کشف نشانه هایی از فرا زمینی ها در اطراف ایستگاه فضایی بین المللی

به تازگی محققان روسی ایستگاه فضایی بین المللی، موجود زنده ای را در فضای خارج از ایستگاه یافته اند که تعجب آنها را بر انگیخته است.

براساس گفته محقق روسی «آنتون شکاپلِرُف» (Anton Shkaplerov)، فضانوردان حین پیاده روی فضایی، نمونه ای از گردهای موجود روی بدنه ایستگاه را توسط یک دستمال نخی جمع آوری کرده و سپس این نمونه را برای آزمایش به زمین ارسال نمودند.

پس از بررسی نمونه در آزمایشگاه های زمینی، مشخص شد که نوعی باکتری در دستمال وجود دارد که هرگز در زمان ارسال ماژول های ایستگاه، به فضا فرستاده نشده بود. بدین ترتیب اعلام گردید این باکتری احتمالاً از فضا روی بدنه ایستگاه نشسته است.

دانشمندان همواره درمورد نحوه رشد باکتری ها در فضا کنجکاو بوده اند. تصویر ست چپ باکتری ها در فضا را نشان می دهد که از نظر اندازه، کوچکتر از باکتری های رشد کرده در زمین (تصویر سمت راست) هستند.

به گفته شکاپلِرُف، در حال حاضر جای نگرانی نیست و هیچ تهدیدی از طرف این مهمان ناخوانده متوجه انسان ها نمی شود.

لازم به ذکر است که گاهی به صورت نا خواسته باکتری هایی از زمین به ایستگاه فضایی ارسال می شود؛ به عنوان نمونه پیشتر به صورت اتفاقی به همراه تعدادی تبلت پی سی و نیز موادی که قرار بود در فضای خارجی ایستگاه مورد استفاده قرار بگیرند، باکتری هایی ارسال شده بود. همچنین احتمال می رود این باکتری به واسطه جریان هاییونوسفر (بالاترین لایه جو) به محیط بیرونی ایستگاه فضایی منتقل شده باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *