دانلود کتاب کوه های سفید

کتاب کوههای سفید

:: مشخصات کتاب

نام کتاب: کوههای سفید
نویسنده: جان کریستوفر
ترجمه: ثریا کاظمی
زبان کتاب: فارسی
فرمت: PDF
تعداد صفحات: ۱۷۲ صفحه
حجم فایل: ۲ مگابایت

سه‌پایه‌ها

«سه‌پایه‌ها» نام چهارگانه‌ای علمی تخیلی برای نوجوانان از جان کریستوفر است که در سال۱۹۶۷-۱۹۶۸ به چاپ رسیده است. این کتاب در زیر سبک پسارستاخیزی داستان جامعه‌ای را روایت می‌کند که توسط ماشین‌هایی غول پیکر به نام سه‌پایه‌ها استثمار شده است و به شکلی شبیه به قرون وسطی اداره می‌شود.سه‌پایه‌ها، برای کنترل مردم، مغز آنها را در سن چهارده سالگی به کلاهک‌هایی مجهز می‌کنند که بر ساختار ذهن انسان‌ها تأثیر می‌گذارد و اغلب آنان را شیفته‌ی خدمت و بردگی برای سه‌پایه‌ها می‌کند. در آغاز داستان ماهیت سه‌پایه‌ها مجهول است. عده‌ای آن‌ها را ماشین‌هایی هوشمند می‌دانند که علیه اربابان سابق خود قیام کرده‌اند. اما گروهی دیگر، اعتقاد دارند که سه‌پایه‌ها در اصل، وسایل حمل و نقل موجودات فضایی متجاوز هستند.شخصیت‌های اصلی داستان، ویل، هنری و بینپل که هر سه نوجوانانی بدون کلاهک هستند به علت احساس شک و دوگانگی که در میان همسالانشان فراوان است، تصمیم می‌گیرند از کلاهک‌گذاری فرار کرده و راهی برای شناخت و مبارزه با سه‌پایه‌ها پیدا کنند.

کوه‌های سفید

کوه‌های سفید (The White Mountains) نام کتاب نخست از مجموعه سه‌پایه‌ها است. این کتاب برای اولین بار در سال ۱۹۶۷ (میلادی) منتشر شد.
ویل که در دهکده‌ای کوچک در انگلستان زندگی می‌کند، زندگی معمولی دارد و مانند هر نوجوان دیگری، منتظر است تا جشن کلاهک‌گذاری‌اش انجام شود. تا این که، دوستش جک نشانه‌هایی از بقایای یک تمدن باستانی را به او نشان می‌دهد که قبل از سه‌پایه‌ها وجود داشته است. جک اعتراف می‌کند که از کلاهک‌گذاری می‌ترسد. اما چند روز بعد، او نیز مانند همه‌ی نوجوانان دیگر کلاهک‌گذاری می‌شود. پس از این ماجرا، جک سعی می‌کند از ویل دور بماند چون به علت وجود کلاهک، ویل را برای اعتقاداتش خطرناک می‌داند. مدتی بعد، یک فرد ناشناس به نام ازماندیاس، ویل را از وجود یک پایگاه مبارزه با سه‌پایه‌ها باخبر می‌کند که در کوه‌های سفید قرار دارد. این اتفاقات باعث می‌شود، ویل به همراه پسر عمویش هنری، از دهکده، به سمت کوه‌های سفید فرار کند. آنها در این راه، با پسر دیگری به نام بینپل مواجه می‌شوند که علاقه‌ی زیادی به استفاده از وسایل باستانیان دارد.

شهر طلا و سرب

شهر طلا و سرب (The City of Gold and Lead) بخش دوم مجموعه سه‌پایه‌ها است و در سال ۱۹۶۸ به چاپ رسیده است.
دو نفر از اعضای مقاومت (ویل و فریتس) با برنده شدن در مسابقات ورزشی به عنوان برده به درون شهرهایی که سه‌پایه‌ها برای خود ساخته‌اند نفوذ می‌کنند و معلوم می‌شود درون آن غول‌های بزرگ آهنی موجوداتی سه‌پا و سه‌بازو سوار هستند که دو برابر انسان قد دارند. اربابان از هوایی که برای انسان‌ها کشنده است تنفس می‌کنند (با توجه به توصیفات کتاب احتمالاً کلر یا فلوئور) و چون هوای زمین هم برای آنها سمی و سرد است درون گنبد بزرگی زندگی می‌کنند و سه‌پایه‌ها کاملاً عایق هوا هستند. ارباب ویل برای او از نقشه‌ی ارباب‌ها برای تغییر جو کره زمین به هوای کشنده برای انسان‌ها می‌گوید. وی بعداً دفترچه خاطرات ویل را پیدا می‌کند و ویل مجبور به کشتن وی و فرار از شهر به کمک فریتس می‌شود، تا اطلاعات به دست آمده را به گروه مقاومت برساند.

برکه‌ی آتش

برکه‌ی آتش (The Pool of Fire) جلد سوم مجموعه سه‌پایه‌ها است که در سال ۱۹۶۸ به چاپ رسیده است.
ویل و فریتس به کمک گروه مقاومت تلاش می‌کنند بر سه‌پایه‌ها پیروز شوند. با به تله انداختن یکی از سه‌پایه‌ها مشخص می‌شود که الکل اثر خواب‌آور بر روی ارباب‌ها دارد. نقشه‌ای برای حمله‌ی هم‌زمان به هر سه شهر ارباب‌ها در زمین کشیده می‌شود. با ریختن الکل در آب شهرها، ساکنین دو شهر کشته می‌شوند اما حمله به شهر سوم ناموفق است و گروه مقاومت مجبور به حمله هوایی به شهر با کمک بالن و نارنجک می‌شود. در جریان این حمله، هنری با پریدن از بالن، نارنجک خود را بر روی گنبد شهر منفجر می‌کند که باعث کشته شدن وی و شکستن گنبد شهر می‌شود. بعد از این اتفاق سفینه فضایی ارباب‌ها به زمین می‌رسد و بقایای سه شهر را نابود می‌کند. در انتهای داستان تنش‌های ملی بین انسان‌های آزاد شده تشدید می‌شود و خطر جنگ زمین را تهدید می‌کند، اما ویل و دوستان‌اش قصد جلوگیری از این اتفاق را دارند.

وقتی سه‌پایه‌ها به زمین آمدند

وقتی سه‌پایه‌ها به زمین آمدند (When the Tripods Came) که بیست سال بعد از سه‌گانه اصلی مجموعه چاپ شده است، در واقع قبل از داستان‌های دیگر رخ می‌دهد و داستان حمله‌ی اربابان فضایی به زمین و تسخیر آن را روایت می‌کند. ارباب‌ها که توان پیروزی بر انسان‌ها را ندارند، از طریق یک برنامه‌ی تلویزیونی آنها را هیپنوتیز کرده و سپس با کمک کلاهک‌ها، آنان را به صورت دائمی تحت کنترل خود درمی‌آورند.

 

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. Behnam گفت:

    بسیار عالی، موفق و پیروز باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *