۱۳ راه برای شکار بیگانگان هوشمند


واقعاً همه بیگانگان کجا هستند؟ اکنون باید مورد سؤال قرار بگیریم ، نابود شویم ، جذب شویم، آلوده شویم، مورد هجوم یا ربوده شویم ، مگر نه؟
فرمی پارادوکس در مورد عدم وجود مدرکی درباره تمدن هوشمند دیگری که منتقل می شود ، تأمل می کند – از همه ستاره ها و کهکشان های جهان ، فکر می کنید یک نژاد بیگانه هوشمند تا به امروزسعی کرده تماسی بگیرد؟ یا در لیست بین ستاره ای “تماس نمی گیریم” هستیم ، یا ما پیشرفته ترین شکل زندگی در اینجا (فکر ترسناک) هستیم ، یا (حتی ترسناکتر) ما تنها شکل زندگی در اینجا هستیم.

مجله علمی: آیا ما تنها هستیم؟

جستجو برای هر زندگی فرازمینی یکی از عمیق ترین کارهایی است که ما به عنوان یک گونه می توانیم انجام دهیم.اما همانطور که هنوز زندگی دیگری در خارج از سواحل زمین کشف نشده است ، جستجوی هوش فرازمینی (SETI) می تواند بسیارسخت باشد. هنوز هم این جستجو ادامه دارد و دانشمندان در حال فکر کردن به روشهای افراطی تر و دقیق تر برای تنظیم دقیق ابزارهای نجومی با فناوری پیشرفته برای شناسایی هوش ستارگان هستند.

نامزدهای SETI کپلر

 

فرض اصلی که ما باید بپذیریم این است که همسایگان بیگانه فرضی ما به شکلی مشابه ما تکامل یافته اند. از آنجا که کمبود مثال های دیگری در کیهان وجود دارد (تاکنون) مکان بسیار خوبی برای شروع و یک فرض منطقی است – حتی اگر ممکن است بسیار غیرممکن باشد. من شک دارم که هر نژاد کهکشانی دیگری از طریق “مرحله واقعیت تلویزیون” تکامل یافته است.

یکی از مراحل توسعه ما تصور می کند که یک مسابقه هوشمند از بیگانگان نحوه انتقال امواج رادیویی را بررسی کرده است. ما نزدیک به ۱۲۰ سال است که “با صدای بلند رادیو” هستیم “(اگرچه با ظهور دیجیتال ، سیگنال آنالوگ به راحتی قابل رؤیت ما به زودی خاموش خواهد شد) – بنابراین ممکن است هر یک از بیگانگان در فاصله ۱۲۰ سال نوری از زمین باشد ، ممکن است آنهااستراق سمع داشته باشندو ما را تشخیص دهند.

 

اما این فقط نشت رادیویی تصادفی است – چه می شود اگر ما بتوانیم آنتن های رادیویی خود را به ستارگان تبدیل کنیم و برای تلاش عمدی ET برای ارسال سیگنال رادیویی “گوش کنیم”؟ از سال ۱۹۶۰ برنامه های SETI به دنبال سیگنال های رادیویی بیگانه شکار شده بودند ،اما فقط اخیراً با کمک تلسکوپ فضایی کپلر ناسا توانستیم جستجوهای مستقیمی را در سیستم های ستاره ای انجام دهیم که مشخص می شود حاوی سیارات فرا خورشیدی است که می تواند میزبان یک تمدن بیگانه باشد. اگرچه این کارگردانی SETI هنوز سیگنالی پیدا نکرده است ، اما میلیون ها جهان “قابل سکونت” در آنجا وجود دارد – ما تازه شروع کرده ایم.

تجزیه و تحلیل: هیچ سیگنال بیگانه در جستجو Kepler SETI کشف نشده است

 

اجرای تداخل

سیگنال رادیویی که توسط تلسکوپ ۱۰۰ متری بانک سبز در ویرجینیا غربی کشف شده و در حالی که نامزد برون مرزی KOI 817 را اسکن می کند ،کشف شده است. این نوع سیگنالی است که دانشمندان SETI انتظار دارند اگر تمدن بیگانه ای را منتقل کند ، پیدا کنند.

 

در گوش دادن به سیگنال SETI چند هشدار کاذب وجود دارد. همانطور که ما به دنبال یک سیگنال رادیویی باند باریک خاص هستیم (چیزی که فقط می تواند با استفاده از یک فناوری تولید شود) ، دخالت های زمینی می توانند در جستجوهای SETI ظاهر شوند. خوشبختانه ستاره شناسان یک دسته زرنگ و دانا هستند و معمولاً تفاوت بین بیگانگان و خاله سالی را که در تلفن های همراه وی شایعه است ،می دانند.

آنالیز: پروژه SETI کپلر سیگنال های اول را ردیابی می کند

ردپاهای بیگانه … روی ماه؟

بخش تاریک ماه

این درست است – گرچه جستجوهای اصلی SETI بر جستجوی سیگنال های رادیویی مشکوک در فضای عمیق متمرکز است ، اما لازم به یادآوری استکه ماه برای بیگانگان که ازسیستم کره ماه استفاده می کند ، یک استراحتگاه بسیار خوب است. ردپاهای بیگانه در سطحماه در هنگام بررسی مدار ماهواره کشف ناسا که در حال حاضر در مدار ماه است – آنقدر احمقانه نیست.

چرا در ماه متوقف می شوید؟ اگر گونه ای بیگانه پیشرفته در مقطعی از تاریخ خورشید از طریق منظومه شمسی عبور کرده است ، شاید آنها برخی آثار باستانی راجع به منظومه شمسی را رها کنند.

آنالیز: منظومه شمسی که دارای مصنوعات بیگانه است؟

HP 56948 “دوقلو” ی خورشید

فعلاً “سیارات سیارات قابل سکونت” را فراموش کنید – چگونه می توانید در جستجوی ستاره هایی که از نظر دما ، اندازه و ترکیب شیمیایی با خورشید ما مشابه هستند ، هدایت کنید؟ خورشید ، به هر حال ، انرژی سیاره ما را تأمین می کند ، و تمام مواد شیمیایی موجود درسیاره ما از دیسک پروتوپلانتیای اطراف ستاره تازه متولد شده ما ۴٫۵ میلیارد سال پیش ناشی می شود … چرا فقط به دنبال ستاره های خورشید مانند نیستیم؟

خوب ، در سال ۲۰۱۲ ، ستاره شناسان HP 56948 را کشف کردند – “کلون” خورشید تنها ۲۰۰ سال نوری از آن فاصله دارد.  اگرچه تاکنون هیچ سیارات غیر سیاره ای در مدار کشف نشده است ، جالب است که فکر کنید آیا می توانید سیارات “شبیه زمین” یا ستاره های “خورشید مانند” را به عنوان مکان های قابل سکونت برای تمدن های بیگانه هدف قرار دهید.

آنالیز: دوقلو خورشید کشف شد – هدف کامل SETI؟

“سیارات فراخورشیدی” مصنوعی؟

انتقال شکل های مصنوعی به چهره ستاره ها می تواند شکل آنها را به تلسکوپ فضایی کپلر نشان دهد.

از نقطه نظر برتری کپلر ، همانطور که کمترین میزان نور را از ستاره دریافت می کند ، به عنوان یک جهان همراه در جلو(یا “منتقل می شود”) ، تلسکوپ فضایی می تواند “منحنی نوری” را که ثبت می کند ، تجزیه و تحلیل کند. اگرچه سیارات به صورت دایره ایهستند ، اگر منحنی نور نشان دهد که یک شکل نامنظم به تازگی در مقابل یک ستاره عبور کرد، ممکن است تعجب آور باشد. اشکال نامنظم سیاره ای در طبیعت وجود ندارد ، بنابراین اگر کپلر چیزی غیر از یک دایره را کشف کرد – یک هرم عظیم ، شاید – که می تواند شواهدی  از فعالیت مخفیانه بیگانه باشد.

 

جالب اینجاست که اصطلاحی برای یافتن بیگانگان از این طریق وجود دارد – آن را به عنوان جستجوی فناوری فرازمینی (یا SETT) می شناسیم و با SETI تفاوت دارد زیرا ما به دنبال شواهدی غیرمستقیم از یک فناوری پیشرفته در کیهان هستیم.

آنالیز: آیا کپلر می تواند آثار بیگانه را تشخیص دهد؟

آن ستاره کجا رفت؟

 

آیا عدم وجود ستاره در یک کهکشان می تواند حضور فناوری بی نظیر بیگانه را نشان دهد؟ چرا که نه!

در سال ۱۹۶۴ ، نیکولای کارداشف ، ستاره شناس اتحاد جماهیر شوروی فرض کرد که برخی تمدنهای بیگانه ممکن است چنان پیشرفته شوند که از تمام انرژی حاصل از یک ستاره استفاده کنند. چنین تمدنهای فرازمینی در مقیاس کارداشف با عنوان “نوع دوم” شناخته می شود.

چگونه می توانند این کار را انجام دهند؟ خوب ، با ایجاد علمی مورد علاقه Dyson Sphere در اطراف یک ستاره. این پوسته تمام انرژی را از ستاره جمع می کند ، بنابراین آن را برای هر ناظر خارجی پنهان می کند. از منظر ما ، اگر کمبود نور ستاره در جیب های تاریک در کهکشانهای اطراف خود شاهد بودیم ، شاید این به این دلیل باشد که این نوع تمدن ها فضاهای عظیمی را در اطراف ستارگان ایجاد می کنند.

 

استخراج معادن سیاره ها توسط فرازمینی ها

حرف در خیابان این است که بشر در آستانه تبدیل شدن به یک نیروگاه استخراج سیارک است … اگرچه واقعیت این است که اکثر فناوری ما در حال حاضر قادر به استخراج و پالایش سنگ معدن در فضا نیستند. اما این بدان معنا نیست که تمدنهای فرا زمینی دوردست تا این مرحله پیشرفت نکرده اند.

ما می دانیم که سیارکها حاوی مقادیر زیادی مواد هستند و می دانیم که سیارک ها ستاره های دیگر را در مدار خود قرار می دهند- بنابراین ، ET احتمالاً به همان نتیجه ما خواهد رسید: سیارک های زمین برای مواد و ثروتمند شدن! (خوب ، ممکن است “ثروتمند شدن”یشتر مورد نیاز انسان باشد.) آیا می توان پسماندهای عمده عملیات معدن سازی بیگانگان را در اطراف یک ستاره دیگر کشف کرد؟ احتمالاً

موتورهای ستاره سیاه چاله!

اگر به اندازه کافی پیشرفته باشد ، برخی از بیگانگان حتی می توانند سیاهچاله های ریز و کوچک خود را بسازند و فقط عرض اتم  را اندازه گیری کنند و در عین حال جرم یک میلیون تن را نیز به خود اختصاص دهند. با قرار دادن این سیاهچاله به نوعی درایو فرضی سیاهچاله فرضی ، موتور می تواند مقادیر زیادی از پرتوهای گاما را تولید کند که به نوبه خود ، برای تبدیل شدن به فضاپیما به انرژی تبدیل می شود. به گفته محققان ، این می تواند یک منبع انرژی غیرقابل توصیف باشد. علاوه بر این ، اگر رد تشعشعات ساطع شده از این درایوهای سیاه چوبی مصنوعی را بدانیم ، ممکن است بتوانیم این بیگانگان غریب را تشخیص دهیم.

آیا آن بیگانه ما را فلش کرد؟

مشکلی که در جستجوهای SETI وجود دارد این است که ما باید فرضیات زیادی را انجام دهیم. یک فرض این است که بیگانگان در امواج رادیویی منتقل می شوند (درمورد انتقال لیزر چطور؟). دیگر اینکه بیگانگان همیشه در حال انتقال هستند. متأسفانه این مورد نخواهد بود (مگر اینکه یک تمدن بسیار خیرخواهانه یک چراغ ۲۴/۷ برای میلیاردها سال روشن شود).همانطور که از اولین تشخیص های SETI مثبت کاذب یاد گرفته ایم ، محتمل ترین انتقال از یک فلاش گذرا خواهد بود تا یک سیگنال مداوم.اما چگونه می توانیم به دنبال اتفاقی چنین کوتاه مدت باشیم؟

آنالیز: آیا ما مشرف به چراغهای بیگانه هستیم?

مطالب مرتبط

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *