چگونگی برگزاری جلسه های کاری موفق

مذاکره در کسب و کارامروز برای آنکه یک کسب و کار در مسیر موفقیت پیش برود، عوامل مختلفی تاثیر گذار خواهند بود. اما شاید هیچ یک از آن ها به اندازه ی یک رهبر آگاه و حرفه ای، نتواند زمام امور را بر دست گیرد. در این مطلب قصد داریم به بررسی رازهای موفقیت در کسب و کار بپردازیم که در آن مدیران نقش بسیار مهمی را بازی می کنند. یکی از این نکات برگزاری جلسه های کاری موفق است که در ادامه به بررسی مهم ترین نکات خواهیم پرداخت.

یک مدیر موفق کسی است که بتواند در تمامی عرصه ها و موضوعات موفق باشد. یکی از مواردی که در موفقیت مدیران نقش پر رنگی بازی می کند، برگزاری جلسات کاری موفق است. این واقعیت است که بسیاری از مدیران فاقد مهارت های لازم برای برگزاری جلسات کاری هستند حتما در برخی از جلسات دیده اید که تعدادی از مدیران، سخرانی را بر عهده ی همکار و مشاور خود قرار می دهد و این یعنی یک ضعف بزرگ!

ما در این بخش از رازهای موفقیت در کسب و کار، بر آنیم تا ترفندهایی را برای برگزاری جلسه های کاری موفق آموزش دهیم. ما را در این بخش همراهی کنید.

نکاتی برای برگزاری جلسه های کاری موفق

یکی از مواردی که باید به آن توجه کنیم، تاثیر گذاری در مخاطب است. واقعیت این است که بسیاری از افراد ذاتا افرادی تاثیرگذاری هستند و مشکلی از این بابت نخواهند داشت. اما برخی از افراد هم به شدت در این موضوع مشکل دارند و به هیچ عنوان نمی توانند امتیاز خوبی را از آن خود کنند. از آن جایی که این موضوغ در برگزاری جلسات کاری بسیار مهم است، به کار بردن ترفند های زیر می تواند بسیار موثر باشد.

درباره ی وقت جلسه کمی با تعلل پاسخ دهید

اگر همکاران و شرکا از شما برای درخواست جلسه سوال می پرسند، با این وجود که می دانید پاسختان مثبت است، بهتر است نگاهی به سر رسید خود بیندازید و ببینید که چه وقت های خالی دارید. به این ترتیب مشغله های خود را به مخاطب نشان می دهید.

معرفی برنامه کاری خود

اگر با همکار خود در حال صحبت درباره ی برنامه کاری هستید، در ابتدا صحبت او را با عذر خواهی و خطاب کردن اسم کوچک او، از برنامه ی کاری خود بگویید. با این کار نان می دهید که سخنانی که شما بعد از او در جلسه عنوان می کنید، اهمیت دارد.

جای مناسب را در جلسه کاری انتخاب کنید

بهترین جا نشستن در کنار رئیس جلسه است. شما با این کار می توانید جایگاه ویژه ی خود را نشان دهید. همچنین می توانید تسلط بیشتر بر پاورپوینت ها داشته باشید و حتی می توانید درخواست های مهم خود را با اهمیت بیشتری عنوان کنید.

هنر به خرج دهید و افراد را همدل کنید

کمی شیطنت هم بد نیست. حس اعتماد را در افراد ایجاد کنید تا بتوانید آن ها را با خود همدل کنید. این کار به شما فرصت می دهد که برنامه های شما اهمیت خود را به خوبی نشان دهند.

از واژه ی ” ما ” حتما استفاده کنید.

اگر قصد معرفی برنامه ای دارید، حتما از واژه ” ما ” استفاده کنید. این ضمیر سبب می شود مخاطبان شما احساس کنند که در کار شما سهیم هستند و به راحتی با شما همدل می شوند.

استقبال از برگزاری جلسه

مدیرانی که از برگزاری جلسه تفره می روند عموما تنها چیزی که از خود بروز می دهند، ضعف و ترس است. تشکیل برخی از جلسات قبل پیش بینی نشده هم می تواند قدرت شما را فوق العاده نشان دهد. زمانی که از شما دعوت می شود در این جلسات حضور پیدا کنید، حتما بگویید با وجود مشغله های بسیارم، به خاطر شما در این جلسه نیز حضور پیدا خواهم کرد. معجزه می کند!

آرام باشید

یک مدیر موفق کسی است که بتواند استرس را از خود دور کند و خود را در کمال آرامش نشان دهد. مسلم سخنان این فرد شنیدنی تر و قابل اطمینان تر است.
جلسه را متفاوت برگزار کنید.
به جای آنکه در یک اتاق تکراری گفت و گو کنید، شاید بد نباشد که پیشنهاد دهید حین راه رفتن با همکارانتان گفت و گو کنید. این یکی از اصول برگزاری جلسه های کاری موفق می باشد.

متفاوت بنشینید

هر از گاهی در جلسات بد نیست که یک وری بر لبه ی میز بنشینید. با این کار آرامش بیشتری از خود نشان خواهید داد.

تمرکز خود را نشان دهید

برای این کار حتی زمانی که مشغول تایپ و نوشتن موضوعات مهم در جلسه هستید، با گفتن نظراتی مانند بله یا خیر، تمرکز خود را نشان دهید و ابراز کنید که همچنان مشغول گوش دادن به سخنان افراد دیگر هستید. شما با این رفتار نشان خواهید داد که در انجام دادن چند کار همزمان توانمند هستید.

همانطور که مشاهده کردید، یک مدیر علاوه بر رهبری، وظایف مختلفی را بر عهده دارد که می تواند به شدت در موفقیت در کسب و کار تاثیر داشته باشد. به عنوان یک مدیر، بهتر است به ریزترین نکات توجه کرد تا در مسیر پیش رو به خوبی پیش رفت. نکات فوق می تواند شما را در برگزاری جلسه های کاری موفق کمک شایانی کند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *