چند گام اساسی برای راه اندازی کترینگ

غذانوردیمعمولا مشاغلی که به صنعت غذا مرتبطند خوب رونق می گیرند و به همین دلیل افراد بسیاری به راه اندازی کترینگ یا آشپزخانه روی می آورند. احتمالا هزینه برترین بخش ماجرا قیمت تجهیزات آشپزخانه صنعتی خواهد بود.

با داشتن یک مطالعه همه جانبه و انتخاب محل مناسب برای چنین کاری می توان موفقیت در کسب و کار را شاهد بود اما برای راه اندازی کترینگ چندین گام اساسی لازم هستند تا انجام داد. با رعایت این موارد که در ادامه می آیند یک کترینگ موفق خواهید داشت.

غذاهای مورد علاقه خود و مردم را شناسایی کنید

تاسیس کترینگ هم مانند هر کار دیگری نیاز به علاقه و اشتیاق واقعی دارد. انواع غذاهایی که می توانید بر روی آنها تمرکز کنید شامل این موارد می شود: ناهار و عصرانه. اگر از تهیه ساندویچ، پیتزا، تارت، سالاد و غذاهای دیگری که عموماً در طول روز سرو می شوند لذت می برید، می توانید کترینگ خود را بیشتر بر روی وعده های زمان ناهار متمرکز کنید. می توانید غذای ادارات و سازمان ها ، جشن ها و مراسم برگزار شده در طول روز، غذای مدارس و … را تأمین کنید.

منویی برای کترینگ خود ایجاد کنید

با این کار می توانید تخمینی از میزان فضای مورد نیاز، وسایل لازم، تجهیزات آشپزخانه صنعتی و درآمد حدودیتان داشته باشید.

سعی کنید آیتم های متفاوتی برای سلایق مختلف در نظر بگیرید. حتی اگر در یک سبک آشپزی یا غذاهای خاصی مهارت دارید، منویی مناسب سلیقه های مختلف داشته باشید. بعنوان مثال، اگر بیشتر غذاهای شما تند و ادویه دار هستند، سعی کنید چند غذای ساده نیز در منو قرار دهید. سعی کنید غذاهای گیاهی و وگان نیز برای کسانی که گوشت و محصولات حیوانی مصرف نمی کنند در منو داشته باشید.

غذاهایتان را تست کنید

پس از اینکه منو را مشخص کردید، یک مهمانی ترتیب دهید و غذاهای منو را امتحانی برای دوستان و فامیل سرو کنید. از آنها بخواهید صادقانه نظر و پیشنهادات شان را درباره غذاها و سرویس دهی بگویند.

مکان مناسب را پیدا کنید

اگر قصد دارید به عنوان یک کار تمام وقت به کترینگ بپردازید، به یک مکان دائمی برای آشپزی و نگهداری مواد غذایی نیاز دارید. مکانی را بیابید که لوله کشی مناسبی داشته باشد و بتوانید تجهیزات کترینگ مورد نیازتان را در آنجا نصب کنید. همچنین با صاحب مکان درباره امکان نصب تجهیزاتی مانند دریچه های تهویه و چربی گیرها صحبت کنید.

تجهیزات آشپزخانه را آماده کنید

تجهیزات آشپزخانه صنعتی با وسایل آشپزخانه منزل تفاوت دارند و برای راه اندازی کترینگ به نوع صنعتی آن نیاز دارید. خرید تجهیزات را بر اساس منو انجام دهید.

تجهیزات سرویس دهی را تهیه کنید

شما حتی اگر ساده ترین غذاها را هم سرو کنید احتمالا به ظروفی برای سرویس دهی نیاز دارید. سعی کنید تا ظروفی استاندارد و بهداشتی و در عین حال با قیمت مناسب تهیه کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *