آپولو بیست،

جیمز اروین

ماموریتهای ماه همراه با فضانوردان بصورت رسمی با آپولو هفده در سال هزار و نهصد و هفتاد و دو پایان یافتند و در حین اون هم ناسا سه تا ماموریت دیگه به ماه همراه سرنشینان فضانورد برای آینده طراحی کرد، آپولو هجده، نوزده و بیست.

در کل تاریخ فضانوردی معاصر آپولو بیست پر جنجالترین و پربحث ترین بین کسانی که باور به رفتن واقعی انسانها به ماه داشتند بود. در سال دوهزار و هفت از طرف ویلیام روتلج تعدادی عکس و فیلمهای شانزده میلیمتری روی یوتیوب آپولود شد و به گفته خود روتلج مربوط به ماموریت آپولو بیست بودند که خودش هم همراه بود.

این فیلمها خرابه ساختمانهایی متروکه بر روی ماه با معماری فوق العاده پیچیده نشان میدادند.طبق گفته های روتلج سال هزار و نهصد و هفتاد و شش ماموریت آپولو بیست در یک عملیات مشترک بین روسیه و آمریکا انجام شد، با اینکه دقیقا در همون زمان اوج مبارزه رقابتی در زمینه هوافضا بین شوروی و آمریکا بود.طبق گفته های روتلج در ماموریت آپولو چهارده هنگام گذر از پولار جنوبی ماه تعداد زیادی سفینه و ساختمان برروی ماه گزارش شده بود.

بعد از اون ماهواره بدون سرنشین روسی که به ماه فرستاده میشه در نزدیکی همون ساختمانها کنار یه سفینه مادر سقوط میکنه. ماموریت آپولو بیست در اصل تحقیق در مورد سفینه مادر بوده که موقع ورود ماهواره روسی رو رصد میکنه که جلوی دماغه سفینه مادر سقوط کرده بود.

هنگام ورود به سفینه مادر دو جسد که یکی از اونا مربوط به یک زن با شش انگشت و هیبت و چهره ای مثل انسان کمی بزرگتر بود روبرو میشن که بعد از انتقال اون به زمین بهش نام مونالیزا میدن،الان به مونالیزای ماه یا مونالیزای آپولوبیست معروفه و عکسهاش همه جا هست.

از نظر سالم بودن بدن مشابه لیدی دای سین میگفتن هست. اونجا مایع زردرنگی هم در یکی از مخزنهای سفینه مادر دیده میشه که هنوز حالت خودش رو حفظ کرده بود. ساختمانها هم لقب کاتدرال گرفتند. این بود خلاصه صحبتهای روتلج در مورد آپولو بیست واسه بچه هایی که خواستن، عکس آخر از آلبوم دوستان، مسجدسلیمان سال پنجاه و چهار. #کاوه_سیبکی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *