۳ اشتباهی که برای تقویت عضله های شکم مرتکب می شویم

آب کردن شکم و پهلو

برای تقویت عضله ها، همیشه نیاز به تمرین سخت نیست، بلکه تمرینات صحیح را باید انجام دهید. فراموش نکنید که رژیم غذایی مناسب تاثیر بسیار زیادی دارد و تمرینات بدون رژیم غذایی فایده چندانی نخواهد داشت. این سه توصیه را آلفونسو مورتی، مالک شرکت Angry Trainer Fitness ارائه می دهد.

۱ – قفل کردن پاها

خیلی ها فکر می کنند در موقع دراز نشست باید پاهایشان را قفل کنند تا فشار بیشتری به عضله های شکم وارد کنند اما این همیشه درست نیست. این کار باعث می شود هنگام دراز نشست از عضله های زانو و پا کمک بگیرید تا بلند شوید و فشار زیادی به شکم وارد نمی کند.

بر روی یک میز شیب دار دراز نشست بزنید. به این صورت که سر خود را در قسمت پایین میز و پا را بالا نگه دارید و بعد دراز نشست بزنید. به این صورت فشار بر روی عضله های شکم شما خواهد بود.

۲ – چرخش زیاد

تمرینات مهم جهت تقویت عضله های شکم به دو دسته دراز نشست سنتی و دراز نشست همراه با چرخش به طرفین تقسیم می شوند. اکثر ورزشکاران جوان فکر می کنند دراز نشست چرخشی روش بسیار بهتری است و تماما از آن استفاده می کنند. در حالی که حتما باید ترکیب دو حرکت سنتی و چرخشی را انجام دهند. مورتی توصیه می کند که هر حرکت را ۲۰ دقیقه حتما انجام دهید.

۳ – چالش های جدید

به جای اینکه هر روز به باشگاه بدنسازی بروید و تمرینات تکراری خود را انجام دهید، سعی کنید چالش های جدیدی برای خودتان طراحی کنید. انجام حرکات تکراری، پیشرفت شما را کند می کند. در طراحی تمرینات خلاقیت داشته باشید و سعی کنید برای خود رکوردهای جدیدی تعیین کرده و به آنها دست یابید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *