آفتاب درمانی

آفتاب درمانی:

نام دیگر آن حمام آفتاب است که توسط پزشکان هندی و یونانی و رومی بسیاز توصیه شده است . نور آفتاب تمامی رنگها از بلندترین طول موچ ها رنگ قرمز و اشعه مادون قرمز تا کوتاهترین آنها بنفش و ماورای بنفش را در بر دارد بنحوی که از همه خاصیت های درمانی رنگها نیز برخوردار است. متون هندی خورشید را منبع انرژی حیاتی یا پرانا می دانند که همان بیوپلاسمیک است. این انرژی در هنگام طلوع خورشید منتشر می گردد و بر کیفیت تنفس میز اثر می گذارد تا بدن اثیری و در پی آن بدن فیزیکی را شاداب می کند به همین علت است که انجام حرکات ورزشی و تمرینات تنفسی اغلب در زمان سپیده دم توصیه می گردند.

در هنگام غروب گرچه آسمان زیباست اما دلگیر و اندوهناک است زیرا خورشید آهسته آهسته جریان پرانا را قطع می کند تا انرژی حیاتی دریافت شده در روز به هنگام شب کاملا در درون چاکرا ها مستقر گردد و آنها را متعادل کند و تمامی این فرایند زمانی به طور کامل انجام می گیرد که فرد بدنی متعادل داشته باشد.

از نظر طب مدرن و تحقیقات معتبر خواص نور خورشید به شرح زیر است

محرک عملکردهای حیاتی بدن

تحریک دستگاه گوارشی هضم و جذب مناسب

بازگرداندن رنگ طبیعی پوست

ترمیم و بازسازی پوست

از بین بردن باکتریها

خاصیت مسکنی و آرام بخشی

در کتب هندی آمده است که به وقت سپیده دم زمانی که به طلوع آفتاب می نگرید در پیرامون خود دسته ای از گلهای رز یا نیلوفر قرار دهید زیرا این دو گل انرژی زا ترین گلها می باشند و در متون چینی آنده است که گل رز قلب را متعادل و سم زدایی می کند و گل نیلوفر به اعصاب آرامش می بحشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *