روز جهانی ماما

روز جهانی ماما

کنفدراسیون بین المللی ماما حرفه خود را هر ساله در تاریخ ۰۵٫۰۵ برگزار می کند.. بیایید امروز اهمیت و اهمیت این کار را بیاد بیاوریم.

ماماها خردمند و تحصیل کرده هستند. زنان را با نقش جدید ، چالش برانگیز و مقدس مادر آشنا می کند. آنها از نظر روانشناختی پشتیبانی می کنند ، زن را برای زایمان آماده می کنند ، از او و کودک در سه ماهه ششم مراقبت می کنند و اطلاعات لازم را در اختیار او قرار می دهند. آنها دارای مدرک لیسانس سه ساله هستند که با یک امتحان نهایی دولتی به پایان می رسند و پس از اتمام تحصیلات دوره کارآموزی مربوطه را به پایان می رسانند.

پس از دریافت مجوز برای تمرین مستقل ، بدون حضور پزشک ، تولدها منجر می شود. ماما نظارت ، کنترل و در صورت لزوم از ابزار دقیق به همان روش اتاق تحویل معمولی استفاده می کند. وی قادر است به موقع تشخیص دهد که روند زایمان بیمارگونه شده و لازم است با پزشک تماس بگیرید. زایمان طبیعی فیزیولوژیکی می تواند خودش را همراهی کند و دلیلی برای همراهی آن توسط پزشک وجود ندارد. پزشک فقط در مواردی مورد نیاز است که زایمان به روشی طبیعی اتفاق نیفتد. در زایمان فیزیولوژیکی ، هیچ چیز برای درمان ، هیچ چیزی برای اصلاح وجود ندارد. زایمان طبیعی به خودی خود بیماری یا عمل نیست.

ماماها آنها واقعاً زنان خردمند و تحصیل کرده ای هستند. از قدیم الایام از هر نظر به آنها گفته می شد: مادربزرگ ها ، ماماها ، ماماهای بند ناف ، زنان دراز کشیده یا فوکرکی. زمانی که زنان معمولاً پس از زایمان ویزیت می شدند ، مربوط به گذشته است.

“زنی باسواد ، شوخ ، با حافظه خوب ، کوشا ، صادق و بدون نقص حسی. او باید اندام سالم ، بدن قوی و انگشتان بلند و باریک با ناخن های کوتاه داشته باشد. او باید آرام ، هوشیار ، بدون تعصب باشد ، و نباید حریص پول برای تهیه مواد محرک سقط جنین با هزینه شود. ” سوران از افسس می نویسد.

ماما به عنوان اولین حرفه زن در معرض خطر

ماماها آنها اولین قرن ها بودند که از یک انسان جدید در جهان استقبال کردند. پاپیروس ایبرز مصر از سال ۱۶۰۰ قبل از میلاد در حال حاضر با زنان و زایمان دست و پنجه نرم می کند. تا به امروز ، ما می توانیم یک مدفوع زایمان را در نقش برجسته های معبد در کوم اومبو با توصیه هایی در مورد رفتار یک زن در هنگام زایمان مشاهده کنیم.

ماما زمانی می توانست به زنی متأهل یا بیوه در سن معقول و دارای فرزندان بزرگ شده تبدیل شود. داشتن دستانی ظریف برای معاینه حساس مادر مطلوب بود ، نه کار خشن و بی حس. نوزادان اغلب بر اساس شهرت خوب برای غذا فراخوانی می شدند.

بقراط و ارسطو درباره بارداری ، زایمان و سقط جنین می نویسند. و حتی در آن زمان ، زنان با تجربه عمدتا در زایمان فعال بودند ، یعنی ماماها. قدیمی ترین گزارش ها درباره ماماها در سرزمین های چک به اواخر قرن ۱۲ برمی گردد. یک قرن بعد ، پادشاه Wenceslas II. اختصاص داده شده به مربی خود الیزابت ، که او نیز مانند ماما، املاک قابل توجهی برای خدمات دیرینه خود.

“بابیکتوی به عنوان اولین حرفه زن با صلاحیت قابل اثبات ، این میوه روشنگری است ، ”  می گوید پروفسور میلنا لندروا از دانشکده هنر دانشگاه پردوبیس.

ماماها تا قرن هجدهم ، آنها بیشتر بچه ها را به دنیا آوردند. حضور پزشکان در بدو تولد استثنایی بود. و مادر بزرگ باید از قوانین خاصی پیروی می کرد ملکه ماریا ترزا در سال ۱۷۵۳ منتشر شد “مقررات عمومی بهداشت برای پادشاهی جمهوری چک”، که من ویرایش کردم مامایی. اصرار کرد ماماها رفتار صادقانه ، ممنوعیت نوشیدن الکل ، مجازات هرگونه اخراج زودرس جنین و تجویز داروها به نفاس و نوزاد. مشمول سفارش یک سوگند هم بود برای قرن ها ماماها آنها فقط به تجربه نسلهای گذشته اعتماد داشتند. با این حال ، از آغاز عصر مدرن ، آنها مجبور شدند آموزش را شروع کنند. طبق فرمان سلطنتی ۱۶۵۱ ، آنها قرار بود آزمایش شوند.

در آغاز قرن نوزدهم برای آن بود ماماها اولین آیین نامه تحصیل را صادر کرد که طبق آن آنها مجبور بودند در یک دوره زنان و زایمان در دانشگاه شرکت کنند. در پراگ ، چنین دوره هایی در بیمارستان برگزار می شد در Apolinář. آنتونین یونگمن در قرن نوزدهم در اینجا به عنوان پزشک کار می کرد و بیش از هشت هزار دوره وی را گذراند ماماها.

آنتونین یونگمن او همچنین نویسنده یک کتاب درسی بود مقدمه ضرب و شتم، که بیان می کند: “برای دستیابی به جدیت و درجه یک مادربزرگ ، از مادربزرگ تقاضا می شود که برای انجام صحیح دفتر کار خود از سلامتی کافی برخوردار باشد ، زیرا شب بیداری بیمار و مبهم و سایر مشکلات روز به سختی تحمل می کند. با گوشت پاک ، عاری از مکروهات ، عاری از گال و سایر رذایل باشد. دست های مادربزرگم لطیف ، حساس است. “

شایان ذکر است که قبلاً در این زمان ، عنصر مردانه در حرفه تجدیدنظر در زنان شروع به نفوذ کرد ، که تا آن زمان تنها یک مشاهده گر منفعل در پشت نزدیکترین درب بود – متأسفانه ، ما امروز هنوز عواقب آن را درو می کنیم.

طبیعی یا جایگزین؟

وقتی صحبت از زایمان جایگزین می شود ، بسیاری از مردم تصور می کنند زنان آشفتهکه از پذیرش هرگونه کمک پزشکی امتناع می ورزند. اما به معنای اصلی آن است زایمان جایگزین هر چیزی غیر از زایمان طبیعی! زایمان جایگزین پس است تجویز اکسی توسین ، اپیدورال ، سزارین ، تراشیدن ، انما ، برش سد ، دراز کشیدن روی شکم ، سوراخ کردن کانال تولد (لمس همیلتون) ، فشار دادن مایع آمنیوتیک یا مجبور کردن یک زن به زایمان در حالی که دراز کشیده است. همه این روش ها در بیشتر موارد غیر طبیعی و غیرضروری تهاجمی هستند.

بارداری بیماری نیستکه از آن لازم است زنی به دنیا آوردن برای درمان و زایمان یک ماده کاملاً طبیعی از بدن زنان است که به هیچ وجه نیازی به مداخله در آن نیست. کادر پزشکی باید تا آنجا که ممکن است برای حمایت روانی از زن ، از بین بردن فشار روانی و تشویق آنها در یک موقعیت دشوار در اینجا حضور داشته باشند و به او دیکته نکنند که چه کاری انجام دهد ، چه زمانی باید فشار آورد یا چه زمانی باید سکوت کند. زن متولد بیمار نیست!

ماما به زن گوش می دهد ، مجبور نمی شود ، قانع نمی شود … زایمان طبیعی این مبتنی بر اطمینان به قدرت غریزه و شهود مادر باردار است. نیاز اساسی یک زن در کار است آرامش کامل ، گرما ، صمیمیت و احساس امنیت. هنگامی که یک زن تولد خود را در یک فضای دلپذیر و آرام تجربه می کند ، بدن او مقدار کافی هورمون مورد نیاز برای زایمان طبیعی از نظر فیزیولوژیکی تولید می کند. برای اینکه هورمون های لازم به روشی طبیعی تولید شوند ، باید قسمت های مربوط به مغز در هنگام زایمان با ظرفیت کامل کار کنند. برای آن ، یک زن باید حداکثر فضا و آرامش را داشته باشد.

زایمان نیز منجر نمی شود neکنترل ها متخصص زنان و زایمان ، پزشک ، ماما یا دستیار. زایمان در واقع کنترل می کند مراکز زیر قشر مغز تولد یک زن در حالی که قشر مغز او در حال شروع است به حالت مراقبه عمیق. قشر مغز شناخته شده است که مسئول عملکردهای انسان مانند آگاهی ، حافظه ، تفکر ، … زن متولد طبیعی خود را در یک حالت هوشیاری کاملاً خارق العاده می یابد ، قابل مقایسه با تحریک جنسی ، ارگاسم و یا انتقال. با این حال ، این شرایط بسیار آسیب پذیر است. بنابراین ، برخی از زنانی که با گذشت زمان تحت کنترل زایمان پزشکی قرار گرفته اند ، احساساتی را مقایسه می کنند که با سو abuse استفاده یا تجاوز تجاوز می کند.

اگر قرار است زایمان به طور طبیعی انجام شود ، رعایت مکانیسم های زایمان فیزیولوژیکی زن کاملاً ضروری است. اعتماد به توانایی های ذاتی مادر و کودک و یافتن تعادل بین حریم خصوصی و حمایت ضروری است. فلسفه زایمان طبیعی این مبتنی بر شهود یک زن در حال زایمان است. او قطعاً بهتر از دیگران احساس می کند که چه چیزی برای او بهتر است. بدن یک زن حاوی قدرت و انرژی کافی برای به دنیا آوردن نوزاد سالم است. زن خود روند زایمان را تعیین می کند ، و بنابراین کار جسمی خواستار را با یک تجربه عمیق روانشناختی ترکیب می کند. بله ، قرار است اینگونه باشد و برای همیشه بماند!

تولد در جمهوری چک

وی همچنین چند سال پیش روی تولد در جمهوری چک متمرکز بود سازمان بهداشت جهانی. پس از بررسی حقوق بشر ، جمهوری چک فراخوانی محکم برای احترام به حقوق زنان در بدو تولد دریافت کرد:

“روشهای مغایر با توصیه ها ادامه دارد سازمان بهداشت جهانی، شامل ارائه مراقبت بدون رضایت آگاهانه بیمار ، استفاده از روشهای مضر مانند برش معمول سد و جدایی مادران از فرزندان است. در زمینه زنان و زایمان ، جمهوری چک با توصیه های مربوط به اطمینان از انتخاب آزاد ، روش و محل زایمان مطابقت ندارد. “

دوره زایمان بر زندگی مادر و کودک تأثیر می گذارد

هر مادری که فرزندان بیشتری داشته باشد این موضوع را به شما تأیید می کند: چه نوع تولدی – چه نوع طبیعتی. واقعیت این است که ما نمی توانیم روی خیلی چیزها تأثیر بگذاریم اما خیلی چیزها را می توانیم. گاهی اوقات مجبور به مداخله هستیم ، اما در این حالت معمولاً کافی است که همه چیز به طور طبیعی جریان یابد … و بلافاصله پس از زایمان ، مقدار زیادی اکسی توسین دفع می شود و در این حمام هورمونی ، هر زن قرار است کودک خود را بپذیرد و دوستش داشته باشد ، هر چه باشد. این هدیه ای است از طبیعت برای سفر مادرانه.

تولد مخفف هیچ بیماری وجود ندارد و پیشینی به بیمارستانها تعلق ندارند. به همین دلیل ما از این پروژه حمایت می کنیم بگذارید بایستد!

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud