چرا فریلنسر ها مشکل مالی دارند؟

فریلنسینگ از نظر بسیاری شغلی جذاب و دوست داشتنی با درآمد بالا است. در اینکه یک فریلنسر رئیس خودش است، و بسیار انعطاف پذیری دارد شکی نیست. اما معایبی هم دارد که باید از زبان خود فریلنسر ها شنید.

مهمترین مشکل برای یک فریلنسر بازار یابی است. که این موضوع را در مطلبی جداگانه توضیح داده ایم.

اما دومین مشکل که بیشتر فریلنسر ها از آن شکوه دارند. درآمد کم است!

شاید این موضوع باعث حیرت شود، اما واقعیت دارد. ۵۷ درصد فریلنسرها با مشکل نقدینگی در سال مواجه می شوند.

اگر فریلنسر نباشید شاید چندان با این موضوع موافق نباشید که درآمد کم یکی از مشکلات است. چون همواره در یک سایت فریلنسر، به درآمد بیشتر برای شما اشاره شده است.

بگذارید موضوع را کمی ساده تر کنیم. تا زمانی که یک فریلنسر پروژه ای برای انجام دارد. میتواند پول در آورد. حال فکر کنید که یک فریلنسر یک ماه را بی کار سپری کند!

بد قولی کارفرما

تقریبا محال است که فریلنسری با این مشکل مواجه نشده باشد. هیچ کدام از سایت ها و نهادها هم برای این مشکل راه حلی ارائه نمی دهند. مشتری پروژه را سفارش می دهد و شما کار را انجام می دهید.
ولی هنگام تحویل پروژه دیگر خبری از مشتری نیست. حالا شما می مانید با کار انجام شده ای که خیلی وقت ها به درد کس دیگری نمی خورد و پولی که هرگز دریافت نخواهید کرد.

بی اعتمادی

از آنجا که به درستی بین کارفرما و کاربلد اعتماد سازی نشده. کارفرماها به فریلنسر ها اعتماد ندارند و بلعکس. بهترین راهی که به ذهن یک فریلنسر میرسد شاید گرفتن مبلغی بعنوان بیعانه است.

اما گاهی کارفرما بعد از شنیدن چنین چیزی بیخیال پروژه میشود و دست از همکاری بر میدارد.

افزایش فریلنسر های تازه کار

همیشه در هر صنعتی این تازه کار ها هستند که قیمت شکنی میکنند و به قول معروف فاتحه بازار را میخوانند. فریلنسر های تازه کار روز به روز اضافه میشود و برای گرفتن پروژه ناچار به دریافت وجه کم در مقابل کار زیاد میشوند. اما این کار اصلا درست نیست. علاوه بر ضرر خودشان حال بقیه را هم خواهند گرفت!

مواردی که ذکر شد همگی دست به دست هم میدهند تا یک فریلنسر با مشکل کم بود نقدینگی مواجعه شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *