کند آشفته است و هرگز استراحت نمی کند. بین فکر کردن به هیچ چیز و فکر نکردن تفاوت وجود دارد. فکر کردن به هیچ چیز به سعی و تلاش نیاز دارد در حالی که فکر نکردن نیازی به سعی و تلاش ندارد. ذهنی که مدام در تلاطم است ذهنی است که نمی تواند استراحت کند. تداوم این جرین می تواند به سیلی تبدیل شود که خسته کنده و کلافه کننده است. در نتیجه با ساکت کردن جریان افکار احتمال دارد فروپاشی عصبی رخ دهد. در واقع فروپاشی عصبی به خاطر انباشت عظیم افکار است. عبارت عقلت را از دست داده ای توصیف دقیقی از همین حالت است و تنها راهی است که می توانید از حرافی های ذهنی رها شوید.

اگر حرافی های ذهنی شما غیر قابل تحمل شوند ممکن است با خودتان با صدای بلند صحبت کنید. با ذهنی پر از افکار مزاحم و منفی گاهی نمی توانید صدای افکارتان را بشنوید در نتیجه نیاز دارید با صدای بلند فکر کنید تا آن افکاری را که می خواهید به آن ها توجه کنید از دیگر افکار جدا سازید. از آن جا که نمی توانید افکار مزاحم را کنترل کنید سعی دارید با صدای بلند این کار را انجام دهید.

اغلب آشفتگی ذهن شما در محیط اطرافتان نیز انعکاس می یابد. فردی که ذهن آشفته ای دارد دفتر کار و خانه به هم ریخته ای نیز دارد. شیوه فکری شما به طور تقریبی همیشه در سبک زندگیتان نیز منعکس می شود.

چه باید کرد؟

مراقبه کنید؛ پژوهش ها نشان می دهند که اشخاصی که با خودشان حرف می زنند از اشخاصی که با خودشان حرف نمی زنند باهوش ترند بنابراین تنها زمانی باید نگران باشید که متوجه می شوید در حال پاسخگویی به افکارتان هستید اما شیوه های آرامش سازی و مراقبه می توانند به شما کمک کنند ذهنتان را آرام سازید و در طول روز در آرامش باشید.

موسیقی گوش کنید؛ اگر می خواهید به ذهنتان استراحت بدهید موسیقی را با صدای بلند گوش کنید. برای برخی اشخاص، موسیقی با کلام موثر است و برای برخی دیگر فقط صدای موسقی تاثیرگذار است. فقط باید بر آنچه می شنوید تمرکز کنید. جذب صدای موسیقی شوید و حسی که از موسیقی کسب می کنید تمام وجودتان را در برگیرد.

مشغول فعالیت هایی شوید که به تلاش بدنی نیاز دارید ورزش کاهش دهنده ی استرس و وسیله ای موثر در آرام کردن صداهای ذهنی است. مشغول فعالیت های ورزشی مانند دویدن، دوچرخه سواری، شنا یا تنیس شوید. در هنگام ورزش متوجه خواهید شد که ذهنتان با تمام تمرکز خود را به سوی کار در حال انجام معطوف می کند.

به زندگیتان نظم بدهید؛ آیا تاکنون متوجه شده اید که وقتی به تعطیلات می روید ذهنتان آرام است؟ البته به این خاطر است که شما از همه چیز دور هستید، اما دور از چه چیز؟ شما از بی نظمی و آشفتگی محل زندگیتان دور هستید. به همین علت اغلب وقتی دفتر یا منزلمان را مرتب می کنیم احساس بهتری داریم و می توانیم خیلی راحت تر شفاف تر و آرام تر فکر کنیم.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud