دانشمندان seti:اگر بودجه داشته باشیم تا ۲۰ سال اینده حیات فرازمینی را کشف میکنیم

چند روز پیش بود که دانشمندان موسسه تحقیقاتی SETI در سخنرانی کنوانسیون نوآوری کمیسیون اروپایی اعلام کردند که بشر در این قرن موجودات بیگانه فضایی را کشف خواهد کرد.اکنون این دانشمندان در میان نمایندگان کمیسیون علم، فضا و فناوری کنگره آمریکا ادعا کرده اند که احتمال وجود موجودات فضایی ۱۰۰% است و اگر بوجه کافی را در اختیار آنها قرار دهند می توانند طی ۲۰ سال آینده آنها را کشف نمایند !

2-searchforext

دکتر ورتیمر، محقق انستیتو تحقیقات فرازمینی در دانشگاه کالیفرنیا، مدعی شده است که احتمال وجود حیات در جایی خارج از زمین نزدیک به صددرصد است. او برای اثبات ادعای خود، گیاهان کیهانی را مثال آورده و بیان کرد که وجود این گیاهان خود نمودی از وجود حیاط در خارج از زمین است و تنها یک چیز می‌تواند فاصله ما تا موجودات فضایی را از راه بردارد: پول.

دکتر شوستاک، دیگر محقق انستیتو تحقیقات فرازمینی نیز گفته است: به نظر من امکان پیداکردن موجودات فضایی بالاست و اگر این عملی شود، بیست سال زمان نیاز دارد و این نیازمند کمک مالی دولت است.

این دو محقق که در میان نمایندگان کمیسیون علم، فضا و فناوری کنگره آمریکا سخن می‌گفتند، در ادامه سخنان جالب خود گفتند که بعید می‌دانند تا به امروز کسی با موجودات بیگانه تماس برقرار کرده باشد، زیرا دولت‌ها توان پنهان کردن و محرمانه نگه داشتن آن را ندارند.

شوستاک افزوده که بعید می داند اهرام ثلاثه را موجودات فضایی ساخته باشند. زیرا مصریان باستان به مقدار کافی نبوغ برای ساخت چنین بناهایی را داشته‌اند. ورتیمر با رد یکی دیگر از افسانه های رایج بین مردم زمین بیان داشت که :

“یوفوها، قادر به انجام هیچ کاری در فرازمین نیستند … وقتی ژول ورن داستانهایی در مورد بشقاب پرنده‌ها نوشت، مردم شروع به دیدن بشقاب پرنده‌ها کردند. درحالی که همه اینها تصورات مردم است، مانند آنچه که در گذشته به عنوان فرشته می دیدند.”

با وجود این، این دو دانشمند بر باور خود مبنی بر وجود حیات در خارج از زمین پافشاری می‌کنند. آنها کشف این موضوع را نیازمند رازداری افراد دخیل در پروژه و همچنین منابع مالی دانسته‌اند.به نظر می‌آید، با وجود اینکه این دو دانشمند فرضیه خود را عملی می بینند، نمایندگان کنگره برای چنین ادعاهایی که در طول تاریخ بارها تکرار شده اند بودجه‌ای درنظر نمی‌گیرند!
منبع : cnet

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *