قوی شویم

قوی شویم

چگونه قوی شویم؟

پاسخ به این سوال بستگی به این دارد که کدام بعد از قدرت یا قوی بودن مد نظر شماست. بعد جسمانی یا بعد روانی؟ البته هر دوی این مواد بسیار مهم است اما امروزه قوی بودن از نظر جسمانی برتری خاصی را برای انسان به وجود نمی آورد بلکه قوی بودن روانی و اجتماعی است که امروزه باعث قدرت افراد می شود. قوی بودن از نظر افراد مختلف تعاریف متفاوتی دارد اما در اینجا نکاتی را مطرح می کنیم که باعث قوای روحی شما می شوند. اما قبل مطرح کردن این نکات، از خود بپرسیم که افرادی که دارای قوای روحی هستند چه ویژگی هایی دارند؟ این افراد از تک تک لحظه های زندگی لذت می برند، از طبیعت لذت می برند، هیچ گاه احساس تنهایی نمی کنند و همیشه پر از امید و نشاط هستند. افراد قوی از نظر روانی افرادی هستند که می شود از بودن با آنها لذت برد، آنها مهارت همدلی را به خوبی بلد هستند و هیچ گاه کسی را تحقیر و مسخره نمی کنند. این افراد دارای آرامش و طمأنینه خاصی نیز هستند.

اما چه کنیم تا قوی باشیم:

۱ـ فراوان مطالعه کنید: تنها چیزی که امروزه شما را از بقیه افراد متمایز می سازد میزان دانایی و آگاهی شماست. افرادی که دانش بیشتری دارند روحشان وسعت می یابد و دیگر کوچک و ضعیف نیستند.
۲ـ زیاد بنویسید: افکار، رویاها، ایده ها، نقطه نظرات، نگرانی ها و دلشورها و حتی گله های خود را بنویسید. این نوشتن به شما کمک می کند تا هیجانات خود را متعادل کرده و به دستاوردهای بزرگی دست پیدا کنید.
۳ـ در زندگی هدف داشته باشید: هدف ویژگی مشترک تمام افراد موفق تاریخ می باشد.
۴ـ ارتباط برقرار کنید: با افراد قوی ارتباط برقرار کنید. شاید بتوان گفت گستره شبکه ارتباطی شما معیاری از قدرت شماست.
۵ـ از طبیعت لذت ببرید: هر چند وقت یک بار به دامن طبیعت بروید، ذهن خود را خالی کنید و فقط به صدای طبیعت گوش دهید و سعی کنید از طبیعت بیاموزید و از آن لذت ببرید. آخرین باری که از سبزی برگ درختان شاد شدید کی بود؟ آخرین باری که به خاطر صدای دل نشین پرندگان خدا را شکر کردید کی بود؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *