فرازمینیان عهد باستان

گزارش هفتگی

نویسنده : آرش بیک

قسمت : ۴۰۱ دانستنیها

فرازمینیان عهد باستان  (قسمت اول)

ufocase1350

با درود فراوان، نظر شما عزیزان را به گزارش جالب دیگری که در رابطه با فرازمینیان عهد باستان نوشته شده است جلب می کنم و امیدوارم مورد توجه شما قرار گیرد. (به تازگی بخشی از این گزارش در برنامه تلویزیونی بنام “Ancient Alien” پخش شده است).

در این گزارش آمده است که دربیستم ماه جولای سال “۱۹۶۹”، فضانوردان آمریکایی، “نیل آرمسترانگ”، و “باز آلدرین” قدم برخاک ماه گذاشتند. آنان اولین فضانوردانی بودند که در کره ای دیگر قدم میگذاشتند، دقیقا مانند فرازمینیانی که در کره ای بیگانه قدم گذاشته باشند، درابتدا این ماجرا مانند یک داستان تخیلی بنظر می رسید، اما اقدام این فضانوردان آمریکائی و سازمان “ناسا”، یک داستان تخیلی را به واقعیت تبدیل کرد ، اگر انسان موفق شد به درجه ای از آگاهی و تکنولژی دست یابد که به کره ای دیگر برود چرا نمی توان تصور کرد که این اقدام توسط موجودات فرازمینی انجام پذیرفته باشد و آنان به کره زمین آمده باشند! اینجاست که تئوری جدیدی از بطن این حرکت فضانوردان آمریکائی بوجود آمد و محققان و تئوریسینهای “یوفولوژیست ” نیز ادامه آن را گرفته و مدعی شدند که در گذشته های دور به همین شکل فضا نوردانی از کرات دیگر به کره زمین آمده اند و بشر از آنان به نام “خدایان”، در تاریخ یاد کرده است، حال این سوال پیش می آید که آیا این محققان، مدرک و شواهدی دارند که فرضیه خود را به اثبات برسانند یا خیر؟ ظاهرا جواب این سوال آری است! فقط برای دیدن این شواهد و مدارک، احتیاج است چشمان خود را باز کنیم و قوه تخیل خود را نیز در این راه پرورش دهیم. محققان می گویند؛ شواهدی که بدنبال آن هستیم در اطراف ما می باشند، درجای جای کره زمین آثار و علاماتی از آنان بجا مانده است. در اردیبهشت ماه سال ۲۰۰۸، بیانیه ای از جانب “واتیکان” انتشار یافت، برای اولین بار در مدت ۲ هزار سال ، یک تشکیلات عظیم کاتولیک اعلام کرد که بر اساس یافته های جدید علمی ، حیات هوشمند می تواند درکرات دیگر وجود داشته باشد و اصولا واتیکان بر این باور است که وجود موجودات فرازمینی، هیچ تناقضی با مذهب و وجود خداوند کائنات ندارد.

در این رابطه پروفسور”لوئیس ناویا”، استاد فلسفه در انستیتوی تکنولژی در آمریکا می گوید؛ ما وارد مرحله ای از تاریخ شده ایم که می بایست به فضا و درمجموع ، کائنات با دید و نظر جدیدی نگاه کنیم، در حقیقت آنچه که بشر توانایی انجامش را دارد چه بسا موجودات دیگر در کائنات نیز توانائی آن را، شاید به مراتب بهتر ازما داشته باشند!

حال سوال دیگر پیش می آید که آیا براستی واتیکان تحت تاثیر یافته های جدید علم و تکنولژی قرار گرفته است؟ در این رابطه پدر روحانی “بری داونینگ”، نویسنده کتاب “انجیل و بشقاب های پرنده”، می گوید؛ موجوداتی که در دوهزارسال پیش از آسمان به زمین میامدند، انسان آنها را فرشته خطاب می کرد، امروزه درصورت دیدن چنین موجوداتی در آسمان ، خجالت آور است که ما همچنان آن موجودات را فرشته خطاب کنیم، زیرا ما دراین دوران در تلاش از دوری از خرافات بسر می بریم و بجای فرشته براحتی نام این موجوداتی که از فضا آمده اند را فرازمینی می نامیم  زیرا آنان ازکره ای دیگر به زمین آمده اند. در سال “۲۰۰۲″، سفینه “مریخ نورد آدسی”، مقدار نا متنابهی  یخ را در قطبین مریخ و همچنین در سطوح زیرین بخشهایی ازکره مریخ شناسائی کرد، حال خوب میدانیم که وجود یخ و آب می تواند وجود حیات را بدنبال داشته باشد و محیط را برای زندگی موجودات زنده مهیا کند. در هر حال پس از گذشت تقریبا یک دهه، تصور فرستادن فضا نوردان به کره ای دیگر خصوصا با شناسایی آب  درکره مریخ، مجددا نظر دانشمندان را برانگیخته است و همین امر، بار دیگر ثابت کرد که همانند بشر، فرازمینیان نیز می توانند به کره زمین آمده باشند.

در سال “۱۹۶۸″، تقریبا یکسال قبل از آنکه ” نیل آرمسترانگ”، قدم به کره ماه  بگذارد، کتابی منتشر شد که برای همیشه دیدگاه بخش بزرگی از متفکران ، دانشمندان و مذهبیان را تحت تاثیر خود قرار داد. این کتاب اثر جاودانه نویسنده سوئیسی “پروفسور اریک فون دنیکن”، بنام ارابه خدایان، بود. نویسنده در کتاب خود در تلاش ثابت کردن بازدید فرازمینیان ازکره زمین درهزاره های پیشین است و درهمین رابطه مدارک و شواهد بیشمار و محکمه پسندی را ارائه کرده است که براستی در زمان خود جنجال بزرگی بپا کرد و کتاب او تبدلیل به پرفروش ترین کتاب زمان خود شد. دراین رابطه “اریک فون دنیکن”، می گوید؛ زمانیکه نوجوان بودم، در یک مدرسه کاتولیک درس می خواندم و درآن مدرسه قوانین مذهبی به شدت اجرا می شد، در آنزمان کار من این بود که انجیل را ابتدا از یونانی به لاتین و سپس به آلمانی ترجمه کنم. خوب بیاد می آورم هنگام ترجمه به نکته ای برخوردم که از جانب خدا برای حضرت موسی فرمانی صادر شد که می بایست او دروازه ای در اطراف کوه مقدس بنا کند که خدای موسی و اسرائیلیان درمکان امن بسر ببرند، درحین ترجمه کردن ، این سوال بزرگ برای من بوجود آمد که خدای من هیچگاه احتیاجی به بنا کردن حصار بدور کوه ، آنهم برای درامان بودن خود و اسرائیلیان ندارد. همین امر سبب گردید که برای حل این معما هزاران کتاب و کتیبه را خوانده و درمجموع دست به تحقیقات گسترده بزنم و به این نتیجه برسم که در آغاز تمام مذاهب، ابتدا فردی از آسمان به زمین آمده است، به طبع این موضوع در کتب آسمانی به تناسب فرهنگ هر جامعه ای ، از نامها و استعارات خاص خود استفاده شده است ولی درمجموع همه یک حرف را زده اند که شخصی از آسمان به زمین آمده است، البته که در آنزمان اولین نامی که برای چنین شخصی انتخاب می کردند فرشته یا خدا بوده است.  در همین رابطه سوال بزرگتر دیگری پیش میآید که میبایست از مقامات مذهبی میپرسیدم ، و اما سوال من این بود که این موجودات از آسمان آمده ،هیچ ربطی به خدای کائنات نداشته اند و فقط به فقط فرازمینیانی بوده اند که به کره زمین آمده بودند! مقامات روحانی از من پرسیدند که برای اثبات  نظریه خود، چه مدارکی می خواهی ارائه دهی و من نیز در این مدت “۴۵″، سال مدارک و شواهد بیشماری از  تمدن مصر ، گرفته تا تمدن مایا، اینکا و … ارائه داده ام و در کنار این شواهد، کتب، کتیبه و الواح ، هر روزه توسط باستانشناسان در نقاط مختلف کره زمین از دل خاک بیرون آورده میشود وهمه و همه حاکی از بازدید فرازمینیانی می کنند که در هزاره های پیشین به کره ما آمده اند و دراغلب مواقع راه و رسم تمدن و فرهنگ خود رابرای یاری رساندن به انسان به بشر آموخته اند .

گزارش هفتگی

نویسنده : آرش بیک

قسمت : ۴۰۲ دانستنیها

فرازمینیان عهد باستان  (قسمت دوم)

ufochase2

فرازمینیان عهد باستان

با درود ادامه بخش دوم گزارش جدید در رابطه با فرازمینیان عهد باستان را به آگاهی می رسانم و امیدوارم مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد.

به ادامه نظرات پروفسور “اریک فون دنیکن”، توجه کنید. او میگوید، از دوران جوانی سوالاتی که بعنوان یک فرد مذهبی کاتولیک برایم پیش آمده بود را از مقامات ارشد روحانی جویا میشدم که اصولا انسانهای کهن، زمانی که با موجودات غریبی که ازآسمان آمده بودند روبرو می شدند و قدرت خارق العاده آنها را میدیدند  از آنها بعنوان خدایان نام می بردند، زیرا این خدایان بطور فیزیکی ظاهر می شدند و اغلب مانند ما انسانها ، اما در هیبت های گوناگون، احتمالاً با لباسهای فضایی و قدرت و توانائیهای بیشمار … موضوع مهم تر آنکه آنها میراثی برای بشریت بجا گذاشتند که همانا، اهرام ثلاثه مصر، اهرام مایا، اهرام اینکا، استون هنج، آثار باستانی در عراق امروزی، ایران، ترکیه ، چین.و……….و ما براحتی نمیتوانیم چشمان خود را ببندیم و بگوئیم که این آثار، ساخته دست بشر است و به قولی در آن زمان که حدود ۱۰ تا ۱۲ هزار سال پیش بوده، بشر دارای تکنولوژی پیشرفته ای بوده که اهرام  یا آنهمه آثار عجیب و غریب را ساخته است. رکورد و یافته های باستان شناسی نشان می دهد که در آن دوران ، بشر یا غارنشین بوده و یا تازه از غارها بیرون آمده بود و با سنگ و چوب برای خودش ابزار بسیار ابتدایی ساخته بود که فقط میتوانست با آن ها، شکار کرده و یا شاید خانه کوچکی با چوب و سنگ برای خود بسازد و بس.

“مایکل کریمو”، نویسنده و محقق معروف آمریکایی، در همین رابطه می گوید؛ در حقیقیت ما به تعریف نوینی در رابطه با “منشاء انسان”، و چگونه بوجود آمدن تمدن انسانی احتیاج داریم، شخصاً به این نتیجه رسیده ام که منشاء انسان، جا و مکانی در ورای کره زمین دارد، نظریه من حاصل ۴۰ سال تحقیق بدون وقفه بوده است.

گزارشگر این مطلب می گوید؛ براستی آثار “اریک فون دنیکن”، دریچه جدیدی را برای تخیلات انسان باز کرد و تا امروز این حرکت اعجاب انگیز ادامه دارد . از بتن کتابهای او، نویسندگان ، فیلمسازان و محققان بی شماری بوجود آمده اند که خود تحول شگرفی در فرهنگ جوامع بشری گذاشته اند. فیلم های بیاد ماندنی ، فضائی مانند ، فضای ۲۰۰۱ ، ۲۰۱۰ وصدها کتاب ارزنده دیگر ، همه مدیون حرکت این نویسنده سوئیسی.بوده اند. “اریک فون  دنیکن”، می گوید؛ این یک حادثه خارق العاده بود، هیچگونه برنامه یا هدف از پیش طراحی شده ای در کار نبود، اما ظاهرا همه چیز برای مطرح شدن چنین نظریه ای آماده بود و اکثریت مردم انتظار مطرح شدن چنین عقایدی را داشتند! به همین خاطر کتابهای من به بیش از ۳۰، زبان مختلف ترجمه شده و اغلب کتابهایم به چاپ چهلم رسیده است!

وی ادامه داده و می گوید؛ بیاد می آورم زمانی را که “مانوسکریپت”، کتاب “ارابه خدایان”، را برای ۲۰، ناشر مختلف در کشور آلمان فرستادم و هیچیک از آنان با چاپ آن موافقت نکردند. ناشران ، هر یک بهانه خاص خود را می آوردند و در مجموع موافق چاپ آن نبودند. تا آنکه یک روزنامه سوئیسی قبول کرد که مقاله های من را به چاپ برساند، اولین مقاله خود را با نام “آیا خدا یک فضانورد است؟” را در مجله سوئیسی  به چاپ رساندم و در اوج ناباوری  مطلع شدم که تعداد ۱۰ هزار جلد از کتاب ارابه خدایان، قبل از آنکه در ویترین کتابخانه ها قرار گیرد پیش فروش شده است! اینگونه بود که کتابم ابتدا در سوئیس به عنوان پرفروشترین کتاب سال انتخاب شد و سپس همین اتفاق در آلمان افتاد و به همین شکل کتابهایم به هر زبانی که چاپ می شد اغلب  بعنوان پر فروشترین کتاب انتخاب  می شد.

خانم “سارا سیگر”، پروفسور علوم دانشگاه ، “ام آی تی”، در همین رابطه می گوید؛ کتاب ارابه خدایان، کتاب بسیار با نفوذی بود، این کتاب با مخاطبان خود صحبت می کرد و تقریباً آنهایی که علاقه به باور اینگونه مطالب داشتند، از خواندن این کتاب سیراب نمیشدند.

“جورج نوری”، برنامه ساز پر شنونده ترین رادیو شبانه آمریکا در همین رابطه می گوید، در نوجوانی این کتاب به دستم رسید و نمی دانم چگونه توضیح دهم، هر سطرآن را دهها بار میخواندم ، این کتاب به عبارتی دریچه جدیدی از نوع تفکر عمیق را به روی خواننده خود باز میکرد.

“دیوید چیلدرس”، می گوید؛ من عاشق این کتاب شدم زیرا این کتاب هزاران سوال را برایم بعنوان یک محقق مطرح کرد! بطوریکه صدها محقق و دانشمند باستانشناس تا آن روز این سوالات را  یا مطرح نکرده بودند و یا به سادگی از کنار آن گذشته بودند!”دنیکن” برای اولین باردر کتابش آورده بود که فضانوردانی درعهد باستان که انسان ها از آنان به نام خداوند یاد می کردند از آسمان به زمین آمدند و تمدن خود را به زمین منتقل کردند.

“جورجیو سوکالوس”، محقق و نویسنده ، در این رابطه می گوید؛ زمانی که این کتاب را خواندم احساس کردم که برای اولین بار شخصی پیدا شده است که پاسخ اغلب سوالات مرا میدهد، او راه نوینی را برای دیدن و تعمیق در رابطه با ماورالطبیعه ، به گونه ای هیجان انگیز به مخاطب خود منتقل می کرد. او آغاز گر راهی بود که امروزه من و امثال من که هزاران هزار نفر در اقصی نقاط کره زمین می شویم بدنبال آن هستیم و همانطور که شاهدیم منادیان راه وی هر روزه بر تعدادشان در این کره خاکی افزوده می گردد.

“جورج نوری” ، در این رابطه ادامه داده و می گوید؛ انسان قرن ۲۱، خواهان افراد یا شخصی هستند که جوابگوی سوالات بی شمار آنان باشد، مردم جواب می خواهند!

گزارشگر این مطلب ، سپس به موج عظیم مخالفان تئوری “اریک فون دنیکن” اشاره میکند که چگونه او و نظریاتش را تکفیر کردند.

گزارش هفتگی

نویسنده : آرش بیک

قسمت : ۴۰۳ دانستنیها

فرازمینیان عهد باستان  (قسمت سوم)

crucifixion1350

با درود فراوان، بخش سوم گزارش فرازمینیان عهد باستان را به آگاهیتان می رسانم به امید آنکه مورد توجه شما عزیزان قرار گیرد.

و اما ادامه گزارش : نظریات “اریک فون دنیکن”، سپس با موج اعتراضات دانشمندان وروحانیون ادیان مختلف مواجه می گردد و البته وی همانگونه که در آغاز نیز بیان کرده بود، پیشتر آمادگی چنین حملاتی از جانب دانشمندان دولتی و مذهبیان را داشت در مباحثات گوناگون تلویزیونی و رادیویی دلایل و مدارک قوی خود را مطرح کرده بود و طبعاً بینندگان این برنامه ها قضاوت کنندگان اصلی مباحثات بودند. یکی از مخالفان نظریات او، پروفسور “رابرت کارگیل”، استاد باستانشناسی است که  در باب نظریات وی می گوید؛ کوچکترین مدرکی از عدم وجود خلاقیت در انسان پیدا نشده است لذا، شواهدی را که “دنیکن”، بعنوان خلاقیت فرازمینیان مدعی آن است اشتباه است و همه آثار، از جمله اهرام توسط بشر ساخته شده اند. خانم پروفسور “ایلیا دلیو”، استاد تکنولژی در دانشگاه واشنگتون می گوید ما نمی توانیم عوالم دوران باستان و تکنولژی آن زمان را با تکنولژی امروزی مقایسه کنیم ، در هر دوره ای بشر خلاقیت های خاص خود را بروز می دهد.

پروفسور” اریک فون دنیکن”، در این رابطه می گوید؛ اینجانب هیچگاه از جماعات دانشگاهی و استادان اهل فن انتظار نداشته و ندارم که نظریات من را تایید کنند و مرا در آغوش بکشند و بگویند، درود بر تو و آفرین ، کاری را که تو انجام میدهی کارستان است، اینجانب عقیده دارم که ما می بایست همدیگر را مورد انتقاد قرار دهیم و در مورد نظریات یکدیگر به بحث و مجادله بپردازیم، به عقیده من این یک امر طبیعی است، بعنوان مثال در کتاب “ارابه خدایان”، ۲۳۸، سوال از جانب من مطرح شده است و متاسفانه هیچیک از این عالمان ، جواب سوالات من را با منطق و دلیل محکمه پسند پاسخ نداده اند! در انتهای این سوالات پرسیده ام، این چگونه قدرت عظیمی است که در آن زمان چنین آثار خارق العاده ای را به جای گذاشته است؟ در همین کتاب من دقیقاً مرز میان حقیقت و نظریه پردازی را مشخص کرده ام، گزارشگر توضیح داده و می گوید؛ هر چقدر که آثار “اریک فون دنیکن”، جنجال برانگیز بوده و سوالات بی شماری را مطرح کرده، در عین حال مدارک و شواهد بسیار عجیبی وجود دارند که نمی توان از هر یک از آنان براحتی گذشت. بعنوان مثال ؛ نقشه جغرافیایی که متعلق به صدها یا هزاران سال پیش است و اخیراً کشف شده است، نقشه کره زمین را نشان می دهد که قطبین فعلی کره زمین در این نقشه عاری از یخبندان است، بر اساس آخرین یافته های زمین شناسی آخرین باری که قطب جنوب عاری از یخ بوده، بر می گردد به حداقل میلیونها سال پیش ! و یا آنکه چگونه تمدن انسانهای اولیه که درنواحی فلات ایران وعراق امروزی زندگی می کردند توانایی آن را پیدا کرده بودند که نوعی باطری و یا حتی نوعی کامپیوترابتدایی را در عهد باستان اختراع کنند؟ در این رابطه یکی از محققان طرفدار “دنیکن” می گوید؛ مانند این است که به نا گاه در یک کاووش باستانشناسی در معبد فراعین مصر، یک جت جنگنده پیدا کنیم. و یا آنکه خطوط طراحی شده در “نازکا”، در کشور “پرو” معروف به “نازکالاین ، خطوط نازکا”، را تصور کنیم که انسانهای اولیه آنرا درست کرده باشند.

این خطوط دقیق و طراحی شده با معادلات سخت و پیچیده هندسی است و تصاویری از موجودات زمینی که بدون شک احتیاج مبرمی به محاسبات دقیق ریاضی در آن زمان را طلب میکرده است!

گزارشگر می پرسد؛ آیا براستی طبق نظریات “دنیکن”، مسافران فضایی در عهد باستان به کره زمین آمده اند و این آثار را از خود به جای گذاشته اند؟ شاید جواب این سوال را بتوانیم با تحقیقی جامع و بررسی آثار گوناگون در اقصی نقاط کره زمین بدست آوریم!

در بخش دیگری از این گزارش می آید که؛ اگر در دوران باستان موجودات فرازمینی به کره زمین آمده باشند، برخورد اولیه آنها با  زمینیان و طرز ارتباط برقرار کردن آنان با انسان چگونه بوده است؟ و آیا مدرک فیزیکی وجود دارد که زمان بودن آنان را برای ما مشخص سازد؟

یکی از مناطق بسیار مهمی که بتواند این نظریه را ثابت کند، همان “نازکالاین” در کشور”پرو” می باشد؛ در این نقطه کویری، که مساحت آن ۵۰ مایل می باشد، خطوط و محاسبات بسیار دقیق ریاضی بکار گرفته شده است تا بیننده را که از آسمان به آن نگاه می کند متوجه خود و شاید پیامها و کدهایی که در آن خطوط نهفته شده قرار دهد! “پروفسور دنیکن”، در رابطه با این خطوط می گوید؛ تنها هنگامی که بر فراز این کویر پرواز می کنید متوجه این خطوط عجیب و غریب می شوید، با یک نگاه ، اولین چیزی که به فکرتان می رسد خطوطی است که در یک فرودگاه معمولی فقط می توان با آن مواجه شد، اماهمین که پیشتر می روید به خط مستقیمی بر خورد می کنید که بطول ۲۲ مایل بر روی زمین حتی بدون یک انحناع کوچک کشیده شده است، براستی که خارق العاده است. در میان خطوط کوچک و بزرگ ناگهان متوجه طراحی موجوداتی مانند ماهی، میمون، عنکبوت و انسانهای اولیه می شوید، همانگونه که اشاره کردم بخاطر عظمت این اشکال فقط و فقط توسط هواپیما یا هلی کوپتر می توانید این اشکال زیبا را شناسایی کنید!

“جورج نوری”، برنامه ساز رادیو شبانه می گوید؛ شاید بشر آنها را ساخته باشد و شاید هم فرازمینیان، آنهم در صدها یا هزاران سال پیش، هر آنکه آنها را ساخته، خوب میدانسته است که درپی گذشت قرون در این منطقه بادی نمی وزد که این اشکال را تخریب کرده و از بین ببرد! مشاهده این علامات از آسمان این فکر را در ذهن تداعی می کند که سازندگان آن سعی در رساندن پیام خود به موجودات آسمانی را داشتند! پیامی مانند، فرود آی، ما در انتظار تو هستیم!

“دنیکن” می گوید؛ برای اولین باری که در دوران جوانی این خطوط را مشاهده کردم به مواد سفیدی در این خطوط برخوردم که ابتدا تصور کردم که شاید نمک باشد، اما بعد از لمس آن و مزه کردن آن متوجه شدم که این مواد سفید پودری ، باید دارای املاح خاصی باشند. لذا مقداری از آن را به لابراتوار دانشگاه بردم و جواب آزمایش این بود که نوعی کریستال شیشه ای است که به شکل پودر در این خطوط جای داده شده است! از سرپرستان دانشگاه پرسیدم که قدم بعدی این است که به آن مکان یعنی “نازکالاین”، برویم و مشغول خاک برداری و عملیات باستان شناسی گردیم اما آنان در جواب من گفتند که……

مطالب مرتبط

۱ دیدگاه

  1. برنامه نویسی اندروید گفت:

    باسلام
    ممنون از سایت خوبتون.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *