احمدی نژاد در انتخابات ریاست جمهوری ثبت‌نام کرد

احمدی نژاد

تاریخ خبر : ۹۵-۰۱-۲۳

محمود احمدی نژاد که برای همراهی حمید بقایی به وزارت کشور مراجعه کرده بود خود نیز برای حضور در انتخابات ثبت نام کرد.

به گزارش ایسنا محمود احمدی نژاد روز چهار شنبه با حضور در وزارت کشور بعنوان کاندیدای انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری ثبت نام کرد.

پیش از این تصور می شد که احمدی نژاد برای همراهی حمید بقایی به وزارت کشور آمده است. با این حال بعد از ثبت نام حمید بقایی معاون اجرایی اش و رئیس سابق سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، احمدی نژاد نیز ثبت نام کرد.

پیش از این گفته می شد که علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی با نامزدی محمود احمدی نژاد مخالفت کرده است. خبرگزاری ایلنا نوشته است که :« احمدی‌نژاد در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا مبنی بر اینکه آیا با مقام معظم رهبری مشورت کرده‌اید و یا شرایط تغییر کرده که در انتخابات ثبت‌نام کرده‌اید، سکوت کرد و خندید.» با این حال به گزارش ایسنا محمود احمدی نژاد لحظاتی بعد در گفتگو با خبرنگاران گفت :«رهبری سفارش کردند در انتخابات شرکت نکنم من هم پذیرفتم ،توصیه ایشان به معنای نهی نبود.

لحظاتی بعد روزنامه اعتماد توئیت کرد که اسنفدیار رحیم مشایی معاول اول محمود احمدی نژاد در دولت دهم نیز برای انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرده است که لحظاتی بعد این خبر تکذیت شد. رحیم مشایی در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا مبنی بر اینکه در انتخابات نام‌نویسی کرده‌اید، گفت:‌ «در انتخابات ثبت‌نام نکرده و نخواهم کرد.»

محمود احمدی نژاد روز چهارشنبه به همراه حمید بقایی و اسنفدیار رحیم مشایی معاول اول محمود احمدی نژاد در دولت دهم به وزارت کشور رفته بودند.

بقایی پیش از ثبت نام به خبرنگاران گفت: « اگر رد صلاحیت شوم در هر شرایطی قول میدم به قانون تمکین کنم.»

مصطفی میرسلیم نامزد حزب موتلفه اسلامی در انتخابات ریاست جمهوری که روز سه شنبه در وزارت کشور ثبت نام کرد در گفتگویی به خبرآنلاین گفته است: «آقای احمدی‌نژاد در سال ۸۸ توانست آرایی از مردم را با یک روشی که در آن زمان اتخاذ کرد به دست آورد اما دلایل مختلفی وجود دارد که نه به لحاظ عرفی و نه به لحاظ شرعی نمی‌توان به آن روش اتکا کرد.»

در ساعات اولیه دومین روز ثبت نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم، مسعود زریبافان معاون محمود احمدی نژاد و رئیس سابق بنیاد شهید و امور ایثارگران با حضور در ستاد انتخابات کشور، بعنوان نامزد انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام کرد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *