یاجوج و ماجوج و ذوالقرنین

ذوالقرنین

ذوالقرنین

ذوالقرنین

نام اصلی ذوالقرنین ( عیاش ) می باشد و بعد از نوح اولین پادشاهی است که بر شرق و غرب زمین حکم راند -شخصی از  حضرت علی (ع) از ذوالقرنین پرسش نمود که آیا پیغمبر بوده یا نه؟ فرمود: «از پیغمبرتان شنیدم که می فرمود: او بنده ای بود معتقد به وحدانیت خدا و مخلص در عبادتش، خدا هم خیرخواه او بود.
ذوالقرنین در زمان  حضرت ابراهیم می زیست و اولین پادشاه بعد از نوح نبی است که به درجه نبوت نرسید . بلکه به مانند خضر یکی از بندگان صالح خداوند است که مهر تائید الهی را به همراه دارد .

طبرسی در تفسیر آیه ( انا مکنا له فی الارض ) می گوید :

خداوند ذوالقرنین را بر سراسر جهان استیلاء بخشید و از حضرت علی (ع) روایت گشته است که خداوند ابرها را نیز در حیطه قدرت او درآورده بود بطوریکه برآنها می نشست و اقصی نقاط  گیتی سفر می کرد و ذات باری تعالی اسباب هر چیزی را در اختیار او نهاد و نوری را فراروی او قرار داد که شب و روز برایش یکسان می نمود .

( و آتیناه من کل شی سببا ) یعنی دانش و قدرتی بدو عطا کردیم تا چیزی را که اراده می نمود در اختیار گیرد. ( فاتبع سببا ) یعنی براه خویش ادامه داد و روش خویش را به مرحله اجرا نهاد .در ادامه آیه ( حتی اذا بلغ مغرب الشمس ) یعنی از منظومه خورشیدی خارج شد.

با دقت در مطالب بالا می توان نتیجه گرفت که ذوالقرنین سفینه فضایی در اختیار داشته که با اون به خارج از منظومه شمسی مسافرت کرده است.

در کتاب بصائر الدرجات از امام باقر (ع) آمده است :

ذوالقرنین در میان ابرها می نشست و مرکب ذلول را به خدمت گرفته بود و ابری بنام صعب را که دارای رعد و برق فراوانی است برای صاحب شما یعنی قائم آل محمد (عج ) به ذخیره نهاد . او بر اسباب آسمان ها و طبقات هفتگانه زمین و کرات و کهکشانهای لایتناهی قدم نهاد . پنج طبقه از طبقات زمین که ذوالقرنین بر آن ها پا نهاد آباد بود اما دو طبقه زیرین به ویرانه ای می ماند

آنچه از امام محمد باقر نقل شده نشان می دهد که ذوالقرنین دارای سفینه فضایی بوده است که نسبت به سفینه فضایی حضرت مهدی که در زمان ظهورش از آن استفاده می کند دارای ادوات جنگی و تکنولوژی به مراتب پایین تر  است و در ادامه بیان میشود که ذوالقرنین به سفر به کیهان بی انتها مبادرت کرد که بعضی سیارات و جهان ها دارای تمدن هوشمند بودند و بعضی فاقد آن بوده اند

جهت مشاهده همه مطالب منتشر شده درباره یاجوج و ماجوج و ذوالقرنین بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Protected with IP Blacklist CloudIP Blacklist Cloud