تئوری توطئه، این‌بار از پیدا شدن یوفو می‌گوید!

 کانال معروف یوتیوب که تئوری‌های توطئه را تحریک می‌کند، سعی دارد بینندگان را متقاعد سازد که تصاویری از سقوط بهمن در جزیره‌ای در نزدیکی قطب‌جنوب، درواقع محل برخورد سفینه‌ی فضایی را نشان می‌دهد. در ویدیویی که در کانال SecureTeam10 پست شد، راوی ادعا می‌کند که عکسِ جزیره‌ای در جنوب جورجیا که از گوگل گرفته شده، بقایای سفینه‌ی فضایی را نشان می‌دهد که به کوهستان برخورد کرده و سپس در طول یخ سُر خورده است.
این عکس، مقدار زیادی برفِ نامنظم را در کنار یخچال طبیعی در نزدیکی کوه پیتت، نشان می‌دهد؛ برجستگی‌ای به ارتفاع ۲،۹۳۵ متر بر روی جزیره‌ی تحت کنترل بریتانیا در جنوب آرژانتین. دنباله‌ی طویلی از محل سقوط تا کنار شئی سفید امتداد دارد که در نوک یخچال طبیعی در میان برف پنهان شده است. «ریچارد والر»، استاد ارشد جغرافیای فیزیکی در دانشگاه کیل انگلیس، در مصاحبه با دیلی میل گفت: «این عکس واقعاً بهمن را نشان می‌دهد که یک تکه بزرگ یخ را خیلی دورتر از محل سقوط بهمن به تصویر می‌کشد و این شئی سفید در واقع تکه‌ای یخ است.»
ویدیوی SecureTeam10 نزدیک به نیم میلیون بار بازدید شد. ویدیوهای توطئه‌آمیز علیه علم این کانال، معمولاً صدها هزار بار بازدید می‌شوند. علاوه‌برآن، این کانال دارنده‌ی نشان تایید یوتیوب است. گوگل به‌عنوان مالک یوتیوب، روند تایید ویدئوها را توضیح می‌دهد و می‌گوید که نشان تایید یعنی کانال متعلق به سازنده یا کانال رسمی برای یک برند، کسب‌وکار یا سازمان است.
دقیقاً مشخص نیست که کانال SecureTeam10 چه معیاری برای تایید شدن از طرف یوتیوب داشته است. خبرگزاری‌های رسمی از گوگل درخواست کردند تا شفاف‌سازی کند که چرا کانال SecureTeam10 دارنده‌ی نشان تایید از سوی یوتیوب است، اما تا زمان انتشار این مقاله هیچ پاسخی دریافت نکرده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *