هرآنچه که در مورد موجودات فضایی و یوفوها در سال ۲۰۲۳ منتشر شد

در سال ۲۰۲۳ اخبار جنجالی زیادی در مورد موجودات فضایی و یوفوها منتشر شد که حسابی جذاب بودند. در ادامه مهمترین مطالب بیگانگان در سال گذشته را مرور می‌کنیم.

به طور کلی می‌توان گفت که بخش عمده‌ای از مطالب علمی منتشر شده در سال ۲۰۲۳، به موجودات فضایی و مسائل آنها ارتباط داشت. البته موضوع موجودات فضایی از دهه‌ های پیش مطرح بوده و هر ساله نظرات جدیدی در مورد آنها گفته می‌شود اما در سال گذشته اتفاقات مهمی از جمله ادعاهای مقامات ارشد نیروی دریایی آمریکا در خصوص سفینه بیگانگان، نمایش اجساد موجودات فضایی در مکزیک و همچنین برملا شدن اسرار بیگانگان در کنگره آمریکا رخ داده و توانستند جنجال سیاسی و علمی بزرگی را در جهان به پا کنند.

 

مطالب منتشر شده در سال ۲۰۲۳ در خصوص موجودات فضایی

هر کدام از موارد منتشر شده، حاوی جزئیات ریزی هستند که برای جلوگیری از بی فایده شدن این مطلب از ذکر آنها خودداری خواهیم کرد.

ویدیوهای مربوط به بشقاب پرنده ها در سپتامبر ۲۰۲۳

پنتاگون از جمله نهادهایی است که بیشترین ارتباط را با مطالب موجودات فضایی دارد اما مجموعه ویدیوهایی که در ۸ سپتامبر ۲۰۲۳ پخش شدند، از طرف این نهاد نبوده و آنها را اداره حفاظت مرزی ایالات متحده منتشر کرده است. در واقع ابتدا این ویدیوها توسط گروه ویژه پدیده‌های هوایی ناشناس (UAPTF) بررسی شده و سپس توسط اداره حفاظت مرزی آمریکا در رسانه‌های مختلف پخش شد.

اگرچه آنها نتوانستند در رسانه‌ های اصلی مورد توجه قرار بگیرند اما در رسانه های اجتماعی به صورت ویروسی سریعا پخش شده و کاربران با ابراز هیجان نظرات مختلفی در مورد آنها به اشتراک گذاشتند.

کریس ملون، معاون سابق وزیر دفاع در گفتگو با شبکه NBC با اشاره به احساسات علاقه مندان اعلام کرد که ویدیوهای جدید مهم هستند و وزارت دفاع همچنان بین ۵۰ تا ۱۰۰ ویدئوی جدید یوفو را در ماه دریافت می‌کند.

کشف جسد بیگانگان هزار ساله در مکزیک

احتمالا عجیب ترین مطلب سال ۲۰۲۳ در مورد موجودات فضایی زمانی منتشر شده که کنگره مکزیک و آمریکا به بررسی ادعا افرادی می‌پرداخت که اعلام کرده بودند شواهد واقعی از بیگانگان وجود دارد و واقعا هم شواهد ظاهری را به کنگره ارائه کرده بودند.

در فیلمی که ارائه شده بود، روزنامه نگار و محقق UFO اعلام کرد که موفق به کشف جسد ۱۰۰۰ ساله بیگانگانی در پرو شده و در تصاویر نیز دو جسد کوچک با سرهای عجیب و انگشتان بلند نشان داده می‌شد. سیاستمداران کنگره در واکنش به این ویدیو عجیب نیاز به تحقیقات بیشتر را خواستار شده و جامعه علمی نیز با شک و تردید فراوان اظهار نظرات مختلفی را در این مورد انجام می‌داد. اما بالاخره پیشنهاد شد تا اجساد تحویل دانشمندان شده و خبرنگاران نیز از آنها فیلم برداری کنند. پس از تحقیقات دانشمندان نیز به این نتیجه رسیدند که آنها تنها مردگان مومیایی شده ای هستند که به خاطر شرایط ساختار بدنی آنها تغییر کرده است.

هر چند اشتباه بودن این ادعا پس از مدت کوتاهی ثابت شد اما توانست یکی از بزرگترین جنجال‌های رسانه‌ای را در خصوص موجودات فضایی به راه انداخته و حتی معتقدان به تئوری‌های توطئه نیز از این ادعا برای استناد گفته های خودشان استفاده کردند.

راه اندازی وب سایت جدید پنتاگون برای گزارش موجودات فضایی

در حالی که پنتاگون تحت فشار فزاینده‌ای برای ارائه شفافیت بیشتر در مورد سرپوش گذاشتن بر یوفوها در ارتش آمریکا بود، وزارت دفاع این کشور از راه اندازی وب سایتی خبر داد که پنتاگون قصد دارد همه یافته‌ های خود در مورد یوفوها در آن با عموم مردم به اشتراک بگذارد. با این حال، این وب‌سایت در شکل اولیه‌اش به طرز ناامیدکننده‌ای ناقص بوده و در زمان راه‌اندازی تنها چند ویدیو در آن قرار داشت. همچنین بخشی از وب سایت نیز در حالت «به زودی عرضه منتشر می‌شود» قرار دارد.

البته تا آگوست ۲۰۲۳، همچنان مسیری برای گزارش جدیدی از موجودات فضایی در این سایت وجود نداشته و حتی برای خلبانان نیز این دسترسی داده نشده بود. در واقع پنتاگون پیشنهاد می‌کند پرسنل نظامی باید ابتدا مشاهدات خود را از طریق زنجیره فرماندهی خود گزارش کرده و مردم عادی نیز باید برای ارائه گزارشات خود با کنترل ترافیک هوایی تماس بگیرند.

شایان ذکر است که وب سایت جدید پنتاگون در همکاری با دفتر حل و فصل ناهنجاری‌های میدانی وزارتخانه (AARO) راه اندازی شده است.

جلسه استماع کنگره آمریکا در مورد شواهد چند دهه ای موجودات فضایی

علیرغم مشاهده‌های مداوم بشقاب پرنده‌ها و ادعاهایی مبنی بر برخورد با موجودات فضایی، بزرگترین داستان مربوط به بیگانگان در سال ۲۰۲۳ مربوط به جلسات استماع کنگره ایالات متحده است که در ژوئیه ۲۰۲۳ برگزار شد. دیوید گراش افسر سابق نیروی هوایی آمریکا که ادعا می‌کرد ارتش آمریکا چندین دستگاه از یوفوها را در اختیار داشته و مدارک او نیز نشان می‌دهند که ارتش آمریکا قصد بازسازی و مهندسی معکوس این ابزارآلات را دارد. او شهادت داد که با ۴۰ نفر در ارتش مصاحبه کرده و با وجود اینکه هیچ مدرک درستی نداشت که بتواند در جلسه استماع به اشتراک بگذارد، اما متقاعد شده که چنین برنامه‌ای و پنهانکاری وجود دارد و حتی اعلام کرد که ارتش آمریکا شواهدی نیز از اجساد یوفوها را نیز در دست دارد و فناوری بیگانگان را در مکان سری پنهان کرده است.

دولت ادعاهای گروش را به طور کامل رد کرده و با انجام تحقیقات مختلف فقدان شواهد در مورد بشقاب پرنده ها را تایید کرد. یکی از افسران پنتاگون گفت که تا به امروز، دفتر حل و فصل ناهنجاری های میدانی (AARO) هیچ اطلاعات قابل تأییدی برای اثبات ادعاهایی مبنی بر وجود هرگونه برنامه در مورد در اختیار داشتن یا مهندسی معکوس مواد یوفوها در گذشته یا در حال حاضر کشف نکرده است. با این حال باز هم عده ای هستند که ادعاهای شاهدین این جلسه را قبول کرده و در تئوری‌های توطئه خود به این موارد اشاره می‌کنند.

مشاهده بشقاب پرنده ها در فرودگاه ترکیه

در حالی که مشاهده موجود فضایی باعث شده بود تا جو ایالات متحده درگیر چنین مواردی باشد، اما مشاهده‌ای در ترکیه توانست تاثیر فوری بر مردم داشته باشد.

در ۲۰ مه ۲۰۲۳، یک پرواز تجاری از مشاهده یک شی عجیب در ۹۰۰۰ فوت بالاتر از شهر غازیانتپ ترکیه خبر داد که حضور آن سریعا توسط کنترلرهای ترافیک هوایی تایید شد. اما هیچ کدام نتوانستند ماهیت آن را تشخیص دهند. به همین خاطر، کنترلرهای ترافیک هوایی خواستار توقف فوری تردد هوایی در این منطقه برای حفظ امنیت عمومی شدند. در نتیجه، حدود ۲۶ پرواز لغو شده و فرودگاه غازیانتاب در مجموع حدود ۱۲ ساعت بسته شد. با این حال هیچ نهادی برای یافتن این شی مرموز اقدامی انجام نداد.

دو روز بعد نیز گزارشی از فرودگاه تایوان منتشر شد که یک بشقاب پرنده به مدت ۴۰ دقیقه در فرودگاه بین‌المللی تایوان چنین اختلال مشابهی را ایجاد کرده بود. در این گزارش نیز هیچ نهاد رسمی برای یافتن ماهیت این شی پرنده تلاشی انجام نداد.

تحت فشار قرار گرفتن دولت آمریکا توسط ناسا برای دریافت داده های بهتر

در پایان ماه مه ۲۰۲۳، ناسا قبل از گزارش برنامه ریزی درباره نقش خود برای بررسی پدیده های ناشناس، در یک جلسه عمومی با پخش مستقیم بر رویکرد دقیق و مبتنی این سازمان بر شواهد واقعی در مورد بشقاب پرنده ها تاکید کرد تا از مخدوش شدن حقایق توسط حدس‌ها و شنیده‌ها جلوگیری شود.

ناسا در ماه های بعد با دریافت داده های بیشتر در نتیجه تحت فشار قرار دادن دولت آمریکا به طور رسمی اعلام کرد که در هیچ یک از مطالبی که تاکنون بررسی کرده اند، هیچ مدرک قطعی از بازدید زمین توسط موجودات فضایی پیدا نکرده و در سپتامبر ۲۰۲۳ نیز اعلام کرد که بخش تحقیقات UAP (پدیده ناهنجار ناشناس) را برای تحقیقات گسترده تر در این زمینه با منصوب کردن مدیران جدید گسترش می‌دهد.

هدایت موجودات فضایی با استفاده از هوش مصنوعی

علیرغم نبود شواهد ملموس در مورد حضور یا حتی ماهیت بالقوه حیات بیگانه، دانشگاهیان آزاداندیش همچنان در مورد سناریوهایی که در آن بشر ممکن است با موجودات و فناوری با منشاء فرازمینی در تماس باشد، حدس و گمان می‌زنند.

یکی از این سناریوها توسط شولز ماکوچ، دانشمند و استاد زیست شناسی دانشگاه برلین مطرح شده و استدلال می‌کند که بعید است سفینه موجودات فضایی حاوی حیات بیولوژیکی باشد. در عوض او حدس می‌زند تمدن‌های بیگانه‌ای که قادر به سفر فضایی هستند، فناوری هوش مصنوعی را همانند انسان‌ها توسعه داده و هدایت بشقاب پرنده ها را به هوش مصنوعی سپرده‌اند.

البته چنین ادعاهایی تنها در حد یک پیشنهاد هستند و تاکنون هیچ ادعا کننده‌ای شواهد دقیقی برای گفته های خودش ارائه نکرده است.

ورود رسمی کانادا به حوزه شناسایی اشیا پرنده بیگانه

از آنجایی که پدیده‌های هوایی عجیب در سال‌های اخیر به طور فزاینده‌ای در سرفصل اخبار قرار گرفته‌ و تهدیدی بالقوه برای امنیت ملی محسوب می‌شوند، کشورهای دیگر نیز ثابت کرده‌اند که مایلند موضوع یوفوها را جدی بگیرند.

یکی از این کشورها کانادا است و ظاهر دولت این کشور پذیرفته که نظارت بر اشیاء پرنده ناشناس مشکوک به نفع منافع ملی بوده و در همین جهت به طور جدی به مطالعه در مورد کشفیات جدید از یوفوها خواهد پرداخت.

نظریه مادر

در مارس ۲۰۲۳، یک نظریه قابل توجه در مورد حیات بالقوه موجودات فضایی در منظومه شمسی ارائه گردید که با منتشر شدن این نظریه، دوباره بحث یوفوها به یکی از موضوعات داغ تبدیل شد.

آبراهام لوب، استاد دانشگاه هاروارد و شان ام. فیتزپاتریک از دفتر حل ناهنجاری میدانی (AARO) افرادی هستند که این نظریه را با عنوان «محدودیت های فیزیکی در پدیده های هوایی ناشناس» ارائه کردند. در این مقاله، لوب و فیتزپاتریک این نظریه را مطرح کردند که موج اخیر مشاهده یوفوها که نشان از فناوری برتر آنها نسبت به زمینی‌ها است، احتمال دارد نتیجه یک سفینه مادر بیگانه باشند که در جایی در کهکشان ما مستقر شده و این یوفوها هم کاوشگرهایی هستند که برای بررسی زمین فرستاده شده اند.

به طور خاص این مقاله توجهات را به سمت یک جسم سیگاری شکل که در سال ۲۰۱۷ در منظومه شمسی دیده شد، جلب می‌کند. این افراد حدس می‌زنند که احتمالا این جسم سفینه موجودات فضایی باشد.

در حالی که فیتزپاتریک بدون شک یک شخصیت قابل احترام در جامعه علمی است اما مقاله این فرد به دلیل عبور از مرز مستندات علمی و ورود به دنیای حدس و گمان مورد انتقاد بسیاری قرار گرفت. این مقاله همچنین به دلیل تضعیف AARO (دفتر حل ناهنجاری میدانی) به عنوان یک نهاد معتبر و قابل اعتماد در جستجوی حقیقت در مورد یوفوها مورد انتقاد قرار گرفته است.

سرنگونی بشقاب پرنده ها و موجودات فضایی

با تایید شدن سقوط چهار شی در آمریکا و کانادا سریعا بحث یوفوها دوباره به اخبار نجومی رسید. اولین شیء به عنوان یک بالن جاسوسی چینی شناسایی شد، اما با توجه به اینکه آیا سایر اشیاء منشأ فرازمینی دارند گفته های متفاوتی از افسران ارتش آمریکا وجود دارد.

در ماه مارس گزارش شد که پنتاگون ویدیوهایی از لحظه شلیک به بالن‌ها را در اختیار دارد اما از انتشار آنها خودداری کرده است. یکی از سخنگویان پنتاگون اعلام کرده فیلم‌هایی از تعامل هواپیما با اجرام در ارتفاع بالا وجود دارد اما همچنان طبقه‌بندی شده بوده و انتشار تصاویر و فیلم‌ها در حال حاضر امکان پذیر نیست. مبهم بودن گزارشات ارتش در خصوص این سه شی باقی مانده باعث شد تا هفته ها گمانه زنی‌های مختلفی در خصوص این اجسام صورت بگیرد.

استفاده موسسه SETI از هوش مصنوعی در جستجوی موجودات فضایی

گزارش یوفوها در سال ۲۰۲۱ و به دنبال آن تشکیل دفتر حل و فصل ناهنجاری میدانی (AARO) هر دو منجر به افزایش شدید مشاهده یوفوها و همچنین افزایش گشودگی در سیاست و رسانه ها نسبت به احتمال عمومی حیات بیگانه شد. اما قبل از این تشدید حساسیت‌ها موسسه ای به نام SETI (جستجوی اطلاعات فرازمینی) به صورت علنی تحقیقات خود را در این باره شروع کرده بود.

SETI که در سال ۱۹۸۵ در کالیفرنیا راه اندازی شد و از ارتباط خود با چندین دانشمند توانست پروژه های خود را گسترش دهد. تلاش‌های این موسسه تا به امروز ادامه دارد و در فوریه ۲۰۲۳ نیز اعلام کرد که از فناوری هوش مصنوعی برای پوشش خود را برای رصد بهتر و دریافت اطلاعات کاربردی تر استفاده می‌کند.

در این مطلب ما به طور خلاصه به بررسی خبرهای مهمی که در سال ۲۰۲۳ در رابطه با موجودات فضایی منتشر شده پرداختیم. شایان ذکر است که مطالب زیادی نیز هنوز از سال ۲۰۲۳ هستند که جوابی برای آنها ارائه نشده اما می‌توانند انگیزه جدیدی برای دانشمندان در پی یافتن حیات بیگانه باشند. اگر شما هم از مطالب موجودات فضایی در سال ۲۰۲۳ را به یاد دارید که توانسته شما را حیرت زده کنند، حتما در بخش نظرات برایمان بنویسید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *