برنده نوبل فیزیک ۲۰۱۹: طی ۳۰ سال آینده، حیات در فضا توسط انسان کشف می‌شود

دیدیه کوئلوز، برنده نوبل فیزیک ۲۰۱۹ در خصوص کشف حیات در فضا گفت انسان طی ۳۰ سال آینده ماشینی را خواهد ساخت که باعث کشف موجودات بیگانه خواهد شد.

دیدیه کوئلوز که اخیرا به صورت مشترک توانست به جایزه نوبل فیزیک ۲۰۱۹ دست پیدا کند در سال ۱۹۹۵ و هنگامی که دانشجوی دکتری بود به کمک میشل مایور توانست اولین سیاره خارج از منظومه شمسی را شناسایی کند. وی پس از دریافت جایزه نوبل فیزیک ۲۰۱۹ اعلام کرد به وجود زندگی در فضا باور دارد و انسان طی ۳۰ سال آینده ماشینی را خواهد ساخت که باعث کشف موجودات فضایی خواهد شد.

باور دیدیه کوئلوز به حیات در فضا

دیدیه کوئلوز در این خصوص عنوان کرد من معتقدم ما تنها موجودات زنده در دنیا نیستیم. تعداد زیادی از سیاره‌ها و ستارگان در دنیا وجود دارند که انسان تاکنون آنها را رصد نکرده است. همچنین در سراسر جهان واکنش‌های شیمیایی رخ می‌دهد که همین واکنش‌های شیمیایی زندگی در فضا را به وجود آورده‌اند. وی تاکید کرد طی ۱۰۰ سال آینده قادر خواهیم بود تا حیات فضایی را از روی زمین رصد کنیم. همچنین انسان می‌تواند طی ۳۰ سال آینده ماشینی را بسازد که قادر است شرایط درک بهتر فعالیت‌های بیوشیمی سیارات خارج از منظومه شمسی را مهیا سازد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *