توصیه های ویژه برای تمرین با دمبل روسی

رعایت نکردن آداب باشگاه‌های ورزشی

ورزش

قبل از شروع تمرینات به صورت انفرادی و حتی کار با ویدئوهای آموزشی حتما در کلاس های مربیان کار آزموده شرکت کنید. اگر به شکل صحیح کامل و بدون زیاده روی تمرینات تان را ادامه دهید می توانید یکی از کسانی باشید که با وجود سال ها کار با دمبل روسی دچار هیچ آسیب دیدگی نشده اند.

تمرین با کش های ورزشی

کش های ورزشی را می توانید از فروشگاه های لوازم ورزشی خریداری کنید. بعضی از این کش ها در هر سر خود دستگیره یا قلابی دارند و گاه به صورت مجموه ای شامل میله های پلاستیکی و دستگیره های مختلف به فروش می رسند. از باندهای پهن کشی ویژه ی تمرینات هم می توانید استفاده کنید.

مزایای کش ورزشی

با استفاده از کش می توانید روی هر گروه از عضلات تان که می خواهید به شکلی موثر کار کنید. مثلا برای جلو بازو وسط کش بایستید و در حالی که آرنج ها در دو طرف بدن قرار دارند هر طرف کش را در یک دست بگیرید. بازوها را بدون حرکت شانه ها خم کنید و دستتان را که محکم دستگیره ی کش را گرفته است به سمت شانه ها بالا ببرید. بازوها را با آرامی پایین بیاورید.

کش های ورزشی کمترین فضا را اشغال کرده و قابل حمل اند. شما هر کجا که باشید در اتاقی کوچک اتاق هتل یا درحال صحرانوردی هر لحظه که بخواهید می توانید تمرینات قدرتی را انجام دهید.

تنظیم کش های ورزشی برای سخت تر شدن تمرینات هم کار بسیار ساده ای است. با استفاده از کش کوتاه تر، ضخیم تر، فاصله ی بیشتر پاها از یکدیگر و در نتیجه افزایش نیروی مقاومت این عمل امکان پذیر می شود.

کش ها عموما ارزان هسند و می توانید بهترین نوع آنها را همراه با ویدئوهای آموزشی تهیه کنید.

معایب کش ورزشی:

اگر کش از دست یا زیر پایتان در برود ممکن است به شکل دردناکی به صورت یا کشاله ی رانتان بخورد. همچنین اجرای حرکات کاملا یکسان در هر تکرار تا اندازه ای مشکل خواهد بود. شما هنگام تمرین با وزنه ی ۲ یا ۵ کیلوگرمی از میزان وزن مورد استفاده مطمئن هستید اما در مورد کش ها چنین معیار ثابتی وجود ندارد. کش ورزشی تنها با ضخامت، شکل و مقاومت های متفاوت عرضه می شود. ضمنا مقدار نیروی حاصل از تمرین با کش نیز محدود است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *